Soacra... (2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicole_Bebe spune:

Buna.Mai fetelor chiar crede-ti voi ce exista o soacra buna?Sa fie ale naibii ele daca nu sunt poame acre, a mea cand a aflat ca sunt insarcinata era sa faca infarct sa moara, sa lesini pacat ca nu a facut scapam de o paguba ....hihi si nici acum nu agreeaza prea mult ideea ca eu sa am un bebe cu fiul ei desi suntem impreuna de 8 ani si suntem casatoriti de vreo 2 etc...Soacrele astea nu au viitor in rai sincer eu nu voi fii asa orice s-ar intampla.Va pupa o viitoare mamica de baietel.

Nicolici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Eu am auzit ..........ca ar exista.....pe undeva....aceasta SOACRA BUNA.

Si acum fara gluma: mama primului meu prieten, si am fost prieteni 6 ani, era o doamna in adevaratul sens al cuvantului.
Aveam numa 18 ani atunci si pur si simplu ma rasfata: daca facea tort de bezea imi facea si mie unul mai mic, povesteam cu ea de toate.

Si acum m-as duce in vizita la ea, pacat ca m-am despartit cam urat de fisu si nu-mi vine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lemoni spune:

Off subject

Eu de cand ma stiu de prin clasa a noua-a ,toate colegele si prietenle ma copiaza, sau ma intreaba sa merg cu ele la cumparaturi pt ca mereu gasesc lucruri ieftine si cu gust. Chiar ma gandeam sa ma fac personal shopper.Uneori nu imi place mai ales daca mergem in cercuri comune , pt ca nu vreau accidente, adica sa fim imbracate la fel ,dar obisnuiesc sa zic daca stiu ca cineva are ceva ca mine sa nu avem surpriza .
La inceput ma enerva rau acum o iau ca un compliment, daca am gusturi frumoase si la dd ii place asa ca numai ma mir cand cineva apare cu pantofi ca ai mei sau are in casa acelasi covor.
Pt Nicolici
Si eu sper sa fiu o soacra buna ca si tine dar oare soacrele noastre nu au zis la fel pana au dat de noi!!!!?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

adevarul e ca nu e bine sa generalizam,exista si soacre de treaba,din pacate a mea nu se numara printre ele.ce ma doare cel mai tare e atitudinea pe care o are fata de baiatul meu,singurul ei nepot.ea lucreaza in bucuresti,ca baby sitter,are grija de 2 copii,unul de 2 ani si unul de 5 ani.si ii tot lauda pe aia ca sunt grasi,ca cel de 2 ani are 18 kg si ca cris al meu e slab,ca am vrea noi sa fie cris ca aia!asta e o replica pe care i a spus o sotului meu,cand sotul meu,enervat ca tot lauda niste straini,i a spus ca e anormal sa ai 18 kg la 2 ani!ea crede ca nu sunt o mama buna pt cris,ca nu e copilul suficient de gras,ca nu i dau prajeli si alte porcarii,mezeluri,,,,dar cris al meu,desi cantareste la 1 an si 10 luni 10 kg,e f sanatos,chiar de curand i am facut analizele si au iesit toate f bine,pt ca mananca echilibrat,multe lactate,fructe si legume.plus ca e un copil tare frumos,multi oameni de pe strada se mira de ochii lui mari si albastri,umbriti de niste gene f lungi.plus ca e f inteligent,stie mult mai multe decat copiii de varsta lui si e numai energie....eee,numai soacra il vede slab ....si atat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by cristiama

Fetelor, mi-ar place sa am rabdare, da cu soacra mi-am cam consumat-o!

O invit CATEODATA la masa si-i ignor observatiile pentru ca imi iubesc sotulsi pt el e important.

Da asta cu cumparat lucruri ca ale mele am patit-o si eu: si daca isi cumpara masina de spalat ca a mea, sau chiuveta e OK, ce te faci cand ea la 70 de ani incepe sa se imbrace ca si mine!!! E cam ciudat, nu?
Si-a cumparat geaca identica cu a mea, sandale identice, pana si sutiene la fel cu ale mele!!!




cristiama



cristiama, nu ma pot abtine, scuze: eu zic sa iti lasi la vedere chiloteii tanga cu diamante si camasile de noapte de matase ;) Si atunci sa te tii

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by olim

adimercedes, nu sunt paranoica deloc, dar una e sa cumperi ca ai nevoie si iti place, adica sa apreciezi gusturile cuiva si sa incerc sa le copiezi din placere, asa cum a zis lemoni, si alta sa iti cumperi mobila la fel ca nora, ca doar daca ea poate , pot si eu.Adica iti cumperi vase de 2 luni, dar daca le vezi la nora iti cumpri ca si ea, ca si tu poti.Si iti faci rata la banca ca sa iti iei mobila ca a ei, ca doar nu o avea numai ea, cu toate ca tu nu ai nevoie de acea mobila, si a ta nu necesita o schimbare.
Ma referam la acest tip de actiuni, nu cumperi ca ai nevoie sau iti place, ci doar sa spui" si eu am, nu numai tu".
Oricum nu o vad prea des, si de asta defapt sunt aici, ca sa pot sa traiescd o viata frumoasa si linistita cu sotul meu, dar cand mergem in vara acasa si stam cate o luna, sunt ca 10 ani din viata cu ea.Acum , multumesc la dumnezeu ca am reusit sa ne luam casa noastra, nu in oras cu ea fireste, ca atat imi mai lipsea, si va trebui sa o vad de 2-3 ori cat stau acasa.
Anul trecut am fost pe punctul de a inchiria o garsoniera ope timp de 2 saptamani cat am stat la mures, dar nu am gasit nici una sa ne convina, si am cautat destul de mult, sa stii.Acum avem casa noastra la cluj, asa ca ma voi vedea cu ea de 2-3 ori, cateva ore maxim.
Cat despre a copia, eu cred ca ea e paranoica, ca una e sa cumper ca iti place si alta sa copiezi gusturilr cuiva, chiar daca nu au nimic de-a face cu tine



Olim, eu inteleg ce zici. Dar tu fii fata desteapta. Daca stai la Cluj acum, e mai ok, ca nu trebuie sa va vedeti prea des. Insa imi dau seama ca faza asta cu "imitatul" numai pt ca are si celalalt si pt ca iti permiti mi se pare aiurea. Cine stie, poate e complexata de tine si vrea sa demonstreze ca si ea are gusturi. Poate vrea s-o apreciezi, dom'le!!! ;)

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

www.bestgames.com.au <--- is live!!!

http://acorns.com.au/cs/blogs/literarykaleidoscope/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Si a mea face la fel cu imbracamintea: mi-am luat o o sapcuta de iarna, hop si ea, cizme la fel cu ale mele..etc, etc...Dar cel ami mult m-a enervat cand trebuia sa mergem la o nunta in alt oras. Cum a intrat pe usa (sta undeva la tara, f aproape de bucuresti) si a vazut ce sandale mi-am luat pt nunta, a inceput ca sunt superbe ca de unde le-am luat. si eu fraiera ii spun(doar intr-o ora plecam la nunta). Ce credeti ca face? Se imbraca si se duce sa isi ia si ea . Fara sa imi spuna. noroc ca nu i se potriveau ca are piciorul lat. Era f dezamagita. Oricum atunci i-am zis ca nu as mai fi mers la nunta cu ea, ca doar nu apaream ca doua pupeze incaltate la fel.

briza_marii
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Adimercedes, hai ca m-ai facut sa rad!!!

Pai daca o sa-mi las tanga si camasutele transparente la vedere, socra mea grijulie o sa-mi cumpere niste pijamale/chiloti grosi din bumbac, sa nu raceasca nora, stiti voi unde!

Can m-am mutat cu fisu era vara si purtam niste rochite cu bretele si soacra a vrut sa-mi faca un capot, un capot serios, gros din PROSOAPE DE BAIE!!!!
Uaaauuu ce sexi as fi aratat acoperita de muulte prosoape groase cusute cumva intre ele. Vara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by Nicole_Bebe

Buna.Mai fetelor chiar crede-ti voi ce exista o soacra buna?
Nicolici



Sa stii ca exista. A mea e dovada vie.
In plus, si tu vei fi soacra candva...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Da, exista soacre bune. Am avut parte de una bucata (soacra neoficiala) femeie simpla de la tara, imi era tare draga. Ne-am inteles foarte bine, am ajutat-o si eu, m-a ajutat si ea. Oare cu asta de acum de ce nu putea fi la fel?
Apropo de ce a zis Monalac, aveam un vecin al carui nepotel e cu un an mai mare decat fiul meu... dar ce copil bine dezvoltat! ce copil mare! in urma cu 2 ani acel copil avea peste 50 de kg, fiul meu 24-25, si doar un an diferenta, la inaltime 4-5 cm diferenta... Si am ascultat destule povesti despre acel copil sanatos, si fiul meu inflamanzit si subnutrit. Insa baba a uitat sa se mai uite la pozele lui sotul meu din copilarie, ca el tot copil slabanog era:) Inseamna ca si madam a fost o mama denaturata nu?

ex- gabibarta

Mergi la inceput