Ce mai gatesc japonicile.(5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

si un mesaj
Cu drag de martisor, primeste primavara in sufletul tau, si fie ca acest anotimp sa iti aduca in viata ta implinire si noroc, fericire si iubire si nu in ultimul rand caldura sufletesca de la cei dragi. Iti doresc o primavara frumoasa!


POZICI NOI LA bucatarie
Mami si ingerasul EMILy.2005.01.06
0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibos spune:

Japonici va urez o primavara frumoasa care sa va umple sufletele de bucurie , pace si liniste...A meu barbat stie mai bine ca mine ca azi este martisor..a venit acasa cu un ghiveci de flori nu mi-a venit sa cred cel mai frumos cadou de martisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

bibos frumos din partea sotului tau
al meu nici nu stieasaca nu primesc nika
dar lasa ca vin alte ocazi mai speciale si am sa ma bucur atunci
o seara frumoasa la toate japonicile


POZICI NOI LA bucatarie
Mami si ingerasul EMILy.2005.01.06
0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Buna japonici!

Fetelor, imi spuneti si mie daca stiti sau ati vazut...exista in Jp tarate de grau?si daca da , ma luminati si pe mine cu o traducere?
Am nevoie pentru un tratament de tarte de grau, si habar nu am unde sa intreb si cum sa le explic ce vreau....

dincolo de astea, va doresc o primavara minunata plina de impliniri si muuuuulta caldura in suflete si casele voastre!
Numai bine!

vacanta Filipine
vavanta Brasil
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocris spune:

Nikole, ce mai faci? Cum te mai simti? Am cautat in dictionarul roman-englez si apoi in cel englez japonez, dar nu reusesc sa ma dumiresc. Il voi intreba pe sotul meu cand se intoarce acasa. Poate pot sa-ti raspunda fetele mai repede.
Melinda, am facut ficatul tau itame. A iesit bun, multumim pentru reteta. Cred ca merge si pentru cei carora nu le place ficatul, daca se pune putin ficat si multe moyashi si nira.
Dupa ce cumpar smantana, voi incerca si ciulamaua. Sper sa manance si sotul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocris spune:

Sa va scriu o reteta de
NINGIN NO KIMPIRA
Este nevoie de 2 morcovi(400g), 1 ardei iute, ulei 1 lingura mare,
dashi tsuyu100g, sos (mirin 1 lingura mare, zahar 1 lingura mica, shoyu 1lingura mare si jumatate, susan alb.
Morcovul se curata de coaja, se taie pe lung in 4 si apoi se taie pe lung in bucati `hito kuchi kurai`.
Se prajeste morcovul in tigaie pana se inmoaie putin, dupa care se adauga dashi tsuyu si sosul, se prajeste, pana scade sosul. La sfarsit, eu scot pe o farfurie, partea copiilor, apoi adaug ardeiul iute tait marunt.
Dupa ce se pune in farfurie, se presara goma.
Pofta buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tokyotokyo spune:

Buna fetelor ,ce mai faceti?Maine e Hina matsuri ce veti gati?Ati incercat sa faceti vreodata sushi Eu am facut si e destul de dificil.Si eu am o fetita de 6 ani si va merge la scoala din Aprilie.Anul trecut am cumparat un abecedar si o invat lb romana desi vorbeste f bine romanaste,si o mai invat si lb engleza am cursuri ptr copii de varsta ei si se descurca f bine .Fiica mea e frumusica si desteapta .Saptamana trecuta am fost cu ea la o auditie si a trecut cu bine O voi inscrie la dansuri la o scoala renumita News entertaiment school .Va doresc o zi buna si cu multe bucurii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hanako2004 spune:

buna japonici
eu maine nu voi gati nimic..vom merge afara si vom serba
chiar nu stiu ce asi mai putea gati
astazi e foarte frumos afarasi profitam de aceasta ocazie si vom merge la plibarica....va pop pe toate si va doresc o zi cat mai frumoasa .....

POZICI NOI LA bucatarie
Mami si ingerasul EMILy.2005.01.06
0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timi_melinda spune:

Imi pare bine ca v-a placut mancarica de ficatei , sa incerci si ciulamaua ( nu stiu exact daca se numeste cuilama , la mine in ardeal se numeste papricas ) o sa vezi ca iese super buna .
Si noi am iesit in parc , eu si Ira ( catelusa mea ) si am profitat de soare , e super misto ...
De acum la munca si seara o sa facem Hamburger pt cina , asta e cerinta my lordului pt azi ....
Va pup dulce si o zi cat mai frumoasa
P.s. nici eu nu am primit nimic de martisor dar mi-a spus ca suntem in Japonia si voi primi de White Day !!!!! Happy


[URL=http://good-times.webshots.com/album/557356798IdXxoI][/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocris spune:

quote:
Originally posted by tokyotokyo

Buna fetelor ,ce mai faceti?Maine e Hina matsuri ce veti gati?Ati incercat sa faceti vreodata sushi Eu am facut si e destul de dificil.Si eu am o fetita de 6 ani si va merge la scoala din Aprilie.Anul trecut am cumparat un abecedar si o invat lb romana desi vorbeste f bine romanaste,si o mai invat si lb engleza am cursuri ptr copii de varsta ei si se descurca f bine .Fiica mea e frumusica si desteapta .Saptamana trecuta am fost cu ea la o auditie si a trecut cu bine O voi inscrie la dansuri la o scoala renumita News entertaiment school .Va doresc o zi buna si cu multe bucurii


Vai ce fetita mare ai! Spun asta pentru ca fata mea cea mare va face 5 ani abia in iunie. Sa-ti traiasca si arata-ne si noua poze cu ea.

Mergi la inceput