FIV 101

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Bine ai veni AndraO
Ma bucur ca suntem mai multe din Cj sau care lucram cu Dr din Cj.
A cui pacienta esti?eventual pe PM comunica-mi.

Bq

Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Moniland mi-a placut tare mult expresia " pacienta e pe primul loc".
Pup,


Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

AndraO, bine ai venit

cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bq, si nu am dreptate?

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Mie imi este tare drag doctorul meu. si daca se straduie un pic ies cu ochi albastri!


Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

MonilanD cum o sa faci tu la prima echo? sa faci echo si sa ai si estradiolul gata in aceeasi dimineata? Cind faci estradiolul? Cind iei rezultatul si cind faci echo? Eu asta nu pricep! pt ca, chiar si cu taxa de urgenta rezultatul il ai dupa amiaza=> in nici un caz "pe loc"! Sau pt ca esti in cadrul protocolului se face la voi estradiolul pe loc? si mergi cu el la echo? Sau mergi la echo dupa-amiza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

MadalinaM, eu pana acum faceam ceva de genul: ma duceam prima data, ora 8, la Centru de Diagnostic si Tratament care e vis a vis de clinica, si donam sange. Le rugam pe tipele din laborator sa-mi faca repede. Si era gata in ~ 40 minute de cand il baga in aparat. Apoi mergeam la o cafenea si savuram cafeluta. Pe la 8,45 eram inapoi in Centru dupa rezultat. La ora 9 ma intalneam cu dr. si in functie de ce vedea la eco si valoarea estradiolului imi dadea doza pentru urmatoarele 2 zile. Ca Pistruiatul, v-am zis eu .

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

Moniland, Bombosincer mi se pare mult mai ok decat la TM.
Voi stiti pe la ce ora trebuie sa stie Adhnana rezultatul, ca eu nu mai am rabdare

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Moniland Draga,
eu sunt din Cj dar invat lucruri noi. Unde-i Centrul de Diagnostic si Tratament vis a vis de clinica? la medicala 2 sau acolo la Urgente?
Nu-ti face analizele acolo la ei la lab?


Bq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Nici eu nu mai am rabdare asa ca:!

Anto

Mergi la inceput