Sa testam creme de zi - experiente impartasite

Raspunsuri - Pagina 66

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mady4ever spune:

Eu mi-am cumparat- Masca magnetica energizanta pentru frumusete si sanatate-in ale carei instructiuni spune ca fara nici o interventie externa, ridurile vor disparea ca luate cu mana, la fel ca si o sumedenie de boli ale organelor interne, toate acestea, daca va fi purta pe fata sau pe corp ,o masca speciala , recent inventata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cait

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

mai mi-am luat de la Bioten o crema de noapte cu royal jelly si flori de tei ,intra bine in piele





Anita nu stiu ce sa zic de astea de la Bioten pentru ca mi-am luat lotiunea cu miere si cimbrisor si miroase a miere industriala.M-am uitat pe compozitie dar nu apar minunatii de parabeni si altele dar mirosul nu mi se pare natural deloc.In schimb gelul de curatare nu are asa miros si e mai ok.

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

ai dreptate ,mirosul e f tare si n-ar trebui sa fie asa ,eu stiu ca ,cremele bune nu tre sa aiba mult parfum in ele ,dar tu daca stai in Franta acolo stiu ca-s creme bune nu folosesti de acolo?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Eu am cumparat crema regeneranta de noapte (oops, sunt off-topic,scuze) Elmiplant Skin Defence cu cirese si serum botanic. Mi se pare foarte buna, de doua saptamani de cand o folosesc am constatat o imbunatatire vizibila a tenului...nu este grasa, nu are miros puternic, se absoarbe bine si nici nu trebuie sa folosesti multa o data...

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Luminel, tu ce tip de ten ai? As fi curioasa sa vad ce compozitie au cremele astea noi de la Elmiplant... Eu am cumparat crema cu extract de melc de la Herbagen, dar mi-e teama s-o folosesc, pentru ca am tenul hipersensibil si n-as vrea cine stie ce reactii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui salcia

Luminel, tu ce tip de ten ai? As fi curioasa sa vad ce compozitie au cremele astea noi de la Elmiplant... Eu am cumparat crema cu extract de melc de la Herbagen, dar mi-e teama s-o folosesc, pentru ca am tenul hipersensibil si n-as vrea cine stie ce reactii.


am ten mixt, nu foarte sensibil, dar oricum crema este penru orice tip de ten.

Lumi, mami de bombonica Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

Citat:
citat din mesajul lui cait

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

mai mi-am luat de la Bioten o crema de noapte cu royal jelly si flori de tei ,intra bine in piele



bunul Dumnezeu imi va ajuta sa fiu mamica

Anita nu stiu ce sa zic de astea de la Bioten pentru ca mi-am luat lotiunea cu miere si cimbrisor si miroase a miere industriala.M-am uitat pe compozitie dar nu apar minunatii de parabeni si altele dar mirosul nu mi se pare natural deloc.In schimb gelul de curatare nu are asa miros si e mai ok.

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

ai dreptate ,mirosul e f tare si n-ar trebui sa fie asa ,eu stiu ca ,cremele bune nu tre sa aiba mult parfum in ele ,dar tu daca stai in Franta acolo stiu ca-s creme bune nu folosesti de acolo?


bunul Dumnezeu imi va ajuta sa fiu mamica

De aici nu am luat decat o singura data una de la Dior sa vedem ce este de capul ei dar cum nu am vazut nimic deosebit am renuntat.Mi-am luat mereu Gerovital H3 dar vechea formula si mai am un pic din ultima crema de noapte, nu am apucat sa o iau pe cea noua, iar acum imi iau creme bio de aici.Lotiunea de fata am vrut s-o incerc pe cea de la Elmiplant sa vedem cum este dar cum nu m-a convins ma intorc la apa mea de trandafiri naturala.

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

apa de trandafiri o prepari tu sau o cumperi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

apa de trandafiri o prepari tu sau o cumperi?


bunul Dumnezeu imi va ajuta sa fiu mamica

Acum o cumpar.Mi_am facut o data dar nu a rezistat decat cateva zile si in plus nu am de unde lua trandafiri care sa si miroasa pe aici si mai ales la cat costa imi iau o apa bio cu banii aia;

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deea4star spune:

Citat:
citat din mesajul lui cait

Citat:
citat din mesajul lui ANITA75

mai mi-am luat de la Bioten o crema de noapte cu royal jelly si flori de tei ,intra bine in piele



bunul Dumnezeu imi va ajuta sa fiu mamica

Anita nu stiu ce sa zic de astea de la Bioten pentru ca mi-am luat lotiunea cu miere si cimbrisor si miroase a miere industriala.M-am uitat pe compozitie dar nu apar minunatii de parabeni si altele dar mirosul nu mi se pare natural deloc.In schimb gelul de curatare nu are asa miros si e mai ok.

Cait
Home is where heart is...
http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#


Salut,

Folosesc si eu gama cu cimbrisor si miere de cateva zile si sincer sunt multumita, intra bine in piele si tenul parca e ceva mai luminos
Totusi cred ca trebuie sa mai treaca ceva vreme pana sa vad daca are efect benefic intr-adevar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns batool67 spune:

Si eu folosesc crema de noapte de la Bioten cu royal jelly si tei si este foarte buna.

Mergi la inceput