Soacra !!!

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Fetelor,am gasit aici ceva interesant si la subiect:-)

Lectura placuta:
http://www.avantaje.ro/index.php?a=362




Alba,mami de Darian (7 ani) & Cassian (1 anisor)

http://fotoalbum.web.de/gast/corinastella/Cassian



"Intreaga suferinta din lume apare din dorinta egoista de fericire doar pentru sine.
Intreaga fericire din lume apare din dorinta de a-i face fericiti si pe ceilalti."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo spune:

prima data cind urasc pe cineva in viata.....pe ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Alba - frumos si interesant articol - multumesc.
Magnooooooooooooliaaaaaaaaaaaaaa! Te-am prins!
Ha! - am uitat sa precizez in postarea anterioara (o mica "scapare" - de altfel neintentionata)... pe langa educatia de micuta printesa, pe la 5-6ani fetita mea va merge la ore de karate si/sau judo... care sunt mai folositoare decat lectiile de balet si/sau pian... in lumea nebuna in care traim
No acum sa va vad daca se ma "inghesuie" careva sa-mi dea baiatul de ginere
You are welcome! (da' nu va inghesuiti chiar asa... stati frumos la rand si soacra mica va alege )
Cineva pomenea de filmul "My MONSTER in Law"... Nu l-am vazut si chiar eram curioasa sa va intreb daca se merita... Este comedie si mai descreteste fruntile!
Multa sanatate va doresc,
Lorelai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Draga Lorelai , fiul meu cel mare ia lectii de pian.Sa-l dau si la balet?Ca la karate nu i-a placut , asa ca a renuntat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

quote:
Originally posted by diadaniela

mai,ce de ciocolata invelesc marmotele astea!
ntz,ntz,ntz!

edit:fetele dragute si impaciuitoare puteti sa va retrageti si sa ne lasati sa ne injuram soacrele?



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun












iete, ca yo sunt asa de "draguta" ca nu te pot lasa singura !!!
e cumva vreo regula din asta ?!


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Magnolia - mda, ar fii interesanta combinatia (baiatul: balet si pian si fetita: karate si judo)... Intodeauna mi-au placut beietii sensibili (pe bune, nu-i gluma). Adevarul-adevarat este ca am o fetita atat de sensibila si calda (este COMPLET NON-agresiva!) ca uneori ma si speriu gandindu-ma oare ce o sa faca intr-o lume atat de rea si agresiva. Nu stiu cu cine seamana... in tot cazul... nu cu mine... Cred ca va fii o nora realmente dulce si blanduta
Fug rapidutz-rapidutz ca mi s-a sculat mandrutza si trebuie sa-i pregatesc micul dejun! Lorelai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by violeta69

quote:
Originally posted by diadaniela

mai,ce de ciocolata invelesc marmotele astea!
ntz,ntz,ntz!

edit:fetele dragute si impaciuitoare puteti sa va retrageti si sa ne lasati sa ne injuram soacrele?



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun












iete, ca yo sunt asa de "draguta" ca nu te pot lasa singura !!!
e cumva vreo regula din asta ?!


Tot ce se intampla,se intampla intotdeauna cu un motiv!


*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
---------------------------------------------------
Vio,mamica de viitor "avionar"







vrei s-o injuri si tu pe soacra-mea?



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Si al meu cel mare este un copil sensibil si complet neagresiv.De aceea l-am si indemnat sa incerce karate , dar nu i-a placut . Si mie imi plac baietii sensibili , dar imi plac si fetitele mai energice . Dar eu cred ca nu ma va intreba pe mine (baiatul) pe cine sa-si aleaga de sotie , asa ca s-ar putea intampla sa o aleaga pe a ta. Asta imi da mie dreptul sa o desconsider?Eu cred ca va trebui sa-i respect decizia , iar el are dreptul sa-si traiasca viata lui , si sa-si implineasca visele lui , nu pe ale mele.*Iar daca fiica ta imi va spune ceva neplacut , stai linistita , ca o sa-mi musc limba , ca am experienta deja!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

Magnolia,unde a deschis Lemoni subiect despre soacre?
tot il caut ,dar nu dau de el.



,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

www.tickercentral.com/view/7a9b/1.png" target="_blank">Christmas


Un fulg pentru seara de Craciun







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magnolia spune:

Eu nu am nimic impotriva celor care vin aici cu alte pareri(si cred ca se poate observa asta din postarile mele) , dar as vrea sa facem micul compromis sa ne respectam reciproc atat cat se poate ,si sa acceptam ca , asa cum unele dintre noi au avut parte , in viata , mai mult de experiente fericite si oameni minunati in jurul lor , altele au avut parte de necazuri si umilinte ,si oameni rai prin preajma . Eu nu cred ca asta depinde nici de educatie si nici de expectante(gen:daca te porti frumos cu cei din jur , vei avea parte de un tratament asemanator), ci mai degraba de noroc.Daca sunteti de acord , va rog sa semnati aceasta intelegere. Eu prima:magnolia

Mergi la inceput