Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-18

Pacientele optimiste si gravi ale dr. Tutunaru-18 | Autor: felicia_

Link direct la acest mesaj

Fete dragi, sper sa se confirme parerea voastra, ca am "mana buna", si sa mai trec cel putin o pe listuta!
Continuarea de la capitolul 17
Lista Tutunareselor, viitoare :
adiere
alexia28 astenospermie, 29 ani, sarcina recenta oprita in evolutie
ana_id
ana_p
Apollo
aurelia77
alina.n
Ariana1 endometrioza, o trompa infundata proximal (la intrarea in uter); urmeaza histeroscopie
Bonitta fibrom uterin, chist pe ovarul drept; urmeaza laparo in 26 februarie; astenoteratozoospermie
Bubulina1
Cadina
clubb
copilut 31 ani, de 2 ani si jumatare incercari; teoretic OK, 3 luni de monitorizari, programata pentru laparoscopie(18 dec). Sotul astenozoospermie cu necrospermie, inceput varicocel
cris2006
danotino
Dianadi
Diddy 29 ani,1 IA cu stimulare, monitorizare, urmeaza laparo in 9 februarie; normospermie
Ellis
Felicia 30 ani, astenoteratozoospermie, ambele trompe infundate, "reparate" prin laparoscopie, 1 IA
Foxxy
Gabitoni
IoanaTugs 33 ani, infertilitate secundara, endometrioza, o trompa permeabila, o intrerupere de sarcina la 26 ani, doua avorturi; sotul oligoastenozoospermie moderata.
ylinca
Iyoana
kikilina
KoraPop astenozoospermie moderata,compensata prin ejaculat; chist ovarian scos, trompe nefunctionale ,aderente "rezolvate" prin adezioliza; pregatiri pentru FIV
kristind aderente descoperite prin laparo (uter prins in bloc aderential pe ambele anexe; in rest, teoretic ok
lachione
Laura69silk
lauravoinicu - 28 de ani, amenoree primara, microadenom hipofizar , ovare micropolichistice (facut driling ovarian ), endometrioza ; 2 IA cu stimulare cu menogon .Sotul : normospermie cu parvisemie
Leditia
lili35 endometrioza descoperita laparoscopic
LoredanaG
Mamidevladut sarcina recenta oprita din evolutie: normospermie; mamica de baietel
Mada28
MadaS
Madutz
maria08
Mica-Mica
mihailescu teodora 30 de ani, 2 sarcini intrerupte la cerere; cicluri anovulatorii,2 stimulari,1 fara rezultat(ovulatie),urmeaza laparo in 20 decembrie
Mihavasoi 31 ani, infertilitate primara, HSG-trompe permeabile, CM 27-34 de zile, nici un avort, nici o sarcina, sotul-30 de ani, oligoastenozoospermie usoara compensata prin ejaculat
Mirelae
mirella76
miruna79
mmc_nd
ninocica
oanaonyx
Papushel
Salomea astenoteratospermie severa, endometrioza
SilvanaPopovici anexita dureroasa, endometrioza tratata, tratament homeopat in curs pt dereglare hormonala
vali_delide 35 de ani, acum 4 ani: sarcina oprita din evolutie la 12 sapt, HSG si laparo la Giulesti, trompe cu aderente, dreapta partial permeabila, dar cu aderente pe ovar si ficat, stanga nepermeabila
zambet74
Zenobia 28 ani, monitorizare


Tutunici, foste aspirante optimiste, acum fericite posesoare de burtici:

madaluta mamica ff curand
iriss27
marinar - "mamica de ianuarie -februarie"- Emma Ioana
aventura
Irinabr
Amely - "mamica de mai-iunie"-
Alina25
Raza de soare
kitty_nic - "mamica de iulie-august" vrea sa fie surpriza pt toti, inclusiv pt ea!

si proaspete gravidute :

Graviduta
claucia


Avem o noua lista! Deocamdata, 1 !
marair 5.11.2005: Ana, 3800 gr

Poze1Poze2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Wow, Felicia, ce ma bucur ca ai deschis un nou capitol. Sunt convinsa ca o sa mai vina cineva la odisee. Yupii!
Multi pupici la fete dragi, aspirantelor le urez: sa aveti parte de multe teste pozitive, iar viitoarelor mamici: sa aveti parte de sarcini usoare si bbi sanatosi.




Poze

Viitorul suna foarte bine: vine bebe!
Nimic nu este intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!
Felicia multumim pentru noul capitol si sa dea Domnul sa fie plin de gravidute, mai ales ca se apropie , poate anul acesta primim cadourile in burtik, nu sub brad!

Fetelor dupa intalnirea vesela, la care cel putin eu m-am simtit minunat, cine credeti ca vine, la 5 min. dupa voi: Copilut mic si dragalas! Norocul meu ca am cunscut-o si pot sa va spun ca e la fel de vesela si de optimista ca si noi, o adevarata tutunareasa!! S-a amuzat copios de rezervatul cu si bineinteles ca a baut si ea ceai de iasomie.
Claucia parca nu te mai vazusem de o viata!!! Esti mai frumoasa ca niciodata, iar ochii i-ti sclipesc ca Marinushei acum 7 luni!
Lauravoinicu mi-a fost un dor de tine si-mi pare rau ca erai obosita si suparata de vestile de la Tutu! Poate mai cresc ei mai tarziu, nu se poate sa nu fie chiar nici unul, tu care ai avut 30 foliculi la alta stimulare. Daca nu e, incerci tu luna urmatoare, stiu ca esti o luptatoare!!!
Diddy ma bucur ca te-am cunoscut personal, esti o draguta ca toate fetele din clubul vesel si-ti doresc si tie sa ti se implineasca cat mai repede minunea ta!!
Marinusha noastra ce mai...e deja o mamica frumoasa, abia astept sa vii la intalnire cu Emma Ioana si s-o cunoastem personal, ca in arata traznet!!
Amely ma bucur ca ti-a revenit zambetul ala frumos pe care-l stiam de mai de mult si pe burticutza!
Laura69silk fintuzo ma bucur ca ti-ai mai revenit si ai sa vezi ca mosul nu te uita!!
Teodora astept cu nerabdare vesti bune de la tine si ai dreptate, nu te stresa singurica, ca bebe gaseste singur drumul spre "casa"! Tin pumnii!!!
Felicutzu tu esti ca deobicei vesela si optimista si las' ca Mosul te are in vizor si pe tine! Mi-a soptit el mie!
Kitty_nic ma bucur ca ai putut ajunge si tu, chiar i-mi era dor de tine, desi nu te mai vazusem de vreo trei saptamani parca!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali_delide spune:

Wow!!! Buna dimineata, fetele mele dragi! Am ramas cu gura cascata, jur! Am avut o sapt. fff grea si aglomerata si n-am avut timp sa scriu nimic, am intrat de vreo 2 ori rapid, sa vad ce mai faceti si, acum, intru si eu ca omu' la o sueta si vad ....alt capitol. Da' harnicute mai sunteti, dragelor! Citesc si ma holbez si mai tare! Fetele se intalnira aseara si io statui la munca pana la 8!!!! Pai sa nu-ti vina sa ....? Data viitoare vreau si eu ceiut! Please!!!!
Fetelor harnicute, tin sa felicit noile gravidute, ma bucur nespus pt. voi, sarcina usoara si multi si pt.Graviduta si Clau.
Felicia, felicitari, chiar ca ai mana buna, scumpa. Multumim pt. noul capitol si...la mai mare!
Pt. toate fetele din listuta, pupici pe burtici.
Iar pt. fetele dragi aspirante, va doresc II, sa va aduca mosu' vesti bune la toate si sa va vad rapid la lista posesoarelor de burtici.
Din pacate nu am timp prea mult zilele astea, maine muncesc, asa ca nu voi fi prea prezenta, dar cu sufletul sunt langa voi...
Asaaa.... acu' la raport: Z9, la 16. 30 am intalnire cu Mr.T ...hehe...diseara voi sti cum stau lucrurile...daca o luam de la capat cu analize, laparo si alte minunatii sau se confirma "sentinta" de la Giulesti: "din pacate nu mai putem face nimic in cazul Dvs., singura sansa e Fiv"
Si ca sa inchei, ca tre' sa plec: "La multi ani!" tuturor fetelor care se sarbatoresc azi sau care au sarbatoriti in familie (eu il am pe Andutu meu scump, adica "omu'" meu.
Va pupic pe toate, sa aveti o zi frumoasa si sper sa am timp sa intru dimineata rapid sa va spun ce mai zice Mr.T...


Valentina

Nu exista noapte prea lunga pentru a impiedica soarele sa rasara! Asa ca sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristind spune:

Naeta fetele! M-am trezit cu gandul la Koracare acum sigur e la reanimare. Sper sa fie bine si sa se refaca repede!!

kristin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Neata fete dragi,

Zenobia LA MULTI ANI, SA FII SANATOASA SI MAMICA IN CURAND
La multi ani tuturor fetelor care isi serbeaza ziua numelui si sotiorii lor

KoraPopm-am gandit la tine azi dimineata, tin pumnii sa fie bine

Fete imi pare asa de rau ca nu am fost si eu aseara sunt sigura ca v-ati simtit excelent si Ioana ca de obicei a fost o gazda minunata, va pup si mi-e dor de voi....lasa ca data viitoare nu mai ratez nimic

Felicia multumim pentru capitolas si sa dea DD sa fie plin de vesti bune si de gravidute



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Buna dimineata tuturor!
Kora, sper ca la ora asta dormi linistita! Ai scapat de operatie, acum asteptam vesti!
Vali, lasa ca data viitoare nu mai ratezi inntalnirea! Bafta la dr, sunt convinsa ca iti va da verdictul abia dupa laparo, deci mai ai putin de asteptat, stii ca nu mai sunt "locuri" decat in februarie... Dar iti dau un pont: fii cu ochii pe Teo, poate nu mai vrea sa se "laparoscopieze" in 20 decembrie!
Sa nu va suparati ca nu am timp sa povestec prea multe despre intalnire, (a fost suupeer, ca de obicei), dar am pus pozele!
Le puteti vedea aici

Poze1Poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Buna dimineata fetelor!!!

Vroiam sa urez si eu LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE SF.ANDREI, SA FITI SANATOASE SI SA VI SE IMPLINEASCA TOATE DORINTELE!!!!. Sunteti curajoase si minunate, va admir!

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
pozici la 11 luni
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

LA MULTI ANI si din partea mea tuturor care isi serbeaza ziua numelui!

Zenobia, LA MULTI ANI si la mai mare!

Vali, LA MULTI ANI pentru sotul tau si Doamne ajuta diseara la Tutu!

Kora, tinem pumnii si asteptam vesti!

Fetelor, ma bucur pentru voi ca v-ati distrat, asteptam pozele!

Felicia, multumim pentru noul capitol! Hai ca se vede Mosul la orizont.

Va si o zi frumoasa!

iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna, fetelor!!!
Zenobia: LA MULTI ANI!!!!!!! Numai bine si mult doritul BB!!!!!!!!
Era sa uit : un buchet de flori si de la mine!
Astept detalii despre intalneala........ce bine de voi!!!!!! A baut careva ceai si pentru mine??!!
Eu - ziua 12, TB = 36,7....astept.....ma apuc sa-i scriu lui ....poate ia in calcul si scrisoarea mea
La multi ani!!!!! tuturor care-si serbeaza numele.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

neata

LA MULTI ANI tutror celor care-si serbeaza azi ziua onomastica!

Raluca

Despre intalnire...nici nu stiu ce s amai spun, a fost super ca de obicei. Fete va pup pe toate cu drag...

Feli vreau si eu pozele pe mail daca ai timp.

Marina 32+ Emma Ioana

burtika
lucrusoare bebe

Mergi la inceput