Cauzele opririi din ev.a sarcinii -TROMBOFILIA- 7

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalv spune:

Buna fetelor.Imi cer scuze ca nu v-am raspuns la intrebarile voastre luna trecuta cand am intrat la voi dar din pacate ajung f.rar la birou si acasa nu a mers net-ul o buna bucata de timp,sau nu am timp din cauza bebicilor sa intru.Ccris85 iti multumesc cu intarziere pt nr. de telefon al d-nei Taru si mail-ul d-nei dr.Uscatescu.Din pacate nu am reusit sa ajung luna trecuta la Fundeni, o sa ajung pe 28.05 sper ca o sa fie d-na dr.,sunt programata si la echograf la dr.Iosup tot atunci si sper sa fie totul cat mai bine.Din pacate eu nu sunt f.lamurita in privinta diagnosticului meu,la ultima sarcina pierduta am luat aspenter,fier si vit.C pana la 3luni,apoi Clexane de 0,2 pana la 17 sapt,clexane de 0,4 pana la 23 sapt cand s-a produs si necazul;diagnosticul:apoplexie de cordon ombilical(1 caz la 200.000 de nasteri!!!),ironic nu?d-na dr.uscatescu a zis ca tb mers cu clexane de 0,6....Ultimele rezultate inainte de a ramane sunt urmatoarele: LA=POZITIV LA1=126,30" (30-51);APCR=72"(120-300);PT1.INR THROMBOREL S=0,84 INR(0,9-1,20);aPTT PATHROMTIN SL=17,30"(26-36);ATIII=90%(80-120%);PS(FREE)=64%(60-140%) VOI CE PARERE AVETI? dr.uscatescu nu mi-a spus de nici un diagnostic dar..am facut tratament la greu toata sarcina si dupa .Saptamana viitoare o sa fac analizele si la Synevo sa vedem la ei ce iese.

nusica -mamica -de Oana si Costi si 12+
"ITI MULTUMIM DOAMNE PT DARUL DUBLU CU CARE NE-AI BINECUVANTAT! si IL ASTEPTAM CU DRAG PE BEBE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns profa spune:

salut toare fetele!
Eu nu am noutati,doar ca mi se pare ca,cu toate ca am avut o superrecolta de 3 foliculi excelenti,nu se va intampla mare lucru,pt. ca valoarea progesteronului din ziua ovulatiei a fost 4!!!.Nici nu-mi venea sa cred,inca mai sper sa fie o greseala,maine o sa merg sa-l fac din nou,de ex,luna trecuta,cund nu am obtinut sarcina,a fost,la 2 zile dupa ovulatie,24.Si acum...asa un dezastru...nici nu mai am putere sa mai lupt...toate conditiile pareau excelente,oare cum se poate ca dupa o ovulatie tripla,progesteronul sa fie atat de mic?????Si nici nu stiu daca mai are rost sa iau Proluton,azi nu pot sa vorbesc cu dr. ca se sarbatoreste,si nu lucreaza...Il voi intreba maine,asta e...Imi vine sa ma duc in lume,si dincolo de lume...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

fetelor,spuneti-mi si mie,aspenterul este anticoagulant?
eu trebuie sa iau metronidazol pt o infectie vaginala dar am citit in prospectul lui ca nu se asociaza cu anticoagulante.
Nu stiu ce sa fac...sa scot aspenterul deocamdata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

dalv, nu ai pentru ce sa-mi multumesti! sper ca de data asta sa fie bine si sa te bucuri la final de bebelusul tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

criss85 aspenterul este antiagregant plachetar.hematologul mi-a zis ca una e anticoagulant si alta antiagregant, asta ca sa-mi explice de ce mi-a dat si clexane si aspenter.

Puisori

www.tickercentral.com/view/aat9/1.png" target="_blank"> Dorinta

Cristina, mamica de doi ingerasi in ceruri

Fericiti cei ce plâng, caci aceia se vor mângâia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss_85 spune:

mcrissa,multumesc!
am vb acum cu dr uscatescu si la fel mi-a spus si dumneaei,asa ca pot face linistita tratamentul cu metronidazol.
eu credeam ca e anticoagulant.bine ca acum stiu si stau linistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Profa baga prog injectabil si in paralel estrofem
Eu sunt f trista, am primit o veste care m-a intors pe dos.
Va deschid un cap nou deoarece nu o sa pot intra maine.




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Va invit la un cap nou




Miki Anul asta pun de-un pui
DOAMNE AJUTA!!

Mergi la inceput