Clipe din trairile sufletelor noastre...(17)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna.:)
Noi ieri am petrecut acasa, au venit niste prieteni in vizita. Copiii s-au jucat, iar noi am lenevit, dupa ce am mancat pentru o saptamana.:))
S-a dus mama mea cu Cata s-o impartaseasca... A incercat sa-i explice fetei cum va fi la biserica si ce inseamna asta... Cand sa-i dea parintele vin lui Cata, ea ii spune: Nu beau vin, vinul nu face bine la burtica. Preotul ii spune atunci ca nu e vin, e sirop. Cata: Are zahar. Siropul nu face bine la burtica. Atunci, preotul ii spune ca e apa sfintita, de la Doamne-Doamne. Cata ii zice: Eu nu beau decat apa plata.:)))
Mi-a povestit si mie copila cum a fost la biserica si imi spune ca bunica a "dat foc" la lumanari pentru mami, pentru Dragos... Mi-a insirat ea pe toata lumea... Dupa care continua: si a dat foc si pentru morti, ca si ei trebuie sa traiasca.

Pupici si sa aveti o zi frumoasa.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!

Si noi am petrecut foarte bine, la ai mei...Baiatului meu ii place mult la curte....Tre' sa cumpar o casa! Si o masina!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Noi am invatat sa mergem cu bicicleta!

Andreas a primit o bicicleta cu pedale (avea pana acuma una fara), si pt. ca isi tinea bine echilibrul, i-am luat una fara roti ajutatoare, stupoare, in 2 ore a invatat sa mearga singur singurel cu bicicleta, a doua zi am mers pana la cabinet si inapoi (4km) cu bicicletele, fara nici o problema. Yasmin a primit bicicleta lui cea fara pedale, si o casca noua, asa ca ne-am motorizat cu totii :)

Am petrecut dupa-mesele in gradina, ca au mai primit copiii si un leagan si un topogan, trai pe vatrai!

Ce mai fac fetele cucuietele??

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena http://www.rhp.ro/Andreasn/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

noi mai petrecem, duminica noaptea ajungem acasa. Va pupam!

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pantherutza spune:

Roxy:-mami,mie tot nu-mi vine sa cred ca ne-a facut tati asta
Eu:-tu trebuie sa intelegi ca el este si va fi mereu tati tau,nu pe tine te-a parasit si ca el te iubeste fff mult
Roxy:-tu nu intelegi ca esti jumatate din sufletul meu si eu sufar ptr tine,cum sa-ti faca tie asa ceva...?
Eu:-si mami are o parte din vina ,ca trebuia sa plecam la el.....
...
...
Roxy:-stii cat ma doare cand vad copiii cum se joaca cu tatii lor,rad,se pupa,se plimba in parc si eu.....

Daca l-as avea in fata

A trecut deja un an si fata mea sufera si nush cum sa o scap de asta,ce mai e si viata asta.....pe el il doare la basca acum poate chiar e fericit si eu tot inca sufar mai ales ptr fata....greu mai e...cat o sa mai doara?Oare o sa reusesc sa-i fac suferinta mai mica fetei? Va pupik si voi reveni cu vestile bune dar azi sunt ff suparata :(

Pantherutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Cati, esti pusa pe fapte mari! Nu pot sa-ti urez decat sa se implineasca ceea ce vrei sa realizezi!

Ioana, spune Cata niste perle... Ar fi bine daca le-ai nota undeva, intr-un carnetel, vor fi amintiri placute peste niste ani.

Brenda, intr-adevar frumos la ferma. Ce poate fi mai frumos decat sa petreci o zi in sanul naturii? Dar acum esti tot in natura, asa ca ai fost o rasfatata luna asta .

Ce placut e sa te plimbi pe bicicleta impreuna cu copiii, Corina! Iar cadourile sunt pe masura dragalaseniei lor. Sa aveti cat mai mult timp frumos ca sa se bucure de ele !

Panteruta, imi pare rau pentru suferinta voastra! Durerea se mai estompeaza in timp, dar intotdeauna va ramane un gol, in special in sufletul copilului. Iar ei se maturizeaza inainte de vreme, din pacate. Imi permit sa-ti spun ca nu trebuia sa-i zici ei ce-ar fi trebuit sa faci (sa plecati la el). Daca stii ca nu mai e nici o speranta pentru voi doi, nu trebuie ca ea sa simta regretele tale si, mai ales, sa le auda. Ei se leaga de orice ar putea sa insemne o sansa de a fi din nou impreuna cu tati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare!

Offffffff........din pacate nici eu nu stiu cand va trece dorul de ...tati! Al meu a inceput chiar sa spuna in respectivele momente ca e ...nefericit!

Perlutele si eu le notez, desi in ultimul timp m-am cam lenevit! Baiatul meu memoreaza si ce mai aude la gradi, asa ca ma trezesc uneori si cu niste chestii mei putin placute gen "Mi-ai mancat sufletul ...TU!" Si un "tu" foarte accentuat!

We placut, paaaaaaaaaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ameera spune:

Salutare tuturor! Vad ca toata lumea a petrecut bine, sau inca mai petrece, fain... Si noi suntem inca in vacanta, ne intoarcem luni la Bucuresti.

Brenda, am vazut pozele, nu pot decat sa repet ce-ai spus si tu: supeeerb! Mi s-a facut dor si mie de-o evadare din asta in natura...

Yasmine, felicitari micilor biciclisti!

Pantherutza, imi pare rau ca ii este asa de greu fetitei tale :( ... Ma gandesc si eu cu groaza ca in curand va incepe si a mea sa priceapa ca alti copii au tata si ea nu, si vor incepe intrebarile... si nu stiu ce-o sa-i spun...

Pup cu drag pe toata lumea, sa aveti un week-end cat mai placut!

Ameera si Sara
"Only when the last tree has died and the last river been poisoned and the last fish been caught will we realise we cannot eat money." (Cree Indian Proverb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pantherutza spune:

Pupici fetelor

Alma cand i-am spus "trebuia sa plecam la el" ma refeream la "inainte de despartire" daca am fi plecat la el nu ar mai fi cautat consolare in bratele alteia si Roxy are tendinta sa creada ca nici pe ea n-o mai vrea si exista o urma de ura fata de tati ei....si nu as vrea sa simta asta...deaceia am incercat sa-i explic ca si eu am o parte din vina..ca sa nu ajunga sa-l urasca.In privinta faptului ca ,in general,copiii cauta sa se lege de orice picatura in speranta ca totul va reveni la normal....ai perfecta dreptate...si aici chiar am grija sa nu-i alimentez aceste sperante.Stie f bine ca nu mai exista cale de intoarcere..dar ea cred ca tot spera,mai ales ca soacra spera ff mult in acest sens si s-ar putea sa mai auda si alte pareri.

Oricum e greu.Acum caut ap.de inchiriat si ma mut de la socri, poate nemaiauzind discutii pe tema asta si iesind un pic din cercul "rudelor" se va mai linisti si fata.


Brenda chiar a fost o distractie pe cinste si peisajuuuuuul mai ales cea in care ai prins si iarba verde , copaci infloriti si un pic de soare...ce sa mai superb(vb ta)


Ameera pana creste bebitza ta,vei sti si tu ce sa-i spui

Ioana chiar m-am distrat de perlutele fetitei tale,are dreptate fata si asa este,noteaza undeva aceste perle,ca pe moment zici ca nu le uiti dar cu timpul....ce mai uiti :)Eu am facut un jurnal al fetei, unde scriam tot,am si schema danturii desenata cu data cand ia dat fiecare dinte:) dar am cam uitat sa mai scriu prin el de ceva timp :(

Stiu ca vroiam sa mai spun ceva unora dintre voi,citind din urma ,dar necunoscandu-va inca..uit cui vroiam sa ma adresez Oricum va multumesc la toate,stiti voi ptr ce,Alma chiar te rog "sa-ti mai permiti", vorba ta,sa-ti spui parerea,ca mie i-mi face o reala placere si sunt deschisa la orice sugestie,e valabil si ptr voi fetelor
Va pupik dulce WE placut in continuare


Pantherutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Salutare,
Excursia in Bucuresti decurge fooooooorte bine, dar sinte rupti de oboseala. Avem atatea de facut, atata lume de vazut, bunicii il vor pe Luca toata ziua, prietenii mei la fel...
Dar el este un cuminte si un mare zambaret....
M-am bucurat tare mult sa le cunosc pe Marce, Yana si Eliza si sper ca maine-poimaine sa repetam figura la care sa participe si Brenda si Miha (si Ameera ca noi plecam miercuri seara).
Luca a inceput lectiile de inot in cada si e super incantat.. abia astept sa il duc la piscina...
Astazi iesim la plimbare prin parcul Carol ca mai avem de vazut fetitza unei prietene bune. Daca vrea sa vina cineva cu noi, ne vom bucura tare, tare... ca e tare greu sa mai gasesc timp sa vad pe toata lumea...

Va pupam dulce, dulce si sa aveti grija de voiYagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">fulgi de nea
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca
varsta Luca

Mergi la inceput