Mamici de septembrie-octombrie 2007

Mamici de septembrie-octombrie 2007 | Autor: alinkav

Link direct la acest mesaj

LISTUTA GRAVIDUTELOR FERICITE DE SEPTEMBRIE-OCTOMBRIE 2007


SEPTEMBRIE
LaviniaN UM 26.11.06, DNP 02.09.07


Irina.c. UM 27.11.06, DNP 03.09.07

Betty78 UM 28.11.06, DNP 04.09.07

Aniast72(Andreea),UM 28.11.06,DNP 04.09.07

Alinkav(Alina)UM 28.11.06,DPN 04.09.07

Sim_stoian UM 29.11.06, DNP 05.09.07

Blueeyes2003(Mirela) UM 30.11.06 , DNP 06.09.07

Myral UM 01.12.06, DNP 06.09.07

Teodoran UM 30.11.06,DNP 06.09.07

Pitzirica30 , UM........ , DNP........

Amironeanu(Andreea) UM 01.12.06, DNP 10.09.07

NanaMotoc UM 11.12.06 , DNP 17.09.07



Zile de nastere:
Ianuarie:

Februarie:

Martie:
Irina.c.-17.03.1976
Alinkav-05.03.1981

Aprilie:
Betty78-19.04.1978

Mai:

Iunie:
aniast72-28.07.1972
amironeanu(Andreea)-10.06.1976

Iulie:
Myral-30.07.1976

August:

Septembrie:
Sim_Stoian-13.09.1981
Blueeyes2003(Mirela)-28.09.1978

Octombrie:
NanaMotoc-26.10.1977

Noiembrie:

Decembrie:
LaviniaN-10.12.1974



LINK-URI UTILE:
www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici,Calculul datei nasterei

Salut!
M-am tot invartit pe aici cateva zile, gandindu-ma sa deschid un nou subiect ori nu!Si iata-ma nu am mai avut rabdare.
Am doua teste pozitive, DNP ar fi 5 septembrie.
Daca mai este vreo proaspata graviduta o poftesc aici, sa incepem o noua odisee!


Alina si Alex

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicole2005 spune:


Buna, si bine te-am gasit la mamici de septembrie octombrie. eu sunt la fel dar de 2006 si chiar eram nerabdatoare sa vad cand apare la odisee 2007. iti doresc tie si celorlate burticute si viitoare mamici sarcina usoara bbici sanatosi si profitati de aceasta perioada pentru ca este frumoasa. mult succes.

nicol
mami de puiut dulce
www.totsites.com/tot/puiantonio" target="_blank">poze Antonio


uriasul nostru





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Buna Alinkav, te felicit pentru curaj! Si eu m-am invartit pe aici si vroiam sa deschid chiar astazi acest subiect. Si eu sunt o viitoare mamica de septembrie, cred ca 3 septembrie. Eu am reusit in urma unui FIV, pe care l-am facut pe 12 decembrie. acum as fi in 4 saptamani si 4 zile. Am aflat ca este pozitiv in Z12 dupa ET (embriotransfer) in urma unei analize de sange pe care am repetat-o si ieri ca sa fiu sigura de rezultat.
Te felicit si iti doresc o sarcina usoara si bebe sanatos!
Nicole2005, multumim pentru urari si sa dea DD sa ai dreptate. Felicitari ptr .

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna seara!
Ma bucur nu sunt singura pe aici!
Azi am facut si eu un test la laborator, si e cat se poate de clar pozitiv!

Betty, felicitari din tot suflet ptr reusita ta!!!!!

Nicole, multumesc mult ptr urari!!!Eu tot asa dupa ce l-am nascut pe Alex, eram nerabdatoare sa vad un nou subiect cu mamici, si iata-ma din nou viitoare mamica!

Alina si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Bine v-am intalnit si reintalnit ( betty78). Si eu sut o proaspata -dutza, sarcina obtinuta tot prin FIV. Eu am 4 saptamani si 3 zile, testul de sange facandu-l in Z13 de la ET. Pe 8 ianuarie o sa aflu daca sunt 1 sau 2 -i...dupa rezultatul analizei se pare ca sunt la limita intre 1 si 2.
alinkav si betty, sarcini usoare si bebelusi sanatosi.
nicole2005, multumim de urari. sanatate multa pentru

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Aniast72, scumpo, bine ai venit.
Alinkav cat ti-a iesit val bHCG? Eu am avut in 4 saptamani si 3 zile 350,61. Si multumesc pentru urari!

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor dragi vreau sa va felicit din inima si va tin pumnii sa aveti sarcini sanatoase pana la capat si sa va bucurati de copilasii vostri pentru totdeauna


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Felicitari, dragele mele! Sunt si eu o fosta mamica de sept-oct 2006, din pacate odiseea s-a incheiat cum nu se poate mai trist pentru mine.
Va doresc din suflet sa ajungeti cu toate sa va tineti copilasii in brate anul viitor prin septembrie-octombrie.
Sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna!Scriu pentru prima data pe acest forum desi il citesc de mult.Am si eu mai multe teste pozitive barza si sure check.Deocamdata nu merg la medic dar ma consider graviduta pt ca niciodata nu mi s-a pozitivat nici un test (pana acum).ultimul ciclu a fost pe 1 decembrie.Va urez sarcini usoare si sa fim cat mai multe gravidute la acest subiect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Laura Ioana multumim mult. Eu sper sa fie bine, cu toate ca am deja niste contractii oarecum dureroase undeva pe partea dreapta.

Chantal scumpo, imi pare rau pentru intamplarea nefericita prin care ai trecut. Iti doresc sa ai puterea sa o iei de la capat cat mai curand.

betty78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Bine v-am gasit!Am venit si eu la odisee, chiar daca inca nu sunt pe deplin sigura ca o sa fie sigur o sarcina, testi beta hcg a iesit astazi in a 14 a zi de la ET cu val 242. Nu stiu daca e mare, mica habar n-am. Problema e ca sangerez si asta nu cred ca e bine deloc....ce o fi o fi, m las in voia lui DD.

Mergi la inceput