Burtici fericite de septembrie-octombrie (197)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Ramo multumim de vestile de la Mada. Chiar daca ea abia asteapta sa vina bebe, parca tot as mai vrea sa mai ramana putin la caldurica.

Adinus uite ca se adevereste inca o chestie cu dansatul... ia incearca si tu

Si mai voia cineva tehnici de provocare a nasterii... si nu a mai scris... Hatsumono sper ca ne tii la curent cum te simti!

34+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Asa deci, raluk, se zguduie baietu'..dragutul!
si a mea este un picut agitata, parca se frichineste mai mult zilele astea..iar eu ca zuza, ma gandesc sa nu vina acum , ca numai saptamana viitoare ma duc la cosmeticiana pentru un epilat ca la carte...si nu am nici crema depilatorie in casa; numa' lama barbatului
aaa..plus, concertul,..sa nu uitam concertul! asa ca sezi blandut Anna draga!
eu sunt asa, un picut adormita..si tare imi este teama ca adorm in curand..dar sunt atat de curioasa ce comoara a ascuns luci in burtica...parca vad ca ma trezesc la noapte sa verific forumul

inca nu merg la somn..mai stau sa butonez telecomanda

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

SALUTARE
Am venit acasa ca dr meu a ramas mut cand i-a zis ca sunt la nunta si ca mi-a cazut dopu.Cand am ajuns la nunta simteam asa ca imi ud chiloti dar m-am gandit ca din cauza ca am nevoie la baie.Prima oara nu am vazut nimik si a doua oara cand m-am dus am simtit si vazut cum scapa ceva mic rosu in wc
Doctoru a zis sa ma duc sa stau in pat sa iau nospa si daca nu am dureri sa-l sun maine dim la 8 ca el maine e de garda acum e plecat din oras.Oricum eu o sa-l sun daca mi se rupe apa sau daca am dureri.
Bebicu vad ca se misca,impinge dar incep sa simt vargi dureri sau poate e doar subconstientul.Ma apuc sa ma epilez desi imi vine sa fac pipi des.am nr lui ramsan,monica si sper sa nu deranjez
PUP fetele,am 37 s si 3 zile

37+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Yuhuuu Mada! Tinem pumnii!!!!

Dana 36s mamica mandra de
Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Madalina curajoasa mami . Deci asa, te apuci sa te faci frumoasa, cine stie? Esti tare . Doamne ajuta sa fie bine si sa vina bebe cand e cel mai bine pentru el! Multumim ca ai intrat sa ne tii la curent! Sper sa ai o noapte usoara si linistita! Incearca sa dormi, de va fi sa fie sa ai puteri.

Dana sigur nu vine saptamana asta . Si mie mi-e tare somn si ma dor toate oasele. Dar parca sper sa primim ceva vesti. Mai ales ca eu cred ca Daciana imi da mie sms. Nu stiu daca se mai fac cezariene la ora asta. Apoi mai e Luci pentru care am niste emotii! Noroc ca a scapat de durere ca altfel muream de mila ca eu stau linistita in fotoliu si ea se chinuie acolo... Si abia astept sa vad daca e un mic David, cum i-am zis de pe la capitolul 50 cred . Si uite ca acuma ne da emotii si Mada

34+ Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

SALUTARE
Am venit acasa ca dr meu a ramas mut cand i-a zis ca sunt la nunta si ca mi-a cazut dopu.Cand am ajuns la nunta simteam asa ca imi ud chiloti dar m-am gandit ca din cauza ca am nevoie la baie.Prima oara nu am vazut nimik si a doua oara cand m-am dus am simtit si vazut cum scapa ceva mic rosu in wc
Doctoru a zis sa ma duc sa stau in pat sa iau nospa si daca nu am dureri sa-l sun maine dim la 8 ca el maine e de garda acum e plecat din oras.Oricum eu o sa-l sun daca mi se rupe apa sau daca am dureri.
Bebicu vad ca se misca,impinge dar incep sa simt vargi dureri sau poate e doar subconstientul.Ma apuc sa ma epilez desi imi vine sa fac pipi des.am nr lui ramsan,monica si sper sa nu deranjez
PUP fetele,am 37 s si 3 zile

37+ IRINEL ANDREI



BEBELICA MADALINA



Deci relaxeaza-te mami, poate mai vrea sa stea puiul la caldurica.
Si mie mi-a groaza ca luni am din nou control si prin urmare iar trebuie sa dau parul jos, mai mult pe ghicite (ca barbatul meu nu a facut o treaba buna data trecuta, asa ca nu am mai apelat la el

Nu este absolut niciun deranj sa stii - eu dorm cu tel. langa mine si il aud cand primesc mesaje.

Eu am mai avut contractii dureroase si azi, dar sper sa ajung tot 2 in 1 luni cand fac 37 de sapt.


Ramona

Tudor Gruia 36+

AMR max.4 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Nopte buna fetele.Vise placute atat voua cat si bebeilor.Mada daca nasti, nastere usoara si un Irinel sanatos si necolicios

+36 cu bebeluuta scumpa Stefania Gabriela
poze burtika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Fug sa il culc pe Rares (care inca nu doarme la ora asta - e mucos si e cu masca de aerosoli pe nas, respira f greu si il tin sub tratament).

Va pup si va doresc sa aveti o noapte linistita.


Ramona

Tudor Gruia 36+


AMR max.4 saptamani pana vine bebe


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Stau cu sufletul la gura si astept un cuvant macar despre fetele noastre nascatoare. Nici Domnu' sotu' dacianei nu spune nimic, nici Manga nu primeste SMS...stau ca pe foc!

madalina stai cumintica pana maine dimineata si poate ca vine si la tine ziua cea mare! Esti demna de atoata admiratia noastra Auzi la ea...merge la nunta Eu ma car singurica doar pana la wc...in rest nimic exagerat...

iuliapapusa Hai ca noi ne luam de mana cu nasterea naturala fara niciun fel de anestezic. Parca mi-era teama ca nu mai este altcineva c mine... Uite, nu ma gandisem la o gura de tarie inainte

ramsan si tu, brutus, cu contractii?? Si tu te apropii de marele final??

Fetele mele, ce trebuie sa fac sa las si eu un nr de tel, si sa iau nr de la voi?? Sper sa mai fie cineva pe fir pana la sfarsitul odiseei. Pliiz, luminati-va si scuzati-mi ignoranta de pana acum. De fapt tot vedeam ca se iau nr de tel, se face schimb, dar mi-a fost oarecum sa intreb ce si cum. Am vazut ca este o lista pe mail...dar eu ce trebuie sa fac sa las datele de contact?
Si eu sunt tot timpul "conectata" doar ca nu le am cu condeiul


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 34+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Salut fetele...sotzul la aparat,

Deci in jur de ora 16:30 s-a nascut bb Darius Alexandru, 4kg si 340g!!!, 52 cm, scor APGAR 9.

Problema a fost cu Daci... a avut hemoragie f. mare, i-a scazut hemoglobina pana la 5,2. D-nei Dr. Condulescu i s-a alturat in sala si Dr. Tutunaru si intr-un final (cu transfuzii etc.) au reusit sa opreasca hemoragia si sa inchida operatia.
A durat cam 3 ore.

Acum Daci e la terapie intensiva cu transfuzii. Inainte sa plec ...pe la 22:00, am reusit si eu sa ma linistesc pentru ca am vazut cu ochii mei ca starea ei s-a ameliorat.
I-am lasat pe sustache telefonul sub perna ca sa nu ne linseze asistentele, iar acum jumate de ora m-a sunat 10 sec sa-mi spuna ca e bine si sa-mi ureze noapte buna.

ps: Inainte de a ma duce iar la Daci la 22:00, am mai fost sa-l vad iar pe bebe, care tocmai mancase si plescaia in fata mea :)

Nb, ma culc ca-s rupt si dupa ziua de azi mai batran cu vreo 5 ani.
Poze poate maine



37+ cu Darius Alexandru

Mergi la inceput