barbye--Poveste fara de sfarsit...........

barbye--Poveste fara de sfarsit........... | Autor: Liana30

Link direct la acest mesaj

A fost frumos odata....s'a sfarsit..
Parea ca a reusit sa treaca hopul..era fericita ca reusise sa ia licenta cu brio..apoi fericita ca avea cateva zile libere,s'a hotarat sa plece la mare sa uite de tot si de toate....dar ..dar....s'au spulberat toate visele...
S'a intamplat nenorocirea....iubita noastra barbye..[[ trebuie sa o stiti.aparea si disparea ..la "Oligospermisti.."}]]...a avut un accident si a ajuns la spital..cu splina deplasata si fractura de coloana...
am aflat azi ..datorita unei bune prietene carei ii multumesc din suflet ca mi'a spus..eu nu am cunoscut'o asa bine pe barbye dar am incurajat'o ori de cate ori era nevoie!!
am sunat'o azi..era in salvare..urlaaaa de durere..abia am reusit sa'i spun cine sunt.m'a bufnit plansul si incercam sa'mi musc limba sa nu simta ca plang..o imbarbatam..daca pot spune asa ceva..nu reuseam sa'i acopar tipetele de durere..a fost groaaznic..dar i'am promis ca o sun mai pe seara..am sunat'o era bucuroasa ca am sunat'o..i'am spus ca sunt eu cea care o mai sunase si in salvare..nu isi mai amintea..dar i'am explicat..stii eu sunt aia cu ..m'a recunoscut..citez.
."Stii Liana cred ca am maree nevoie de bata ta"..I'am spus ca fac tot posibilul sa i'o aduc...
Mi'a explicat ca are coloana rupta si ca nu'si simte picioarele de loc..splina e deplasata..are dureri cumplite..plangea si imi spunea ..sa ma rog macar sa reuseasca sa mearga..
I'am spus ca o sa ma rog zi si noapte pentru sufletul ei bun..si ca o sa va anunt pe voi fetelor care ati incurajat'o si inainte ..sa nu o lasam..sa luptam pentru ea.Povestea nu se sfarseste aici..... trebuie sa facem ceva sa o ajutam.. e atat de frumosa si tanara...atat de tanara...offff...

O buna prietena a intrebat-o cum putem sa o ajutam, si i-a spus doar sa ne rugam.....

Haideti fetelor sa ne rugam impreuna!


barbye...Te poti simti singura, trista, dar niciodata invinsa. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi. Aminteste-ti atunci ca esti puternica, ca sunt lucruri pe care nimeni nu le poate face mai bine decat tine. Priveste viata cu ochi de invingator !

..Dragi moderatori va rog din suflet sa ma iertati ca am scris aici..dar am considerat ca aici o stiu fetele.aici am impartit si bune si rele..aici am cunoscu'o si eu...daca considerati ca am gresit va rog din suflet sa'l mutati unde doriti dumneavoastra dar sa nu il inchideti..Va rog din tot sufletul!!!

"Nimic nu'i imposibil"


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

pt o "aspiranta" faptul ca azi e Z1 mi s-a parut ca e sfarsitul lumii.
imi pare rau ca am fost atat de egoista si superficiala pt ca altii se chinuie sa traiasca! ii tin pumnii prietenei tale si a noastre implicit,sa o ajute dumnezeu sa se faca bine si sa auzim numai de bine!
trebuie sa lupte si sa nu se lase batuta!
lupta barbye!

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

doamne...LIANA...CUTREMURATOR!!!!!!!

imi pare f rau si ma rog Domnului sa o ajute sa se faca bine,sa poata merge din nou,sa poata sa se bucure de viata!eu nu am cunoscut.o...mi.a sarit doar numele ei de cateva ori in ochi...dar nu stiu povestea ei...ceea ce nu cred ca ma poate impiedica sa spun o rugaciune pt ea si sa fiu cu sufletul alaturi de ea...

e greu de acceptat ca o tinerete frumoasa poate fi bulversata astfel...BARBYE sa te faci bine,sa fii tare si sa te ajute bunul DUMNEZEU sa te intorci acasa pe piciorusele tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Mirela curaj iubita mea...tu esti o luptatoare si n-ai sa te lasi invinsa! Cu credinta poti muta muntii din loc,iar noi toate ne rugam pt tine ...

Am vb cu ea la tel acum 20 de min....parea ca s-a mai linistit...era un pic incoerenta din cauza calmantelor si zicea ca se tot plimbau medicii pe acolo cu radiografiile...
A stiut imediat ca sint o fata de pe forum si s-a bucurat sa stie ca-i sintem alaturi...
Fetelor,rugati-va pt ea din tot sufletul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Desi nu am cunoscut-o pe barbye ceea ce i s-a intamplat m-a cutremurat!Nimanui nu trebuie sa i se intample asa ceva.Este nedrept!
Ma rog la Dumnezeu sa-i fie bine,sa poate merge si sa aiba puterea sa o ia de la capat
Doamne ajuta!
MIRELA



fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Of.. Doamne fetelor si eu am aflat azi de povestea lui Barbye la telefon si e cutremurator!!
Doamne ajut-o sa se faca bine, sa se poata opera si sa poata merge din nou!! Tine-o Doamne in viata ca e o fiinta minunata care-si doreste ca si noi, mai mult decat orice pe lume sa fie mama!! Tine-o Doamne in viata ca sa-si poata implini visul ei cel mai frumos!!

Si va veni cu siguranta o zi in care-ti voi zambi implinita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

barbye
Esti o luptatoare!
Ai fost muult prea incercata... dar vei gasi puterea sa treci peste tot... noi suntem aici sa te sustinem si ne rugam pt. santatea ta!

Offfff viata asta nu e nimic decat un luung sir de incercari!

Trebuie sa o ajutam... sa gasim o cale!Raspund prezent pentru orice tip de ajutor!
Ma rog la DD sa-i dea sanatate!

Nu mai sunt buna de nimic...stiam de azi de la pranz si tot nu-mi revin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

barbye,ma rog la Dumnezeu sa te faci bine

edit:vreau si eu sa donez niste banuti pt ea,am deschis la Discutii generale un subiect:sa o ajutam pe barbye,in speranta k si alti forumisti ar putea-o ajuta pt k aici nu intra asa multa lume k acolo.sper sa nu imi inchida moderatorii subiectul.



de piticotu' urias umblaretz

m-am facut maricica


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu76 spune:

Fetelor , nu a trecut si asa prin (prea) multe necazuri fata asta?
Eu nu o cunosc personal , mai vorbeam la "Oligo".Trebuie sa o ajutam!Doamne , saraca fata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Chiar daca este un subiect mai delicat,cred ca e mult mai usor de urmarit intr-un singur thread.Continuati,va rog,la "generale" .


www.danasoft.com/sig/airise.jpg" target="_blank">Irina , www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060522" target="_blank">vevika & www.dropshots.com/day.php?userid=83483&cdate=20060521" target="_blank">"scaly monstel"
poze1,2,3,4,5,www.dotphoto.com/go.asp?l=airise&p=veve" target="_blank">6

Mergi la inceput