Minunea noastra Mario Gabriel

Minunea noastra Mario Gabriel | Autor: porumbita80

Link direct la acest mesaj

Februarie 2006 ceva intirzieri la ciclu ei zic am racit o sa vina dar mai trece ceva timp si nimic. Hai sa cumparam test si hop 2 liniute Catalin a inceput sa strige de fericire eu am inceput sa tremur de emotii oare o sa fie bine oare o sa mearga pina la sfirsit mii de intrebari. Ce in aceeasi seara sotul a inceput cu telefoane sa se laude la toti ca va fi tatic eu aveam niste emotii nexplicabile o frica mare. Toata lumea fericita ca doar primul nepot in familie va dati seama cata fericire pe ei toti. A inceput odoseia mea totul a mers ca la carte se apropiea ziua cea mare tot mai multe emotii. Mereu eram stresata la telefon daca nu nasc inca si tot asa eu fiind o tipa tare superstitioasa mereu in luna noiembrie am avut probleme DPN era pe 8 noiembrie il stresam pe Cata ce sa fac sa nasc in octombrie ii ziceam de sex lui ii era frica, am inceput sa fac treaba prin casa seara hai la plimbari lungi, cand vedeam ca luna octombrie pleaca si bebe nu mai vine am zis ca gata nasc in noiembrie si la sigur ceva o sa se intimple. Dar pe 31 octombrie vine minunea cea mare pe la 10 incep durerile din 5 in 5 minute il sun pe Cata hai ca creca nasc foarte calma ,cu o zi in urma spalasem si aveam ceva de calcat si am zis pina vine el sa ma apuc sa le calc ca atunci cand ma voi intoarce sa gasesc totul calcat si curat.Intra Cata in casa si cand ma vede ca calc a inceput sa turbeze el avea emotii mai mari ca mine, am sunat doctorul ii zic:Domn Doctor creca azi nasc am dureri cu contractii la 5 min. el si tu inca stai acasa repede dute la spital ca ajung si eu. Ei pe la 12.30 am fost la spital am facut internarea a trebuit sa ma lupt un pic cu explicatii cu moasa sa nu fac clizma, ei si la ora 13.40 a venit pe lume Mario Gabriel cel mai scump lucru din viata noastra cand am auzit acea voce dulce am uitat de dureri de cusutura de tot. Este un lucru frumos sa ai un copil.De ce este minune pentru noi:in 2004 pe 23 noiembrie am nascut o fetita Catalina de 3200g cu apg.9 si pe data de 24 noiembrie la ora 2 a murit fara multe explicatii din partea Doctorilor, cu plecarea ei in ceruri a plecat si o parte din mine, este durere imensa sa mergi la biserica sa parinzi lumanari pentru copilul tau, dar sunt sigura ca ea de acolo de sus ne supravegheaza si se roaga pentru fratiorul ei si stie ca ea va ramane printesa noastra din ceruri.Dumnezeu nea binecuvantat cu acest minunat copil. Sa nu va pierdeti increderea in Dumnezeu ca totul este posibil. Acum suntem cei mai fericiti parinti si nu mai putem de dragul lui cand ma uit la el nu-mi vine sa cred ca pot sa-l tin in brate.Sa va ajute Dumnezeu sa aveti aceeasi fericire ca noi ca e ceva minunat.

MAMICA FERICITA DE BEBE MARIO GABRIEL
[url='www.photos.yahoo.com/stelastratulat' ]poze bebe[/url]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ildikodrujit spune:

bine ai venit bebe Mario Gabriel. Felicitari mamico.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Felicitari porumbita! Sa va bucurati de Mario Gabriel, sigur surioara lui il pazeste din cer. Sa fiti sanatosi si fericiti impreuna!

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

FELICITARI!!!
Frumoasa povestea voastra si trista in acelasi timp...,acum cu final fericit.Sa dea D-zeu sa-i faceti o surioara si sa creasca mari si frumosi calauziti de printesa din ceruri ,Catalina.M-a emotionat pina la lacrimi povestea ta ,Porumbito!!!

Dandusa si printesa mica,Crinuta
poze crinuta
poze dandusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Porumbita felicitari pentru baietel, care iti va umple viata si iti va oferi cea mai mare fericire. Sa va bucurati de el si sa fie sanatos! Surioara lui il va veghea din ceruri si va avea grija sa nu i se intample nimic!
Va !

Rebiana 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Porumbita, felicitari inca o data pentru minunea Mario Gabriel!!! Sa dea D-zeu sa fie sanatos, ca frumos e (am vazut pozele )!!! M-a emotionat povestea voastra, cred ca ati fost incercati greu de viata, dar uite ca surioara lui Mario a vorbit acolo in ceruri cu un ingeras si asa vi l-a dat D-zeu pe Mario Gabriel.

Oana 34+ cu Denis Cristian
Disney bb


Personality can open doors, but only character can keep them open!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

MULTUMESC FETELOR DE FELICITARI SA STITI CA MARIO ESTE CEL MAI FRUMOS EVENIMENT DIN VIATA MEA SI IL IUBIM ENORM ASA FACE ORICE PENTRU EL CA SA-L FAC FERICIT, DUMNEZEU A FOST BUN CU NOI CA A FACUT ACEASTA MINUNE, EU DORESC LA TOATA LUMEA SA AIBA PARTE DE FERICIREA PE CARE O AM.UN COPIL ESTE CEL MAI FRUMOS LUCRU CARE SE POATE INRAMPLA IN VIATA UNUI OM.

MAMICA FERICITA DE BEBE MARIO GABRIEL
[url=www.photos.yahoo.com/stelastratulat]poze bebe[/url]

Mergi la inceput