Cum punem placile de faianta?

Cum punem placile de faianta? | Autor: Rozi

Link direct la acest mesaj

Aveti idee de ce se pun placile de faianta (cele dreptunghiulare, 20/30 cm) pe vericala? Eu as vrea sa pun pe orizontala, dar nu am vazut nicaieri asa si ma gandesc ca e ceva defect in viziunea mea. Baia este foarte, foarte mica, nu are fereastra, si m-am gandit s-o "ingras" punand faianta invers.

Daca placile de faianta au, ca model, patratele mici, colorate aleator, care ar putea fi motivele care m-ar impiedica sa le pun pe orizontala?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Sunt care se pun "invers". Arata mai lata incaperea. . Sunt placi are sunt facte sa fie puse pe latime.


Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

,

asa crestem noi


www.euroski.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Eu am vazut la Tv in mai multe emisiuni si parca si reviste pusa faianta pusa asa cum zici tu, si nu arata rau.E mai deosebit.Pentru marire incearca culori deschise la faianta.


ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by codruta_grg

Sunt care se pun "invers". Arata mai lata incaperea. . Sunt placi are sunt facte sa fie puse pe latime.


Oh, si eu de unde stiu daca cele pe care le-am luat sunt facute pt pus pe verticala sau pe orizontala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by ali

Eu am vazut la Tv in mai multe emisiuni si parca si reviste pusa faianta pusa asa cum zici tu, si nu arata rau.E mai deosebit.Pentru marire incearca culori deschise la faianta.


Sigur, Ali, faianta are patratele de la alb pana la cateva, putine, de portocaliu. Din astea intentionez sa fac chenare pe fiecare perete. In interiorul chenarelor voi pune placi pe care patratele au doar alb - crem. Deci n-am gandit aiurea, mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Daca nu au ceva modele care ar sta invers daca le pui pe orizontala, ma gandesc ca nu are importanta care cum se pun. Ca doar nu au instructiuni de folosire pe verticala numai

quote:
Originally posted by Rozi

quote:
Originally posted by codruta_grg

Sunt care se pun "invers". Arata mai lata incaperea. . Sunt placi are sunt facte sa fie puse pe latime.


Oh, si eu de unde stiu daca cele pe care le-am luat sunt facute pt pus pe verticala sau pe orizontala?



Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

,

asa crestem noi


www.euroski.ro" target="_blank">SCOALA SKI
www.parinticlujeni.ro/" target="_blank">parinti clujeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Nu conteaza ma,pune-le cum vrea muschiu tau!
Ps:cand termini sa ma anunti ca vin in vizita


"La vita e bella"
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Un amic de-al meu a pus pana si placutzele alea pentru brau pe verticala. Asa ca se poarta:-)


Alina


"Ancorat in realitate si raportat la sinergia faptelor, recursul la universalitate nu eludeaza meandrele concretului"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by valentinag

Nu conteaza ma,pune-le cum vrea muschiu tau!
Ps:cand termini sa ma anunti ca vin in vizita



Haha, pai asta vroiam sa evit, sa "gandesc" cu muschiu' , vroiam si eu sa fiu rationala, ca doara nu pun faianta la fiecare 2 ani!

Si daca iese urat, mai ai curaj sa vii la mine in vizita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rozi spune:

quote:
Originally posted by copiloi

Un amic de-al meu a pus pana si placutzele alea pentru brau pe verticala. Asa ca se poarta:-)


Da, sa stii ca am vazut si eu braul pus pe verticala, dar placile erau si ele pe verticala! Si-i drept ca arata foarte bine...

O sa le pun totusi pe orizontala si fac poze, sa vedeti ce-a iesit!

Va pup si ma multumesc pt raspunsuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_alinutza spune:

Parerea mea e ca placile asezate pe orizontala sunt fff moderne, cu conditia sa fie ceva mai mari de 20/30!

Mergi la inceput