FIV 112

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

Fetelor,deci...fusei azi la test ....si e negativ.Daca s-ar fi prins ceva acolo,un samburel,in ziua 8-a de la ET nu trebuia sa iasa cat de cat?Voi ce credeti?Parca nici nu-mi mai vine sa ma duc luni la test......oare sa intrerup progesteronul?Offf,nu-i nimic,mai incercam luna viitoare sa...pate nu mi-ar prinde rau o pauza de cateva luni de la injectii......Sunt cam indecisa......Noroc mare cu Rudy sa vina din prima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

LA MULTI ANI DOAMNELOR...cu/sau fara nume de flori...un tren de ...pentru voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

La Multi Ani de Sfintele Florii!!!

sa fiti binecuvintati!!!



"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by venera_h

Kora, capitolul precedent nu e inchis!

Zouzounaki, cum ti-ai dat seama ca progesteronul acela e combinat cu estrogen? Scrie ca are ca substanta activa hidroprogesteron caproat, nu stiu ce inseamna asta, dar nu pare sa aiba legatura cu estrogenul. Eu nu am zis ca se poate comanda de pe net, am zis ca imi cumpara cineva din Franta. Stii cumva o denumire de progesteron pur care sa se gaseasca in Franta?? Ar trebui sa anunt in timp util.

Venera

eu asa am inteles,ca este ca si medroxiprogesteronul...poate am inteles gresit...daca era progesteron pur,asa s-ar si fi numit...de fapt asa si trebuie sa ceara de la farmacie..progesteron pur,injectii,care ajuta la sustinea sarcinii dupa o fertilizare in vitro...daca va cere asa,sigur farmacistul va intelege...din moment ce scrie hidro sau medroxi si nu stiu ce alte denumiri,nu este progesteron pur...eu asa cred din cite m-am documentat,poate gresesc...in orice caz sa ceara la farmacie cum ti-am scris mai sus....te pup si succes
PS.poate ceea ce este scris acolo,o fi ceea ce este gravibionul la noi


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

LA MULTI ANI DOAMNELOR ( SI DOMNILOR ) CARE AZI ISI SERBEAZA ONOMASTICA!!!

Noi il serbam pe tata ( de la distanta deocamdata) deoarece se numeste Florin

Mirela imi pare rau si eu cred ca a incercat sa se prinda avand in vedere prima valoare a bhcg,probabil ca la urmatorul FIV ai nevoie de un tratament de sustinere mai bun,vorbeste cu dr. tau!Tu ce FSH ai?Bafta multa pe viitor si felicitari pt hotararea de a merge inainte!
lili tu nu ai somn la 5 dimineata?hai ca va fi bine,fii cumintica si respecta tot ce zice dr.!Tin pumnii in continuare!

Eu de azi am inceput sa astept CM...sper ca pana marti sa vina si deja au inceput emotiile...am visat azi noapte ca eram in tratament si m-am dus la eco la Tutu si imi tot zicea dimensiuni de foliculi etc...vai cred ca deja subconstientul meu e tare stressat

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Dariela vin cu o completare pe care nici eu n-am stiut-o...ti-am zis ieri ca pe reteta sa scrie si denumirea Streuli..dar ieri am aflat ca in Germania,nu au auzit de aceasta denumire,la ei se gaseste f usor progesteronul injectabil,doar ca nu este produs de compania Streuli,deci nu au idee...compania Streului,este de origine elvetiana colaboreaza doar cu Austria si Ungaria...deci,daca faci rost de reteta,sa scrie doar atit: Progesteron injectionen

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

zouzounaky in Germania se gaseste la orice farmacie progesteron injectabil pur?E nevoie doar de reteta scrisa de un dr. neamt?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

quote:
Originally posted by KoraPop

zouzounaky in Germania se gaseste la orice farmacie progesteron injectabil pur?E nevoie doar de reteta scrisa de un dr. neamt?

Kora

CARPE DIEM!

mie asa mi-au spus ieri,si sa ma duc sa imi refac reteta pe care sa nu scrie denumirea streuli,sa scrie doar simplu: Progesteron injectionen si cite cutii si miligrame...cica in Germania produc ei...

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Venera ,am gasit ce este exact hidroxiprogesteronul...este exact gravibionul din RO... http://www.schering.md/gravibinon.php

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca
www.hi5.com/friend/profile/displayProfile.do?userid=63737059" target="_blank">my page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

zouzounaki multumesc ,merita de retinut,deci in Germania se produce si se poate cumpara de acolo cu reteta de la dr. neamt,nu e valabila reteta romaneasca presupun...

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput