Campanie de responsabilizare a autoritatilor (11)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns greta123 spune:

fetelor ,
felicitari pentru intrevederea de la Cotroceni! Sa dea DD sa fie de bine!
Pe mine ma ingrijoreaza ultima declaratie auzita la televizor legata de asigurarile de sanatate si de faptul ca vor scoate din asigurarile de stat si ceea ce este deja acolo...ceea ce ma face sa ma intreb daca nu cumva ....vorbim cu peretii!
Cred ca ati auzit si voi ca de la anu'vor sa faca in paralel si asigurari private cu deducere din impozit si ca vor sa introduca taxe de consultatii neincluse in asigurarea de sanatate de stat.
Ce sanse reale credeti ca avem cu demersul de a obtine proceduri platite de stat in aceste conditii cand nu vom mai avea nici macar consultatii gratuite? si nu pe domeniul nostru...pe toate domeniile medicale.
Sunt foarte sceptica si...parca ma deprima vestile de acest gen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Greta, si cam care ar fi solutia ta? Sa ne oprim, sa lasam totul balta si sa ne vedem de viata noastra, nu?

---------------------------

New pics: http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Felicitari Beatris si Claudia!

Ma bucur mult de tot ca lucrurile se misca!

Greta, acum aproape un an de zile cand Luca a venit si-a zis: Copilul care nu plange nu primeste tzatza nimeni nu-si imagina cat de repede vor avansa demersurile si cate rezultate bune va avea campania. Din cer nu pica nimic, abordarea trebuie sa fie una dinamica, optimista si mai ales sustinuta. Fatalismul mioritic nu prea isi are locul.

Numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Sunt de acord cu ralucapaun.

Poate partea cu asigurarile private se refera doar la directionarea unei parti a contributiei catre asigurarea privata. Acum daca ai asa ceva e problema ta, pe cea de la stat oricum trebuie sa o platesti.

Iar de platit, am scris si la subiectul cu intalnirea de la Cotroceni eu cand am fost internata doar transfuziile de sange si glucoza au fost gratuite.





Infertilitatea este o boala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

Felicitari Beatriz si Claudia!Eu sunt sigura ca totul o sa fie bine.

Arabela, mama lui Victor si a lui Mihai
www.flickr.com/photos/11775702@N07/" target="_blank">poze
www.flickr.com/photos/27370307@N06/?saved=1/" target="_blank">Alta zapada... si altele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rory18 spune:

Felicitari fetelor! Si nu va lasati, indiferent ce spun unii sau altii. Pe drumul vostru deja se vede luminita de la capatul tunelului, asa ca SUCCES si la mai multe vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Continuam actiunile noastre, in ciuda crizei

Azi PSJ a trimis mesaje la cca 400 (!)de deputati si senatori. Nu redam textul integral, fiind destul de lung, doar un rezumat.
In text prezentam pe scurt obiectivele campaniei, progresele de pana acum,faptul ca avem promisiune legislativa din partea d-nei Sulfina Barbu, nominalizam politicenii care au promis ca vor sustine legea, mentionam si sutinerea AER, aparitile media ale campaniei si incheiem exprimandu-ne convingerea ca se vor alatura colegilor lor parlamentari care sustin campania noastra.In plus li s-a spus faptul ca membri ai Grupului nostru de initiativa ar fi dispusi sa participe la o intrevederi pentru a explica «pe viu» mizele
campaniei noastre.
Li s-a trimis atasat si doc. cu sinteza campaniei noastre, actualizat la data trimiterii.


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

http://.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loredana_G spune:

Trebuie sa mergem inainte. Felicitari pentru ce ati mai realizat in ultimele zile fetelor si mii de multumiri. Eu vreau sa invingem pt ca imi doresc din suflet un copil!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta123 spune:

dragelor ,

Ati sarit la gatul meu...cam prea tare! Eu nu am facut decat sa-mi exprim unele ingrijorari legate de aspectele sociale si economice care fac parte din ziua de astazi!
Nu am zis nici sa ne oprim si sa mergem acasa sa ne asezam sub plapuma, nici n-am dat cu parul. Pur si simplu mi-am exprimat unele ingrijorari!
Greseala mea! Eu nu privesc intotdeauna viata in roz si nici nu vad intotdeauna luminita de la capatul tunelului!
Nu cred ca am jignit pe nimeni, nu am fost nici malitioasa , nici nu am pus bete in roate nimanui...nu am avut intentia sa descurajez pe nimeni....
Cred ca sunteti prea sensibile dragelor si din punctul meu de vedere va gasiti intr-o pozitie defensiva si fata de persoanele care nu fac decat sa va admire!

Felicitari pentru ceea ce faceti voi....pentru noi toate!
Dar sa stiti de la mine ...ca nu e bine intotdeauna sa privesti partea plina a paharului. E bine sa ai si perspectiva de ansamblu!

Eu nu fac parte dintre cei care consider ca infertilitatea este echivalenta cu impotenta, ba mai mult fac si eu parte dintre voi!
Daca atitudinea voastra este aceasta fata de toti noii veniti...eu ma vad nevoita sa ma retrag si doar sa va citesc fara sa mai indraznesc sa va inoportunez cu ceea ce gandesc sau simt eu!

Am crezut intotdeauna ca scopul unui forum este tocmai sa ne impartasim experientele , cunostiintele si suportul....astazi aici nu am simtit acest lucru, am simtit doar ca trebuie sa-mi cenzurez cuvintele asa cum o fac si fata de cei care nu stiu ce este infertilitatea si ce greu este sa traiesti cu asa ceva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

FELICITARI, FETELOR!!!!
Greta: nu o lua personal, pur si simplu fetele sunt entuziasmate de tot ce s-a realizat pana acum (si au si de ce). Si eu sunt o fire pragmatica in general (sunt profa de mate), si eu am avut dubii si am in continuare la multe dintre aspectele pe care le dorim noi realizate, dar uite cat de multe s-au realizat pana acum. La multe dintre ele nici nu as fi visat acum 3-4 luni. Asa ca, hai sa le luam pas cu pas, sa ne bucuram pentru realizari, dar sa fim si sceptice mai departe (ca sa nu cadem de sus-eu asa gandesc in viata, in orice problema)
Claudia: abia astept sa vorbim
Va pupic pe toate

Aly

Mergi la inceput