Comori de nov-dec 2004 (141)

Comori de nov-dec 2004 (141) | Autor: mami nov-dec 04

Link direct la acest mesaj


140


Gala puradeilor nostri Gala Sarbatoritilor
P.S. Poze ptr Gala puradeilor nostri se trimit lui fulguletz (aici) iar cele ptr Gala sarbatoritilor lui try (aici sau aici).
Poze ptr www.onetruemedia.com/shared?p=156985e80e4a2e78dcd2f7&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Comorile toamnei 2004 aici

de 32 si 24

Octombrie: 8, adica 6 si 2
1. IrinaA ______________ 20 oct_____ www.nicolae.org/PhotoDeSHop/index.htm" target="_blank">Ioana Maria
2. Camys2000 ________ 21 oct_____ Catalina Nicole
3. Ela2001 ____________ 22 oct_____ Diana Andreea
4. Jasmine ____________ 26 oct_____ Radu
5. Ele _________________ 26 oct_____ Ana Denisa
6. Roserb _____________ 29 oct_____ Mihnea Andrei si Bianca, 5 ani
7. Ncristina ____________ 29 oct_____ Teodora Andreea + Alexia Maria
8. Moss _______________ 31 oct_____ Alexia Stefania

Noiembrie: 32, adica 24 si 8

9.Bits _________________ 1 nov_____ Kenzo Andreas & Amon Mateus
10.Ad_rianna ___________ 3 nov_____ Bianca-Cristina & Tudor-Andrei
11.Diana 2004 _________ 4 nov_____ Andrei
12.Try _________________ 5 nov_____ Alex & Adrian
13.Miria Cristina ________ 5 nov_____ Maria Damiana
14.ylilimic ______________ 5 nov_____ Luca Matei & Adam Cristian

15.for2nity _____________ 6 nov_____ Alexia Cristina
16.Andreap ____________ 7 nov_____ Maria Alexandra

17.Daniela_Sb __________ 8 nov_____ www.onednd.go.ro/_/Danut/main.html" target="_blank">Mihai Daniel
18.Simonacip _________ 10 nov______ David
19.Didutza ____________ 12 nov_____ Daria + Dennis
20.Cassandra _________ 14 nov_____Dragos Andrei
21.Eliza5 ______________ 15 nov_____ Alexandru
22.Aime _______________ 15 nov_____ Vladimir Andrei
23.Omi308 _____________ 17 nov_____ Corina Maria
24.Dama ______________ 18 nov_____ David Andrei
25.Miha _______________ 18 nov_____ Robert Andrei
26.Daniella4____________18 nov_____ Alexis
27.miag _______________ 18 nov_____ Roland Vladimir
28.Danette ____________ 23 nov_____ Iris Miriam
29.Corina75 ____________ 24 nov_____ Andrei
30.Gandacelu _______ 25 nov_____ Ioachim si Ileana, 4 ani

31.Misticgirl ____________ 25 nov_____ Nicholas Alexandru
32.Dutzi _______________ 25 nov_____ Iustin
33.Miche ______________ 26 nov_____ Darius
34.Ionela Roxana ______ 27 nov_____ Emily si Arisa
35.Paxela _________ 27 nov_____ Silviu Ionut
36.Florypop ____________ 27 nov_____ Andrei si Rares
37.Onitza ______________ 28 nov_____ Paul Constantin
38.Madachan ___________ 29 nov_____ Edward Florin

Decembrie: 16, adica 10 si 6

39.Fulguletz ____________ 1 dec_____ David Andreas
40.Luminita B ___________ 2 dec_____ Tudor Andrei si Cristian
41.Eveline ______________ 5 dec_____ Andreea Bianca
42.Felis ________________ 6 dec_____ Mihai Cristian
43.Raluca.gabriela ______ 7 dec_____ Maria Alexandra
44.bumbacel ___________ 9 dec_____ Tudor Mihai
45.Mikimi _____________ 12 dec_____ Alexander
46.Monica-Elizabet _____ 16 dec_____ Ruxandra Maria si Alex
47.OtiliaV _____________ 18 dec_____ Ana-Maria
48.Cecilia C ___________ 22 dec_____ Alexia si Ada
49.Carmen ____________ 22 dec_____ Daria Nicole si Ana Carina, 4 ani
50.Ioana du ___________ 22 dec_____ Bianca Alexandra
51.Viovio ______________ 22 dec_____ Cristiana Bianca
52.Mamaluidavid ______ 24 dec_____ www.babiesonline.com/babies/d/davidel/" target="_blank">David si Naomi Patricia
53.Cookie _____________ 24 dec_____ Sabina Ioana
54.Bobita _______________ 1 ian_____ Amina Ioana si Maria


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!

M-am sculat trista, asa ca ma spovedesc repede ca sa-mi treaca nitel. Eu cred ca fii-mea n-o sa ma iubeasca!
Desi sunt umbra ei si simt ca intru in panica numai la gandul ca sufera de ceva, iar taica-su este doar prezent si atat, pe el il striga si se isterizeaza cand iese din camera de zici ca n-o sa-l mai vada niciodata. Daca ii cere el ceva i-l duce, daca i-l cer eu sta sa se gandeasca. Daca el se preface ca plange plange si ea, daca ma prefac eu vine si ma mangaie doar. Si tot asa...
Mai nou il striga "mami".
Adica, barbatul meu este si: "Lele" (adica Viorele) si "dadi" si "mami" si "madi" (ca facuse la un moment dat o prescurtare intre mami si dadi). Eu nu sunt nimic, iar daca e in criza si ma duc s-o linistesc incepe si mai tare sa-l strige.

Ba chiar se bucura si se duce mai repede in bratele unei femei straine decat la mine si-i zice "mami".

Sa vedeti voi ca pe mine fii-mea n-o sa ma iubeasca si o sa fie doar fata lu'tata. Mai ales ca suntem zodii diferite.


Ma simt tare frustrata!

Chiar sa nu ma iubeasca?!

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

MIRIA... sigur ca o sa te iubeasca... tu esti MAMA...

Eu am alte ganduri... dar nu vreau sa impovarez cu ale mele ganduri negre...

Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
ian 2006,fev 2006, motz, martie 06 aprilie 06, mai 06,iunie 06,iul-aug 06,"sept-06", oct-06, dec 06-ian 07
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
miria, in situatia ta este sotul meu care la fel spune...ruxi nu vrea sa stea delok singurica cu el, nu-l "iubeste" daca nu sunt si eu acolo si multe altele, nu sta la el in brate mai mult de 2 min...dar se bucura cand il vede, dimineatza cand se trezeste ma intreaba mai intai de andu(alexandru...desi noi ii spunem alex ea a gasit o formula noua pentru numele fratelui ei...apoi de tati...unde e tati???) si ma rog exemplele ar putea continua...dar eu cred ca la tine este un pic diferita situatia...Damiana a vazut ca tu oricum esti aproape de ea mereu, nu dispari din"cadru" si ea plange dupa sotul tau fiindca el pleaca la serviciu,nu este mereu acasa, etc...sigur ca te iubeste, ia sa stea o zi fara tine...doar cu sotzul sa vezi atunci ce te-ar mai cauta si ti-ar simti lipsa si te-ar imbratisa cand ajungi acasa...stai linistita si mai fa-i un fratior sau surioara
felispai se poate...ce ganduri negre sa-ti treaca prin capshorul tau frumos de papusha tocmai acum cand mihaitza face atatea progrese, tocmai v-ati mutat in casutza noua si frumoasa si cate si mai cate...oricum daca ai ceva pe suflet si ne poti impartasi si noua, noi suntem aici sa te ascultam...de-aia suntem aici sa ne spunem si bucuriile si necazurile.
vad ca ruxi nu a mai pomenit nimic de dinti, a dormit bine azi noapte deci sper sa fi avut " o scama" ramasasi sa fii zis doar asa de impresionare...sa nu o laum de la inceput cu afta sau mai stiu eu ce...
azi vrem sa halaiduim putin prin magazinele de hainute poate le mai cumparam ceva astora mici si apoi le meeeeec ca de jumate de ceas numai asta aud din doua guritze...
va pup pe toate
sa aveti o Duminica placuta

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

Dana imi pare tare rau de sora ta, trebuie sa fie foarte trista asa ca banuiesc ca doar asprijinul familiei o va face sa treaca mai usor peste asta.

Felis nu v-am agitat degeaba, eu am propus un loc, daca toata lumea il considera potrivit hai sa ne vedem.Eu stiu...nu prea stau bine cu organizarea si nici cu timpul, uneori am 2-3 zile consecutive cand nu pot intra nici macar sa citesc o pagina, dar om reusi noi...eu de ex pot sa vin in timpul sapt dupa ora 18, sau in w-end , mai putin intre 13-17(orele de somn).Si pt mine e exclus luni, marti , miercuri(sapt care vine) ca sunt plecata din tara.So...hai sa ne expunem programu si poate gasim un numitor comun.


Onitza felicitari pentru primul client, sa fie multi si aducatori de venituri !!!

Vai Miria cum sa crezi asa ceva??? normal ca te iubeste ! insa cred ca ea se simte cu sentimentele asa de in siguranta cu tine, incat nu are nevoie sa te ''impresioneze'' ...in schimb la tati mai e de cucerit.In plus simte ca tati sta mai putin cu ea, si atunci incearca prin toate metodele sa-i castige atentia si sa mai fure timp cu el pentru ea.

Oti tare e scumpica Ana la ''interviu''.

dupa 2 anisori.

DEC 2006.


Miki si Alexander (12.12.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

CE frumos !!!! mi-ati pus burtika !!! multumesc mult

dupa 2 anisori.

DEC 2006.


Miki si Alexander (12.12.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimi spune:

pentru maine tre sa fac o prezentare despre hobby-urile mele de 5 min.Daca le iau pe alea inainte de bb, termin intr-un minut..si apoi tre sa tac 4 min-nu merge.Daca iau hobby bb, vorbesc o zi intreaga...ce sa fac?

dupa 2 anisori.

DEC 2006.


Miki si Alexander (12.12.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Miria,nu e vorba ca nu te iubeste Damiana! Probabil ca tati al vostru e mai mult plecat si atunci incearca sa-i atraga atentia,sa profite cat mai mult de atentia lui.
Asa se intampla si la noi.Cand ajunge seara sotul meu acasa,pot sa spun ca nu mai am copil. Zici ca nu se mai satura de prezenta lui.E atat de bucuros cand il vede!
Probabil ca au si o perioada de varf,ca sa-i spun asa,cand nu ne mai sufera in preajma lor ,se satura si ei saracii de fetele noastre.
Ieri si astazi,nici macar nu m-a lasat sa stau in aceeasi camera cu ei,m-a dat afara. Normal ca m-am simtit ofensata dar pe de alta parte m-am bucurat ca mi-am putut face treburile in liniste si cu ocazia asta vede si tati cat e de "usor" sa stai cu copilul.


Miha


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

sambata viitoare la 17.30? la balon?

Alexa33+ si Silviu ( 27.11.2004).......poze, poze2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Bunaaaa....
MONICA ati cumparat hainute? cum a fost la meeeeec??
IONELAmultam pentru vorbele si incurajarile frumoase, da, Paul vrea atentie, mereu sa te joci cu el, dar mereeeeu, nu conteaza ca e treaba de facut si il inteleg, el traieste intr-o lume perfecta, si sufera si nu intelege de ce nu se poate mereu cum vrea el...ups! s-a trezit paul!

Onitza si Paul Constantin (28.11.2004)

Sarbatori de iarna 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Io stiu ce sa zic? Poate aveti dreptate, desi nu lipseste foarte mult de acasa, dar nu se prea implica in ce tine de copil. Adica, nu-i da sa pape, n-o mushtruluieste cand greseste, n-o pune cu de-a sila la somn. Adica, eu ii fac multe chestii care nu-i plac, iar la el fuge in brate cand vrea sa scape de mine. Eu o cert, el n-o cearta si tot asa.

Si chiar daca n-o cert sau o las intr-ale ei, dintre noi doi, il vrea pe tati.

Mi-e teama sa n-ajung sa am cu ea comunicarea pe care o am cu mama. Desi nu suntem "dusmance" nu pot sa-mi deschid sufletul asa cum as simti. Nu stiu sa comentez de ce, pur si simplu.
Iar cu fii-mea, zau daca stiu cum sa ma port, ca n-am cum sa nu-i fac observatii cand nu-mi convine ceva, doar ca sa ma placa. Si chiar daca as lasa-o tot ar alerga mai intai la tata decat la mine.

Imi vine sa plang cand o vad ca merge la femei straine si le zice "mami" si le cere in brate, iar pe mine ma da la o parte!

Imi vine sa-mi fac bagajul si sa plec in vacanta, sa vad cum se descurca fara mie si cum sunt primita la intoarecere. (Poate am surpriza sa ma uite pana atunci.)




Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput