FIV 93

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Fetelor, va pup pe toate!
Kla si eu sunt trista pentru tine.
Gina, scuze ca n-am mai scris. Am avut o hemoragie, sau un fel de ciclu de 1 zi, mai bine zis cateva ore si am eliminat "niste chestii", nu cheaguri altceva, asa cum mi s-a intamplat si la extrauterina trecuta. Dupa aceea s-a oprit totul si ultimul bhcg a iesi 9. Deci, nu e extrauterina. Burta ma doare in continuare tare. La doctorita sper sa ajung saptamana asta sa-mi faca o echo. Multumesc ca te-ai gandit la mine. Eu sunt foarte trista si deprimata, dar asta e, nu sunt singura care a trecut prin asta.
Dana, uite si povestea mea pe scurt: am 28 de ani, de 5 ani ma chinui sa am un copil, o extrauterina operata in urgenta, am facut un FIV nereusit si mai am 5 embrioni congelati.

In rest, va pup pe toate si aveti grija de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

FIRST CARMEN FELICITARIuite ca s-a grabit mosul si a venit si la tine in sac cu un bebic...sa iti dea Dumnezeu in continuare o sarcina usoara si dupa 9 luni de zile sa iti ti in brate minunea de copil

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

KLA,CIARLIsincer imi pare nespus de rau,dar caputul sus,inca nu ati dus lupta pina la capat...n-a venit mosul anul acesta cu bebici...o sa vina cu sanatate si liniste sufleteasca,iar in primavara o sa vina iepurasul cu bebici...ne vine si noua rindul

"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

Dana P felicitari pentru munca depusa..uite sa va zic si eu povestea mea pe larg....am 36 de ani,sotul 38(casatoriti de 6 ani jumate) si am infertilitate secundara...pe scurt... o nastere la 19 ani,doua sarcini la care am renuntat,2 sarcini extrauterine;una facuta lambaroscopic si cealalta facuta clasic,1 fiv nereusit in septembrie(ET cu 4 embrioni),urmeaza urmatorul fiv (si ultimul)cred ca in februarie...dupa fiv ciclu neregulat(inainte de fiv venea la 28 de zile) cu o intirziere sau venit mai repede cu o saptamina,al treilea cm dupa fiv;anomalie...durata de 16 zile...la o luna dupa fiv am introdus o spirala in circumferinta endometrului ,pentru marirea acestuia...produce dureri ca cele menstruale zilnic...luna viitoare il voi scoate si am sa va tin la curent

ANTOSITai si tu dereglari de ciclu dupa fiv?daca da cum se caracterizeaza?am sa caut si eu maca neaparat
va imbratisez pe toate si Doamne Ajuta tuturor...


"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

KLA imi pare nespus de rau .Iti inteleg supararea si uite aici de la mine .

Ciarli bine ca nu e extrauterina .Ne spui si noua ce zice d-na dr.


LA MULTI ANI tuturor care azi sarbatoresc pe SF. NICOLAE

GINA 38+ ANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Imi pare rau pt fetele care nu au reusit acum. capul sus fetelor pana la urma sansa o sa fie si de partea voastra. Trebuie sa nu renuntati la lupta.
La Multi Ani! de sfatul Nicolae!
aniast72, te astepatm cu vesti bune de la eco. Am intrebat din nou fetele de la naturiste cun sta treaba cu Maca, poate nu uiti sa intrebi si tu dr. sa stim cum este mai bine de facut. Tu ai inceput sa iei Maca odata cu inceperea tratamentului pt FIV? Ai facut pauza inainte cu AC?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Sheri, daca ai ramas o data inseamna ca stii ca poti sa ramai.

Liana, in ce etapa a aparut chistul? Inainte de inhibare? Si eu am avut un chist dupa ce am terminat cu dipherelinul dar mi l-a punctionat si am scapat de el.

Zouzou, atatea sarcini si fara nici un bb . Imi pare tare rau, dar macar tu stii cum e sa fii . Vei reusii pana la urma sa ai copilasul tau.

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Kla, chiar imi pare rau.



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Rubia, incerc sa-ti raspund din toata desteptaciunea mea .
1. -la cate zile ar trebui sa-mi vina CM ca eu am facut ET pe 18 nov si inca nu am ciclu
la sfatul medicului si eu am continuat sa iau utrogestan pana imi vine CM si mi-a venit in max o saptamana din cate imi amintesc eu.
2. de ce prof Ancar mi-a zis ca nivelele de progesteron si estradiol sunt ca pt sarcina desi Bhcg este 0
din cate stiu eu sunt 3 hormoni diferiti. Bhcg este hormonul sarcinii. estradiolul si progesteronul sunt sub influenta tratamentului pe care l-ai luat.
3. mi-a zis ca el in august anul acesta a avut un caz in care a iesit asa si a repetat Bhcg dupa 7 zile (deci in Z21 dupa ET)si a iesit ca este sarcina.Eu n-am mai auzit de asa ceva dar el a zis ca s-a lipit tarziu embrionul.
nici eu nu am auzit dar daca zice dr. hai sa-l credem.
4. -asa ca eu iau in continuare utrogestan si cicloproginova,avand in vedere ca n-am avut nici o scurgere ,nici ciclu.
asa sa si faci.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aldolina spune:

Kla, imi pare tare rau! Hai curaj si multa putere sa treci peste acest moment si ai sa vezi ca pana la urma o sa ni se implineasca la toate visul!

Carmen, FELICITARI! Ai primit un super cadou de la Mos Nicolae! Sa ai grija de minunea (minunile) tale din burtica.

Tuturor celor cu numele de Nicoleta sau Nicolae, LA MULTI ANI, sa fiti sanatosi si sa vi se implineasca toate gandurile bune!

Povestea mea: 38 ani, sterilitate secundara (2 avorturi), ovare MPC rezolvate cu laparoscopie si tratament naturist, 9 IAS nereusite, 2 FIV nereusite, sotul normospermie.

DanaP, multumesc!

Va imbratisez pe toate cu mult drag!




Mergi la inceput