Servicii de curatenie generala a locuintei

Servicii de curatenie generala a locuintei | Autor: Elena

Link direct la acest mesaj

Va rog mult sa-mi spuneti si mie cam cat m-ar costa zugravitul unui apart. de 2 camere + curatenie generala (in Bucuresti). Am gasit un apart. de inchirat, e in bloc bun si curat, dar e musai sa fie zugravit si facut curatenie, ca n-a mai fost locuit de vreo 2 ani.


_________________________

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns soma spune:

- eu am gasit si facut cu 60000lei/mp mici reparatii (zgarieturi pe pereti) si vopsit cu vinarom..
- curatenie, igienizare caut si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catalin spune:

Va rog sa continuati la topicul despre zugravit ori continuati aici despre servicii de curatenie a apartamentului.
Multumesc pentru intelegere!


Catalin


Think pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena spune:

Soma, domo arigato pentru info! in cazul in care ne hotarim pentru apart. asta, am sa-ti dau un PM sa-ti cer telefonul firmei pe care ai folosit-o tu.

Cat despre curatenie/igienizare, am gasit eu ieri pe net o firma din sec. 3 si cei de acolo mi-au scris ca m-ar costa cam 350 ron + tva in conditiile in care ei aduc :" detergenti pentru toate tipurile de suprafete, dezinfectanti, detartrant, mobile, pardosea, gresie, faianta, etc , ustensile, gen: galeti, maturi, farase, mop, carpe…".

Catalin, nici o problema, putem continua la subiectul despre zugravit, numai ca acolo am vazut ca se discuta despre altceva si anume cum se procedeaza cand vrei sa zugravesti singur; chiar l-am citit tot si n-am gasit nici o informatie despre ce ma interesa pe mine.

_

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soma spune:

Cu placere,

-tocmai au terminat la mine si am inteles ca a iesit bine, plus ca am mai adaugat si alte lucrari la cele negociate initial. In final a fost un pret bun. Scie-mi cand/daca te hotaresti.

-350 ron + tva este pentru apartamentul de 2 camere? Cum se calculeaza? la camere, suprafata, nr de bai?
merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soma spune:

ce am gasit in alta parte:
-3 camere (75 mp) m-a costat cam 5 milioane perfect_clean http://www.perfectclean.ro/ro/servicii-curatenie-apartamente.php
- http://www.propertymanagement.ro/

Mergi la inceput