Diabet Zaharat la copii! 3

Diabet Zaharat la copii! 3 | Autor: ivanescudtru

Link direct la acest mesaj

Ma numesc Carmen , am o fetita de 5 ani si 9 luni care in noiembrie 2006 a fost in coma diabetica . Citesc mereu discutiile despre copii vostrii dar nu prea ma pricep sa folosesc forumul .
Miruna este acum se pare in remisie . Face tratament cu Actrapid si mixtard . Mereu are hipoglicemii .
Sotul meu a deschis discutia cu Diavitul pe acest forum . Pe data de 10 aprilie face 90 de zile de tratamen cu Diavit . Dupa acest tratament se pare ca glicemiile scad incat nu mai stiu ce doze de insulina sa-i fac .
Acum fiindca s-a incalzit este mereu afara , se da cu rolele , se joaca cu cateii si face mereu hipoglicemie .
Parerea mea este ca nici insulina nu este eficienta fata de modul ei de viata . Doctorita ei nu este deacord cu Lantus ca nu are 6 ani .
As dori sa ma sprijiniti cu sfaturi pentru ca sunteti trecute prin acest necaz de mai mult timp .Nu stiu exact cum se foloseste forumul sa discut cu voi direct .
va multumesc !





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Bine ai venit in comunitatea !
Mesajul tau deschide capitolul III al discutiilor despre diabetul zaharat la copii.
Parte a doua a acestui subiect o gasiti aici:
http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=65729&whichpage=1.
Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

am gasit capitolul 3 deschis deja de anina_n asa ca am sa mut si postul acesta acolo.

Roxana

Mergi la inceput