Patricia,fetita mea mult asteptata!

Patricia,fetita mea mult asteptata! | Autor: mamaluidavid

Link direct la acest mesaj

Au trecut aproape 9 luni de zile de cand ne luminezi vietile.
Mereu am vrut sa iti scriu povestea conceperii si nasterii la fel cum am facut cu David.
Acum a sosit timpul.
Fetitza mea draga,te-am dorit si asteptat foarte mult timp.
Ba chiar cand eram gravida cu fratiorul tau din greaseala unui doctor am crezut ca ai venit.
Da,cand David era in burtica la mami ti-am ales numele. Mereu vorbeam cu burtica,Patricia in sus ,Patricia in jos
Inainte cu o luna de nastere am aflat ca de fapt era David nu tu in burtica.
Dar Patricia a continuat sa existe in vietile noastre.
Mereu vorbeam cu tati despre tine si cand ne faceam planuri pentru viitorul indepartat te includeam si pe tine.
Stiam ca o sa vii.
Si uite ca au trecut 8 luni de cand l-am nascut pe David si am hotarat cu tati sa incercam sa te aducem la noi.
Te-ai lasat putin asteptata,nu ai vrut sa vii din prima.
In noiembrie 2005 am mers cu David in Romania pentru 2 saptamani.
Stiam ca sunt insarcinata desi nu facusem vreun test.Presimteam. Inainte cu 5 zile sa ne intoarcem in Japonia am facut testul care a iesit pozitiv.
In sfarsit o sa te am!
Fericirea pe care am simtit-o nu se poate descrie in cuvinte dar inca o simt si sunt sigura ca o vezi mereu pe fata mea de cate ori ma uit in ochisorii tai.
Ne-am intors acasa si tati era la fel de fericit,am mers la doctor si te-am vazut,erai un punctulet mic de tot.
Sarcina a decurs bine,cu foarte multe greturi si stari de rau dar am suportat totul pentru tine,iubita mea.
Si tati a fost tare intelegator si a ajutat-o pe mami mult de tot,esti tare norocoasa sa ai un tata ca al tau.La fel si David.
Nu ai vrut deloc sa ne arati ca esti fetitza,ai vrut sa fii surpriza.
La eco mereu stateai cu picioarele incrucisate asa ca nu am stiut niciodata sigur.
Si uite ca am ajuns cu bine in luna iulie,DPN-ul era la inceputul lui august.
Imi era tare greu fiind foarte cald,burtica era imensa,tu deja aveai peste 3 kg.
Asa ca doctorul a hotarat sa iesi mai devreme,12 iulie va fi ziua TA!
Numaram zilele si abia asteptam sa iti vad fata si mai ales daca intr-adevar esti fetitza mea mult dorita asa cum speram si visam.
Ma internez in spital,incepe operatia,eu ma simt bine,ametita din cauza anesteziei,mi s-a parut ca nu a trecut nici macar 1 min. cand il aud pe doctor:FELICITARI, AVETI O FETITA!!!!!!!!!
In secunda aceea am inceput sa plang de fericire,implinire,dor.
Erai atat de alba cand mi te-au aratat,din cauza ca te-ai nascut la 37 sapt. erai inca acoperita de vernix.
M-am intors in salon unde ma astepta tati,el era la fel de fericit ca mine,pluteam amandoi.
Acum eram toti.Familia era completa.
De cate ori venea o asistenta in salon o intrebam daca nu e vreo greseala si daca intr-adevar esti FETITZA.Nu imi venea sa cred ca Dumnezeu a fost atat de bun cu mine si mi-a indeplinit dorinta.
Iti marturisesc ca de fericire nu am putut dormi in noaptea aceea,eram tintuita la pat dar de fapt eu zburdam de fericire.
Abia asteptam sa se faca dimineata sa te vad.
Cand a venit asistenta cu tine si mi te-a pus in brate nu mi-a venit sa cred cat esti de frumoasa,te uitai curioasa in ochii mei si la fel ca David ai inceput sa cauti titi.
Mi-am revenit repede si din ziua 3 ai venit in camera la mami si de atunci suntem nedespartite.
Sugeai mult si mami a avut laptic destul.
In 20 iulie ne-am intors acasa.
Ai fost si esti un bb tare cuminte,nu plangeai decat daca iti era foame,in rest dormeai.
David te iubeste tare mult desi te necajeste cateodata,dar e topit dupa tine la fel cum suntem eu si tati.
Patricia mea iubita pentru tine am scris aceste randuri,mami le va pune in jurnalul tau,cand vei creste mai mare si le vei citi,sa stii cat de deosebita esti in vietile noastre,ale tuturor.
Pentru cine a avut rabdare sa citeasca,multumesc.




Stefania,Patricia si David

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusicasiely spune:

foarte frumos!sa-ti traiasca amandoi copilasii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Sa va traisca minunea si sa va aduca numai bucurii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sa-ti triasca Patricia si David si sa va bucurati de ei!




Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia


Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput