Durere ascutita "acolosha"...

Durere ascutita "acolosha"... | Autor: Lillian

Link direct la acest mesaj

Fetelor, mi s-a pus o durere intre picioare, de parca ma doare clitorisul, scuzati-mi franceza. Daca apas "pe afara", nu simt nimic, sunt ok, in schimb nu mai pot face nici macar 2 pasi, nu ma mai pot misca in nici un fel ca ma sageteaza in interior de ma taie lacrimile. Nu stiu nici macar cum sa ii explic medicului. Zici ca mi s-a rasucit ceva acolo, e ca un carcel, nu stiu cum sa explic mai deloc, dar stiu ca doare al naibii.
Am 28 de saptamani.
Aveti idee ce e? Si ce pot face sa scap de durere?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Lillian e o durere "normala", daca pot spune asa, in sarcina. Poate insemna ca se oasele bazinului incep sa se departeze pt a face loc lui bebe cand ii va veni timpul sau, daca o simti mai in interior poate sa te doara colul, caz in care ar fi bine sa te vada medicul tau sa nu se fi deschis, scurtat sau inmuiat colul. Eu sunt aum in ultima saptamana si am niste intepaturi in col de nu mai stiu ce sa fac, dar la mine nu prea mai conteaza, avand in vedere ca pot naste oricand. Asa ca data viitoare cand mai ajungi la doctor e bine sa ii spui si sa iti controleze colul sa fie totul ok.
si multa sanatate si sarcina usoara!

Ela in 39s fix cu Thea Ioana

AMR pana la Ziua Cea Mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lillian spune:

Elpower, multumesc pt raspuns, l-am vazut cu intarziere. Am fost la medic si e vorba de relaxarea dureroasa a simfizei pubiene, exact cum spui si tu, oasele s-au labartat si se freaca sau apasa bebe pe ele. Durerea s-a mai ameliorat, desi e constanta acum.
Ce nume frumoase au fetele tale...

Mergi la inceput