care e motivul?eu sau copilul?

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

salutare prieteni!

sant harnicutza, n-am somn de dimineatza
asa cum spuneam am discutat deschis si am ajuns la concluzia ca e mai bine sa mergem amandoi inainte pentru noi nu pt copil!el e speriat asa cum bine zicea cineva...nici nu prea vrea sa fie tata dar chiar daca ar vrea nu stie cum.....deci am decis sa invatam amandoi!important e ca acum stim fiecare de sentimentele celuilalt!
asa cum zicea cineva mai sus eu sant cea care trebuie sa depun mai mult efort in problema asta si asta voi face!
suport din partea mamei am(ca sa mai tina fata cand am nevoie), in urma sarcinii nu am decat 4 kg in plus deci nu-i problema mai ales ca vreau sa reiau mersul la sala asa ca pentru victorie
am inceput si sa iau vitamine inafara de a incerca sa mancam mai sanatos asa ca sant plina de elan!
cum bine zicea cineva viata e mai frumoasa cand te simti frumoasa...asa ca mi-"am scos de la naftalina" posetutza cu make-up, e-adevarat ca am cam neglijat partea asta...dar gata pana-aici

de mult nu m-am mai simtit asa...si cine a zis ca "comunicarea este raspunsul" cum zice si reclama sa stiti ca mare dreptate a avut!

sant curioasa ce vor zice prietenele mele!hihihihihi!
eu va pup pe totisi pe cei si cele care m-au apreciat si pe cei si cele care m-au criticat caci datorita voua am reusit sa vad si altfel problema!sau poate doar sa imi fac curaj sa iau taurul de coarne si sa n-o mai lalai la nesfarsit....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

pardon s-a trimis fara sa vreau!ca nu terminasem de scris:)

deci spuneam ca va multumesc la totzi si ca va mai tin la curent cu ce se mai intampla!

Alinade Diana 1 an si jumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Ma bucur pt tine baiculina.Sa fi iubita si fericita si tu si bebicul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Felicitari si mult succes. Cred ca e mai mult speriat... Implica-l mai mult cu fetita, sa ajute, sa se joace cu ea etc.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex2 spune:

In primul rand arata-i cat e de minunat sa fie tata. Alexandra deja e mare, se poate juca cu ea, invat-o sa-i spuna "tata" (daca nu spune deja). Acest cuvant este extraordinar ptr orice barbat spus de copilul lui. Odata ce va intelege cat e de important copilul ptr el, si el ptr copil va intelege si prioritatile tale si va fi mult mai maleabil cand nu esti numai a lui, cand nu esti exact ce asteapta el sa fi.
Lasa-l cate putin sa se ocupe de Alexandra, sa ii dea cu ligurita, sa pape amadoi, sa ii faca baita, sa-i cante de noapte buna. Nu mai e un bebe asa de mic incat sa se teama de el, ca e mic si nu se pricepe. Insa lasa-l pe el sa-si doresca asta, tu doar sugereaza-i "sa o faceti impreuna", ca apoi sa-i cedezi treptat rolul. Meseria de parinte se invata, dar nu trebuie impusa.
Succes si sa fiti o familie fericita ptr ca meritati. Macar de dragul fetitei!


Alexandru

Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_n spune:

Ma bucura nespus noile vesti. Sa fiti fericiti si impliniti impreuna

Nu-i pasa nimanui cat de mult stii decat dupa ce afla cat de mult iti pasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baicualina spune:

Alex2 nu degeaba am spus ca esti la inaltime!

si el tot Alexandru se numeste!unde mai pui ca si pe fata tot Alexandra Diana o cheama!
o fi ceva cu numele asta?ca daca nu-i convine ceva imi face Pa si vrea sa continue ce vrea ea sa faca!incapatzanatzi sa zicem?no ofence!

Fetita a zis inca de la 4 luni clar si raspicat TATA asa ca inchipuie-ti!eu cred ca in spatele cuvintelor lui ca "nu stie ce spune!"el se ascundea si nu vroia sa accepte...binenteles ca il striga!si pe strada cand santem impreuna...iti dai seama!
am sa incerc sa nu imping totusi nota...cred ca e greu sa se obisnuiasca si sant constienta ca nu se poate intr-o zi sa fie facut totul!

mersic la toti Ramona si Oana si Lemoni

mai vb!

ce 3 A (Alexandru Alina si Alexandra)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

ma bucura nespus ca aud ca-ti este mult mai bine, si moralul tau este altul, tine-o tot asha, fi increzatoare si rabdatoare, iubeshte-i pe amandoi si ei te vor iubi innapoi inzecit. Mult succes in continuare, esti o luptatoare, o adevarata cashtigatoare.

diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaintruder spune:

mesajul a apartut de doua ori


diana

Mergi la inceput