Inseminare (2)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Si inca ceva, nu inteleg de ce nu a marsat la FIV, pt ca la 5 mil de no problem ?!
Cred ca era intr-o pasa proasta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Eh mai Goldi, ce sa spun, pai cica discutam la celalalt cabinet, cel de infertilitate (care are tarif dublu decat la cel normal)!
Decat acolo deschidea gura, aici m-a intrebat numai cand am menstruatia (nici macar de cate zile).
Sa stii ca e adevarat ce spui, sunt mai multe reusite la FIV, si mi s-a parut ca cele mai multe sunt la spital.
Poate din cauza ca nu scriu toate fetele care ajung la aceasta operatiune, ori ca acolo sunt doctori cu mai multa experienta.
Pt ultima inclin si eu. Sper din suflet sa fac f multe ovocite sa am pt mai multe implanturi, luna si implantul, exact ca la IA.
Dau telefon la tanti Geta si o rog sa-mi scoata de la congelator o punguta de pulpite pt a doua zi !


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Sherry esti mortala! Cine este aceasta domna Bechir sau cum zici? unde lucreaza?
Fetelor...eu cred ca rezultate si esecuri sunt in aceeasi masura si la fiv si la ISA!
E chestie de sansa/ noroc sau cum vreti sa o numiti!
Nu vreau sa va suparati pe mine...insa si una si alta sunt facute nu asa cum trebuie la noi in tara...dar e chestie de optiune cred...de bani mai multi..etc.
Cunost tipe care au facut 3-4 fiv-uri si nika..si altele care au reusit din prima! la fel si cu ISA!
Asta numa' DD poate stii ce a rezervat pt. noi!
Va pup si va urmaresc..chiar daca nu scriu mereu... dar acum m-a mancat palma sa scriu si io ceva
DANY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

He-he Dany, ce faci, stai si tragi cu ochiul si te gandesti la simptoame, ai?
Las ca ramanem toate burticoase si nici n-o sa ne mai doara capul de toate problemele medicale.
Bechir este la CMU, cica face si FIV! No comment. Nu-mi place barfa.

Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

tabitha, ceciseban, va multumesc pentru incurajari. In sinea mea normal ca inca mai sper dar parca vreau sa-mi induc ideea esecului pentru ca finalul, esecul in sine sa nu ma mai nauceasca ca de fiecare data.
sheritra imi pare rau ca ai plecat dezamagita de la cabinet. Poate totusi nu va mai fi nevoie de nimic

gabi

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bunica164/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

danyalo: dupa parerea mea important este ca TB sa ramana ridicata mai mult de 14 zile de la data IAS-ului, la mine asa a fost cand a fost sarcina. Tinem pumnii si-l rugam pe DD sa fie bun cu tine luna asta.


ceciserban: eu zic sa mai incerci, mai ales daca exista ceva sanse cu IA, macar de 2-3 ori, sa nu zici ca nu ai facut si aceasta incercare. Trebuie sa nu ne pierdem speranta.

Sheritra: rusine lor. No comment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Neata fetele-scumpetele,

TABI te dulce de dimineata!
Dany, ceva vesti?
Eu cu sanii umflati in continuare, si rosiala pe dinauntru.
In rest nika.
Gabi, hai ca poate-i IA cu noroc, de unde stii tu ca nu?
Am mai citit si eu pe net despre alte tipuri de IA, dar n-am gasit nimic sa se faca la noi in tara in afara de cea clasica.


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Sheri, mare figura esti?! Unde ai gasit-o mama pe Bechira asta a ta? Sigur nu era Shakira? Eu nu am auzit de ea, dar dupa ce ai descris tu eu nu as mai da pe la ea niciodata! Daca tot esti tu pe mana lui Cocei nu inteleg de ce-ti faci probleme? daca vrei fiv vei face cu Marinescu si cu ea. Cum a fost in delta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Mey Lachi, ma mancat in sa ma duc la ea c-am auzit ca "mai face si ea FIV" - asa a zis o asistenta- si cum Giulestiul e inchis, si eu aveam timp liber zic ea sa ma mai duc la un doctor sa casc gura pana vine Cocei din concediu, sa nu-mi ies din mana!
Si sa povestim, ca daca doamna face FIV! Si cand colo, nu putem discuta decat peste drum, la Tache-Ianche si Cadar ca-i mai scump acolo!
Am plecat cum am intrat, !
Ca eu de cand va cunosc, am inceput sa indragesc viata asta, toata ziua am n-am treaba mai trec pe la un doctor, ies in suturi, intru pe la voi, ies fericita, plec acasa si-i povestesc barbatului cate stiu si ce destepata am mai devenit.
Si cum nu mai fusesem la nici un dr, cred ca am devenit masochista, mi se facuse un dor...
Iar in delta super, ca tiganii, am mancat ce-am prins la undita, numai bors de peste si peste prajit, nimic altceva, si-am citit si facut baie, aventurile lui Tom Sawier erau povesti adevarate pe langa cate am patimit noi, ciupiti de tantari si tauni!


Sheritra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Scuzoae, Sabachira e la CMU, si acolo cica costuri pt FIV: 2.000euro +500 ICSI, asa ca poftiti,

Poftiti, intrati, intrati si cumparati avem di tati
avem pashtet si pastari, soc si campot,
Avem catleti, posmaji, piceni, papusoi,
Avem si moare, si blinele, si scrob, si covrigei,
Avem povidla, galuce, si paine cu unt,
Avem harbuji si cartoafe, curechi si chiperi,




Sheritra

Mergi la inceput