Campanie de responsabilizare a autoritatilor (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Super, Ioana, multumim mult. Ar fi excelent sa apara chiar in saptamana de dinaintea alegerilor, mai dam o raita pe la oamenii politici cu linkul la articol in cioc. :)


---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Luca, ati mai stabilit ceva referitor la intalnirea de maine? Ora? Sau ii trimit eu un mail d-nei Cathy sa vedem cand/unde ne intalnim?
Referitor la ce vom discuta... vom vedea la fata locului. Totusi, daca ar mai fi ceva intrebari pe care ar trebui sa le punem (inafara celor 3 cerinte de pe blog), ziceti, ca luam notite


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Da, da, am scris pe topicul dedicat: maine seara la 18h, la Cafeneaua BCR din Romana. Mai vorbim maine, fug acum!

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Am vazut ca va fi Stolojan maine "live" pe hotnews. Am lasat si eu o intrebare la comentarii referitoare la campania noastra.
Inteleg ca moderatorul va alege din multimea de comentarii temele de discutie, si sunt peste 60 la ora actuala(al meu inca nu este aprobat).
Eu am sa mai intru si maine pe hotnews la ora cand va fi Stolo in direct poate se mai pot pune si atunci intrebari.


www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sprijina visul unor oameni de a deveni parinti


Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Eu o sa mai caut adrese de contact pentru candidatii din colegiul meu si cum cred ca nu va fi inghesuiala la trimis catre candidatii brasoveni va anunt la sfarsitul zilei cui am trimis.

Si sigur le voi sustine pe fete la intalnirea cu Cathy Raducu, chiar daca de departe.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Articol in ev. zilei in care se specifica rata infertilitatii in romania (conform statisticilor) ca fiind de cel putin 15%.
Stiu ca si noi am cautat o statistica oficiala, oare autoarea a pus cifra din burta sau chiar exista o statistica oficiala? I-am scris, poate imi raspunde.

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/829186/Mama-surogat-o-solutie-moderna-la-infertilitate/



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sprijina visul unor oameni de a deveni parinti


Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Mi-a raspuns, 15% e rata OMS, pe care o aveam si noi. Dar in articol se specifica clar, in Romania.


Am primit mail-ul dumneavoastra si am citit informatiile de pe blog, precum si petitia pe care o aveti. In legatura cu rata de 15%, am folosit tot o data furnizata de OMS.

Astept, in continuare, mai multe informatii pe care sa le pot folosi in materialul publicat astazi.

Va multumesc pentru colaborare si promptitudine!


Materialul de astazi era despre mamele purtatoare, nu stiu ce informatii suplimentare i-as putea oferi eu.
Sa-i mai scriu? Mi-e sa nu incurc borcanele dat fiind ca Luca aranjase contacte cu alte persoane de la evz.

Macar am mai facut niste vizite pe blog, cu cat afla mai multa lume cu atat mai bine.

www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">Sprijina visul unor oameni de a deveni parinti


Implica-te in campania noastra! Avem nevoie de idei si voluntari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucaLuca spune:

Am citit si eu articolul si bineinteles ca mi-au picat ochii e comentarii. Foarte limitate, exact cum ma asteptam. Am incercat sa contracarez cu duhul blandetii cateva, sub numele "anca", nu ca mi-as face iluzii ca mai educ eu comentatorii de pe net daca mamele lor nu au fost in stare, dar ma gandesc sa pregatesc terenul pentru articolul nostru - sunt cativa comentatori de profesie, omniprezenti pe site-urile romanesti ale ziarelor, au, n-au ce spune - ei bat din taste; mi-ar trebui timpul si energia lor, i-as indoctrina si i-as pune sa le scrie continuu oamenilor politici despre cauza noastra nobila. :))

mai bagati si voi cateva comentarii, sa echilibram balanta.

psj, nici eu nu am inteles ce a vrut sa spuna autoarea, poate a vrut sa zica "articolul in pregatire", nu cel "de astazi". deci, nu mai face dna geta roman articolul, a predat subiectul unei colege care este foarte in tema, s-ar putea sa fie autoarea aticolului de mai sus sau pur si simplu sa fi vorbit in redactie si de-acolo sa stie de petitie si blog. raspunde-i totusi si lamureste-te.

azi am o zi mai ocupata, nu o sa fiu foarte mult online.

---------------------------
http://villaprovence.wordpress.com/english/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

am aterizat si io

am cetit si io pe evz ... mei am impresia ca toti ciudatii scriu comentarii acolo .. pe cuvantul meu de nu incep sa cred ca unii sunt chiar limitati ..ca sa ma exprim plastic

aseee...
in alta ordine de idei ..
ma gandeam , sa-i scriu biancai brad (stiti povestea cu pierdea ei de sarcina?), care sa faca lobby pt noi .... ce ziceti ?

doar ca am gasit un contact al ei insa nu este personalizat, sa zic asa , ci se scrie pe un blog , toata lumea vede ce scriu , si se raspunde .. toata lumea (toti cititorii) vad raspunsul ..
pe de o parte cred ca ii bine .. putina reclama nu ne strica .. dar .. astept opinii ...

pana mai prind incredere ca fac bine ce fac o sa va mai intreb daca e ok sa scriu lu' x sau y

Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Mi-a raspuns Theodor Palelologu:
Va multumesc foarte mult pentru aceasta initiativa si va promit ca voi studia cu atentie materialul trimis. Daca circumstantele acestor alegeri imi vor fi favorabile voi avea in vedere mesajul dumneavoastra. Situatia demografica a tarii cat si valorile familiei sunt in atentia si pe agenda mea ca politician liberal.

Am mai scris lui Carmen Tanasescu, candidat PNL la Senat pentru Brasov si lui Tita-Nicolescu Gabriel, candidat PSD la Cam.Deputatilor pentru Brasov.

Mergi la inceput