Campanie de responsabilizare a autoritatilor (4)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Buna ziua,
Am apucat si eu ieri sa vad prezentarile, si mi se par foarte bune. Cred ca e o idee buna ca ele sa circule in paralel, multumim fetelor pentru munca depusa.
Legat de textul catre presedinte, la sfarsit dupa multumiri (in semnatura) " din partea unui grup.......... fertilizare in vitro", trebuie adaugat acel "t".
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Va transmit raspunsul pe care l-am primit de la revista Tabu (le-am trimis ieri mail).
"Buna ziua,

Solicitarea dvs de sustinere a petitiei online am postat-o si pe forum-ul revistei Superbebe

O gasiti la adresa http://superbebe.ro/forum/sutra1112.html#1112

va multumim pentru increderea acordata acordata.

Maria Culescu"

Dragut din partea lor, nu?


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

BRAVO revistelor "Tabu" si "Superbebe"!!!

Eu m-am intors din concediu dar n-am apucat sa vad ce-ati mai compus. O sa revin. Trebuie sa ne agitam . Cam slabut la capitolul semnaturi in ultima saptamana dar sunt sigura ca vom intra toate in priza si vom progresa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Incredibil, sa va zic ce stire am vazut astazi.
"O petitie importriva transmiterii partidelor din Liga 1 pe postul GspTV a ajuns, miercuri, pe ordinea de zi a sedintei Biroului Permanent al Senatului."
Chestie vitala, nu asa!
Noi parca suntem invizibile, pe cuvant. In fine.
Ma intreb cum de a ajuns petitia lor asa mot in frunte, ce traseu a urmat?

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

ce va mira ca fotbalul e pe primul loc
numai cati bani se baga in acest sport
daca le-ai cere bani pt un om bolnav sau pt a ajuta niste copii nu ar da unul dar sa bage in fotbal cu mare placere
Traim in Romania asa ca nimic nu ma mira.


elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

ce comentarii :(.
si dnul dr. Luca e de-a dreptul paralel cu subiectul. Ma intreb daca stie ca in Ro deja se fac FIV si IA. Cica "Se va vorbi mult de conservarea si selectarea embrionilor. Vor fi parinti care vor dori doar baieti, sau doar fete." Asta spusa de un dr. ginecolog, ce pretentii sa mai am de la alte persoane.
Cei care sunt contra ca "banii lor" de la asigurari sa se duca pe asa ceva poate ar trebui sa fie deranjati si de masinile foarte scumpe luate tot de la buget de catre unii sefuleti de pe la diverse departamente. Chiar azi remarcasem o masina atat de lata ca abia reusea sa treaca pe aleea dintre blocuri. Ce sa vezi , nr masinii B xx SPP. Probabil era mostenire de la bunica.


CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor! Scuze ca am intrat mai rar, am fost destul de ocupata.
Ma bucur ca deja au inceput sa se faca valuri in presa, chiar daca apar si comentarii negative, era de asteptat, chiar ma mir ca nu au aparut pana acum, insa nu trebuie bagate in seama, sunt din partea unor persoane care desi nu au habar , se baga sa comenteze, nici nu merita efortul sa li se raspunda pt ca nu vor intelege in veci.
Ma abtin sa zic ce ar merita.
Insa nu ma asteptam din partea unui medic sa faca asa declaratii, ajung sa cred ca noi stim mult mai multe despre aceste proceduri decat multi medici din Romania..(ca o paranteza, cand i-am zis dr. mele de familie ca fac fiv, s-a mirat si nu stia ce inseamna..dar un medic care se da ginecolog..)
Ref la petitia cu meciurile, chiar nu stiu ce legatura are Senatul cu treaba asta, adica cu ce post transmite meciurile, s-ar putea sa fie si o stire falsa.
Apropo, s-a terminat vacanta senatorilor? Si daca da, chiar printre primele lucruri asta au de facut?
Insa daca s-a terminat vacanta, sa incepem sa trimitem mail-urile pt senatori (off, tot n-am avut timp sa refac textul..)vom face un text asemanator cu cel pt presedinte si sa incercam sa le trimitem pt in 15 sept.
Am putina treaba, dar sper sa revin cu acest text cat de curand, sa-l mai punem apoi la punct si sa incepem sa trimitem.
Si haideti sa dam drumul prezentarilor, eu trimit la toata lumea din lista prezentarea Elenei, o voi trimite cu textul
Multi tineri din Romania au nevoie de ajutor!
Poti face si tu ceva: citeste, semneaza si da mai departe!, iar sub mesajului va fi "Impreuna putem face ceva"
Asa il trimit eu, insa voi il puteti trimite cum vreti.
ELENA trimite-mi ultima varianta si da-i si drumul mai departe in lista ta de mail.
Insa am o rugaminte, transformati prezentarea Mariei in fisier care se deschide direct in prezentare (eu nu stiu cum) si incepeti sa o trimiteti (si mie, va rog)
O sa corectez si textul pt presedinte cu sugestiile de la voi si rog pe cineva dintre voi sa il trimita, dar sa spuna inainte (l-as trimite tot eu, dar sunt autorul petitiei, mai bine sa fie alt nume)
F buna si ideea Feliciei cu biroul de presa al senatului, sa ne gandim si aici la un text zilele astea.



Ioana
animalutele mele iubite pisicutii nostri

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Ioana in seara asta iti trimit ultima varianta.
Dr. luca e pe langa subiect si cati ca el dar au pozitii si posisbilitatea sa abereze prin ziare sau la la emisiuni TV.
pupici la toate fetele

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Pe mine m-au intristat foarte tare declaratiile acelui asa-zis dr, si comentariile...


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput