Piatra Neamt - Perla Moldovei (13)

Piatra Neamt - Perla Moldovei (13) | Autor: Laura25

Link direct la acest mesaj

Poftiti de povestiti!
Partea a XII-a Aici

Va asteptam la noul subiect cu noutati despre copilasi si nu numai!

  • Adriana_78(10.09.1978)-Adriana de Lara(22.06.2005)

  • ana1980(09.06.1980)-Ana de Casandra(27.06.2005)

  • crissandrada(5.02.1980)-CrissdeAndrada(12.09.2002)

  • ellinia(22.01.1979)-Cristina de Stefan (25.02.2005)

  • geba2001 (09.10.1973)

  • ianusca-Dana deIan(13.10.2005)

  • ionella3003(03.07.1977)-Ionela deAlex(21.09.2004)

  • Laura25(23.09.1978)-Laura de Rares si Bianca(13.06.2005)

  • LoraG76(03.06.1976)-Laura de Iustina(11.10.2004)

  • lunna27(10.02.1978)-Dana dePaul Marian(08.09.2000)siAna Maria(06.09.2004)

  • mandita-Catalina de Claudia

  • mira_m- de (mai2004)

  • nastasacarmen(11.10.1978)-CarmendeAres(17.12.2004)

  • pisicuta si matei(02.01.1983)-deMatei Tudor(22.04.2005)

  • raresionut-Alina de Rares

  • sunt mamica-Andreea de Ilinca

  • annabella

  • andreutza_23

  • danidani74

  • EftimieC- Carmen

  • herra

  • iully

  • karmen

  • lorelei19

  • mihastroescu

  • morena06

  • naomi ioana

  • roxanacibo

  • vali02




Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Fug la bucatarie, ca am un morman de vase care ma asteapta in chiuveta. Incerc sa strag cat de cat acum, cat dorm shtrumphii, sa aiba ce face cand se trezesc. Aseara arata casa mea ca dupa razboi, in conditiile in care pe la 12 era aspirat, spalat, aranjat tot la locul lui.

Lora, da-mi te rog datele tale, ca vad ca nu esti inca in listutza. Ma scuzi daca ai mai scris odata, dar nu mai am timp sa caut prin capitolul precedent.

Noua ne-a trecut raceala si ieri au mancat. Rares un castronel de piure cu peste, Bianca un sfert de castronel de orez cu peste. E un inceput ...

Dana sanatate mult Anei! Noi am scapat doar cu muci ...
Hai ca incerc sa revin mai tarziu.



Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Laura, e f. bine ca le-ai dat peste, ma bucur ca le-a placut, ca e f. sanatos pt. organism.
Datele noastre: Lora (n. 03.06.1976) mami de Iustina (n. 31.10.2004)

Lora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:


Tocmai scrisesem si eu de datale fetelor noi,ca vazusem ca nu sunt in lista,insa mi-ati luat-o inainte

Adriana dr mi-a dat ospenul de o anumita concentratie,de 400(e sirop),bineinteles ca pt adulti e altceva.Si noi am luat o perioada granule din alea hemeopatice,erau ei mai mici,chiar ma gandesc sa merg iar cu ei la dr hemeopat.Cu atatea boli si viroze si mai ales cand merg in colectivitate...degeaba o tin eu pe cea mica acasa ,ca poate aduce cel mare vreo raceala de la gradi.
Intr-adevar tare mi-ar prinde bine si mie o femeie,macar care sa-l duca si sa-l aduca de la gradi pe Paul,sau numai sa mi-o scoata pe Ana afara,ca in rest curatenie si mancare as face eu.Numai ca de ex cateodata nu am paine sau ceva ce-mi trebuie la gatit,e asa de rau ca nu are cine sta 10 min cu ei,ori eu trebuie sa-i imbrac si sa-i iau cu mine sau renunt si nu mai fac nimic.Dar asta e si m-am invatat asa.

Dana si cei mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Pe ianusca am trecuta-o, astept si de la Carmen datele. Lora, ti-am trimis un mail, dac ama poti ajuta.

Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Carmen, vezi ca s-a deschis un nou capitol!
Imi pare tare rau de tine ca faci munca gratuita in folosul comunitatii...fara sa fi gresit cu ceva! Sau de la cafea ti se trage? O fi vreo autoritate care vegheaza asupra noastra si de consumam prea multa cafea ne dau amenda care se transforma in zile de munca in folosul comunitatii...da' la tine compenseaza statuia! Mai du-te, fata, acasa si te odihneste! Sper sa va iasa chestia cu sporul de 10%...ca si cum ar fi maaaare tare!!! Auzi, cica sa vedeti daca va aproba! Sariti la gatul lor, ca merita! Vin sa te ajut sa-i bati!

Lora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

quote:
Originally posted by nastasacarmen

Buna fetelor...
Statuia ...s-au razgandit nu o fac din ipsos ci din bronz si mai intarzie un pic

Uite...acum se lucreaza la niste modificari in Siveco-noul program de conta...si a venit seful sa ne spuna sa nu stam degeaba...sa introducem in ala vechi
Sa nu vegetam...
In rest bine
De cafea...ce sa zic
am baut-o si eu azi...de fapt cred ca am baut jum de litru de cafea...as avea nevoie si de un pachet de tigari...desi nu mai fumez
Maine inaintam la conducere cerere pentru sporul de 10% (OG2/2006)pentru conditii nasole de munca...sunt curioasa ce iese
Daca se poate 10% pentru astia mici...ca aia mai mari isi dau 2 sporuri de 100% fara probleme- nu glumesc

Puii mei au ajuns deja acasa...si eu iar ajung tz si obosita



nastasacarmen



Laura de shtrumphi, Rares si Bianca 13.06.2005

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Dana chiar ma gandeam ce se intampa de nu ai mai dat asa des pe aici. Sanatate muta Anei. Si Casandra mi-a facut un pic de febra azi noapte. Dar azi a mancat bine.

Laura imi pare bine ca au manact ceva azi. Sanatate muta si voua.

Carmen pt cat muncitzi acoo ar trebui sa va dea 200% fara comentarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana1980 spune:

Laura te rog competeaza si la noi:Ana(9.06.1980) mami de Casandra(27.06.2005) Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianusca spune:

Buna fetelor. Va salut pe toate.

Am citit tot dar nu am avut timp de scris.

Si la mine la servici e o mare nebunie!Sunt franta de oboseala mai ales ca de vreo cateva nopti nu pot dormi si culmea nu din cauza lui Ian.Nu stiu ce am ca doar nu ma gandesc la ceva anume. Deh... o fi varsta de vina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Neaaaata, fetelor!

Se vede c-am inceput munca, nu mai apuc nici sa va salut!

Va invit totusi la o cafea sa ne trezim! Se anunta o zi superba, asa ca trebuie sa ne bucuram de ea, chiar daca voi vedea soarele doar prin peretele biroului (ca-i de sticla) Am de lucru ca la balamuc, si-am reinceput sa lucrez pana tarziu, i noapte, de nu mai gasesc loc de parcare cand ajung acasa - asa ca ne luam de mana, ianusca si celelalte fete workoolice

Ana, multa sanatate casandrei, sa ea D-zeu sa nu mai faca febra...

Pup mamici de copii cuminti copilasii din dotare! Sa aveti o zi excelenta!...

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput