cum afli sexul copilului?

cum afli sexul copilului? | Autor: monica_micu

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor!
Vreau si eu o metoda de aflare a sexului copilului.
Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amethyst spune:

te duci si faci o ecografie dupa sapt. 12

www.tickercentral.com/view/8i03/4.png" target="_blank">Babies are always more trouble than you thought - and more wonderful.

“A baby will make love stronger, days shorter, nights longer, bankroll smaller, home happier, clothes shabbier, the past forgotten, and the future worth living for”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

ecograf la 12 sapt.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
www.flickr.com/photos/cristina_balanean/sets/" target="_blank">poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cylyche spune:

Ca si fetele asa zic si eu ecograf dar nu e sigur ca se vede la 12 sapamani.Mie numai la 26 de saptamani mi-a putut spune medicul ca nu era bebele in pozitie.Intradevar am facut eco simplu.Mai nou sunt astea 3d sau 4d iti pot spune si la 12.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

http://www.obfocus.com/calculators/gender.htm

Mie mi-a functionat

Lore, mamicutza de print David
Poze David Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Pt mine a fost o surpriza pana la 6 luni cand mi-a spus ginecoloaga.Oricum am banuit ca este baiat la cat de agitat era in burta.Eu nu m-am dus la control decat la 6 luni si nu am facut nici un test care mie mi se par inutile si costa o gramada de bani.Oricum eu si copilul am fost sanatosi si fara ele.Cumnata mea la fel are 3 copii si nu a fost deloc la control pana nu a nascut,iar cand a nascut a plecat in aceeasi zi acasa cu bebei pt ca nu are incredere in sistemul sanitar.O alta cumnata de a mea din Ro a fost de la inceput si a facut o gramada de teste si a luat o gramada de medicamente si injecti,ea fiind sanatoasa si sarcina la fel.

Mergi la inceput