Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alma2006 spune:

Stiu ca nimic nu iti poate alina durerea iar cuvintele sunt de prisos! Sa va ajute Dumnezeu si sa va intareasca pentru ca nu exista suferinta mai mare decat sa-ti vezi copilul in durere.
Ma rog pentru voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Draga indres, imi pare foarte rau de ceea ce ti se intampla, si mai ales de ce i se intampla fiului tau. Am citit un articol intr-un numar mai vechi al revistei Formula As despre un preot cu har care este cautat si de oameni de peste hotare - parintele Pugna Grigore (loc. Rona, jud. Salaj, langa orasul Jibou, tel. 0260/64.46.06). Sper sa-ti fie de folos, am sa ma rog si eu la bunul Dumnezeu sa va ajute.
Astept vesti bune de la voi. Doamne ajuta!


Nu lasa visele sa piara, pentru ca daca visele mor viata nu este decat o pasare cu aripi rupte care nu mai poate sa zboare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Draga Indres , imi pare atat de rau de Mihai si de parintii lui dragi care suferiti atat de mult ! Sunt si eu mama multam Celui de sus ca copilul meu e sanatos .
Dar inteleg tare bine ce inseamna sa-ti vezi copilul bolnav , care incearca din rasputeri sa te faca sa-ntelegi ca e totusi bine , zambindu-ti cu atat nevinovatie !!! Cuvintele sunt de prisos !
Sunt cu gandul alaturi de voi si ma si eu lui D-zeu ptr ca linistea si mila Lui sa fie de-asupra vostra intotdeauna si sa-l ajute pe Mihai sa se insanatoseasca cat mai repede posibil , ca e tare mare pacat , asa un copil tanar , Doamne ! Fie ca toate cararile sa va duca spre cei mai buni medici si totul sa se termine cu bine ! Multa , multa sanatate va doresc si putere s-aveti un final fericit !!!
Fara nici o intentie de-a te speria pe tine sau pe oricine , va trimit un extract dintr-o veste adevarata si f trista , care s-a intamplat nu demult in Franta (poate ati auzit prin media vorbindu-se) , datorita radiatiilor ptr tratamentele contra cancerului din pacate , cateva persoane au decedat !
www.aavac.asso.fr/grave_erreur_medicale_irradiation_mortelle_epinal.html" target="_blank">Aici , daca aveti nevoie de traducere...sunt aici !

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene...Alexandre...
De ce toti spun ca eu sunt mic doar 7 ani am implinit...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Buna seara!

sambata si duminica am fost la Mihai. L-am luat pe cel mai bun prieten al lui cu mine la spital, cu toate ca era la 200 km departare de Craiova (ei se intalneau doar in vacante la tara, dar Mihai intotdeauna imi spunea "mami, el e cel mai bun prieten al meu"), in speranta de-al mobiliza, de-ai mari vointa de-a lupta...
L-am gasit in aceiasi suferinta, un biet copil care e nevoit sa lupte cu aceasta boala crancena...S-a bucurat mult, ne-a zambit si aproba din cap cand il intrebam daca se bucura de venirea lui Alex. Pentru Alex, prietenul lui Mihai, a fost socant sa il vada in acea stare.
Abia il mai puteam alimenta pentru ca nu mai putea inghiti, se ineca...pana seara i-au pus o sonda gastrica intrucat a vomat de vreo 3 ori si nu ii mai puteam administra nici carbamazepina.
S-a intristat mult, n-a mai vrut sa comunice deloc, il rugam sa ma stranga de mana daca intelege ce-i spun cand ii vorbeam, dar refuza.
Duminica eu m-am dus la M-rea Radu Voda, cand m-am intors l-am gasit in aceeasi stare. I-am vorbit mereu, chiar daca parea ca nu ma asculta, i-am spus ca vom trece noi si peste asta, va veni o vreme cand vom uita toate aceste suferinte, si va fi bine!
Seara la opt a trebuit sa plec, intrucat luni trebuia sa fiu din nou la serviciu...l-am rugat macar un zambet, cat de mic... si o strangere de mana...inainte de-a pleca. CU TOATA DUREREA CARE O AVEA ADUNATA IN EL, MI-A ZAMBIT SI M-A STRANS SI DE MANA...CAND AM PLECAT, MI-A SPUS "PA"...
Acum astept sa vina din nou vineri noaptea sa pot pleca la el.
Mi-e cumplit de greu, dar nu voi inceta sa sper...
Draga Iulia20, sa stii ca am luat legatura cu preotul Pugna de acum 2 ani, ni l-a recomandat Viorel Pop.
Va multumesc tuturor si va rog, nu-l uitati pe Mihai din rugaciunile dumneavoastra.
Va multumesc din suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Doamne Dumnezeule Doamne...cata durere ! Cat de bine te inteleg draga Indres ! Iti doresc multa putere si curaj ca sa-i fii mereu alaturi fiului tau cel drag in aceste momente care par din ce in ce mai grele ! Dumnezeu sa va calauzeasca mereu pasii si gandurile si sa va aline toata suferinta si sa faca o MINUNE mare ptr ca meritati din plin ! Sunt tare trista-n adancul sufletului meu ptr Mihai si sper din inima sa se intample o minune ca el sa-ti poata spune mai mult decat un "PA" atunci cand pleci de langa el , sa-ti spuna "mama te iubesc" si sa te stranga-n brate , sa fie BINE si sa se intoarca acasa langa parintii lui cei dragi care-l iubesc enorm de mult ! Doamne ajuta




Aileene...Alexandre...
De ce toti spun ca eu sunt mic doar 7 ani am implinit...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ingres mereu ma gandesc la voi si urmaresc acest topic in speranta unor vesti mai bune de la voi!
Doamne cat de tare trebuie sa fii in asemenea momente!

Am cautat cateva info pe net despre aceasta boala si am dat peste un site de discutii al celor atinsi de neuroblastom, un site la care participa parinti si bolnavi de aceasta boala. Poate daca vrei sa arunci o privire, vad ca are optiunea in romana, daca nu il ai in engleza si franceza. Trebuie sa te inscrii ca sa ai acces la informatii: http://www.medicalistes.org/wws/info/neuroblastome

Si eu zic sa incerci sa afli ce si cum de prin toate colturile lumii daca poti! Sa va ganditi si la o posibila plecare la un spital afara.

Noi avem niste prieteni a caror fetita a fost bolnava de cancer ( la rinichi) si era tare grava situatia, nu raspundea la nici un tratament asa incat parintii erau terminati, si pana la urma au acceptat sa faca un tratament experiment pe fetita ( tratament ce era omologat in usa dar nu si in Franta) care a mers de minune, fetita e ok acuma, la 6 ani de la trista experienta.

Asteptam vesti bune de la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Ingres, multumesc pentru vesti. Am tot intrat aici si ma gindeam la voi. E greu acum, te inteleg. Eu va urez sa aveti multa putere si voi si mai ales Mihai.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Am pus cateva fotografii cu Mihai, daca doriti sa-l vedeti, si va multumesc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Indres...ce frumusete de copil Doamne da-i sanatate si fa-l bine si sanatos ! Multumim ptr poze ! Ai ceva vesti de la Mihaitza ? Curaj mult



Aileene...Alexandre...
De ce toti spun ca eu sunt mic doar 7 ani am implinit...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Multumesc,aileene, am vorbit cu sotul meu la telefon, acum 5 minute, Mihai este in aceeasi stare...
Am incercat sa pun mai multe fotografii dar nu mi-a permis...cred ca sunt prea mari.

Mergi la inceput