AM NEVOIE URGENT DE UN DOCTOR LA MUNICIPAL

AM NEVOIE URGENT DE UN DOCTOR LA MUNICIPAL | Autor: dim

Link direct la acest mesaj

Sunt insarcinata in 39 de saptamani si aseara am fost la dr. ca nu ma simteam prea bine, am aflat cu stupoare ca de 3 zile nu mai lucreaza la Municipal si ca nu mai pot naste cu el . Nu stiu cu ce dr. sa vorbesc acum cand am intrat in 40 de saptamani si cred ca in cateva zile nasc. Daca puteti sa imi dati date de contact a unui dr. intelegator de la Municipal , pe care sa pot sa-l sun si sa vorbesc cu el. V-as ramane recunoscatoare. Mi-e frica sa nu nasc zilele astea ca la spital nu sunt decat medicii de garda. Am toate analizele si controalele la zi , sarcina este OK. Vreau sa nasc natural cu epidurala , si sa fiu asistata , totusi, de un dr. in care sa am cat de cat incredere.
Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Pina sa geseti un medic nou nout care nu stie nimic despre tine, nu poti sa gasesti doctorul tau? N-o mai lucra la Municipal, dar sigur lucreaza el pe undeva unde poate sa "te nasca".

Succes si nastere usoara


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé | 2in1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dim spune:

Lucreaza la un cabinet unde nu poate sa " ma nasca" . Acum momentan nu lucreaza la nici un spital. Mi-a spus ca a intrerupt colaboararea cu Spitalul Municipal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

De ce nu-ti recomanda el pe cineva? ar fi cel mai bine sa te duci cu recomandarea lui, decit a noastra.

Ufff, ce situatie incurcata.

Eu cunosc un singur doctor la Municipal, pe dr. Radoi, dar este destul de controversat aici pe forum si nu m-as arunca sa ti-l recomand cu caldura doar ca sa apara alte fete si sa-ti zica sa nu te duci la el si pina la urma tot nu-ti rezolvam probelema.

Oricum, daca ramai fara solutie, il gasesti diminetile in ambulator, la cabinetul ginecologic de acolo, ii spui ce-ai patit si cred ca te va ajuta.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé | 2in1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dim spune:

Aseara dr. era destul de jenat , a spus ca daca nu nasc pana luni, sa-l sun , presupun sa imi racomande alt dr. Era un doctor destul de aglomerat , sunt foarte multe fete in situatia mea. Era destul de bun . Am vazut numai impresii bune despre el.
Alex2 multumesc, am activat PM . Poti sa imi timiti si pe adresa de e-mail dim1073@yahoo.com.
Am vazut impresii bune despre Dr. Peteu Cristian, Dr. Vasiliu, Dr. Diana Secara. Nu am gasit daca au sau nu cabinete sau daca ii gasesc la vreo clinica privata.
Cred ca oricine intelege situatia, pentru ca dr. meu cu ceilalti dr. din Municipal au fost colegi , si stiu ca nu mai lucreaza acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Buna, poti sa spui te rog despre ce doctor e vorba? Si eu mi-am schimbat medicul curand, cu unul de la Municipal si mi-e teama sa nu fie vorba de acelasi. Eu trebuie sa ma duc de-abia pest eo luna la el si ma gandesc ca nu a avut cand sa imi spuna...

Madi +

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dim spune:

Dr. Berindan Adrian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by dim

Dr. Berindan Adrian








Tu vorbesti serios?!!!! E o intrebare retorica. Evident ca vorbesti serios. Ce medic bun! Ce pacat! Dar de ce a plecat? Unde il mai putem gasi?

Vezi ca ti-am trimis un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Dr. Badiu am inteles ca e super si ca om si ca medic. Poti incerca sa-l cauti

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Eu am nascut cu dr. Tufan Aurelia de la Municipal. Daca te intereseaza iti pot da nr. de telefon.

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anely spune:

Buna Dim,
Eu ti-o recomand pe D-na Dr. Georgeta Badea de la Municipal.
Daca te intereseaza spune-mi sa-ti trimit nr. dansei de telefon.

Anely

Mergi la inceput