Nume rare

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Codruta, te cred, dar eu stiu o persoana pe care o cheama chiar asa, in buletin, Jenica.



No, vidiazni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AbraMack spune:

Buna ziua... Am dat din intamplare peste acest topic... Nu neaparat in cadrul lui dar ce spunetzi de alaturari de nume precum: Gratziela Ceapa, Gogoneatza Richard? Am avut un ex-iubit pe care il chema Arthur Olteanu... Pacat, ca era tip superb... :) In rest ce sa zic? Eu am vrut sa imi botez fata Damaris pana am vazut pasta de barbierit cu numele asta.... Drept e ca era D'amaris, dar tat un drac! Nume rare? Niciunul... Deosebite, da... Haricleea, Donata, Amarilia, Persida... Cineva spunea undeva mai sus de Genoveva... Asta e ok... Ce spuneti de varianta romaneasca Genovica? In rest, nume tziganesti... frumoase, RARE si BIZARE: Potocala, Ciresica, Lolita, Andana, Adnana...etc... Daca atzi putea crede ca ceea ce am scris eu mai sus e un pic bizar, va invit sa vedetzi ca nu-i asa, aici:
http://www.behindthename.com/
Poate le vin idei si viitoarelor mamici. Va tzuc, doamnelor si va citesc in continuare cu mare interes....

AbraMack si a ei... astrala!!!
http://www.babiesonline.com/babies/a/astra/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szaboali spune:

Acu' mi-am adus aminte de o matusa de a mea pe care o cheama ELZA. (si i se mai spune ELZI Nu stiu cum am putut uita de ea....

ali
poze IARINA(16.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Mi-am adus si eu aminte de o matusa de-a tatalui pe care o cheama IORDANA.
Nume tataresc, feminin - ELIEAN

Nume nou .. "trendy-flendy" pe care l-am auzit... Albert - Darian ( cunosc 2 tipe care si-au botezat astfel baietii, ce-a de-a doua l-a "furat" de la prima)

Nume mai rare... Ivone, Marie-Rose.

LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nepotzica spune:

am avut o colega in liceu, CELIA, o fiinta delicata si feminina careia i se potrivea prenumele de minune, foarte gratios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalinCB spune:

Un nume care se incadreaza in categoria asta si care imi place foarte mult este Nasmia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

pe mine ma cheama Cringuta,cu i de la inalt, pe fetita mea Thea,iar pe baietel Codrut.
Nume rar mie mi se pare Esther, Esthera, Yolanda, Rada care cred ca vine de la Radu..
Si am auzit zilele trecute Eleonor nume de baiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anielas spune:

Aniela- numele meu
Imi mai place ff mult Ania

Nume mai deosebite: Lidia, Flavia, Flavius, Codrin

Ania & Inutza (23 oct 2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59135" target="_blank">Inutza-sufletzelul nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Georgia2 spune:

Mie imi place Lara foarte mult. asociam numele mereu cu Lara din Doctor Zhivago dar de cind cu Lara Croft... Plus ca daca nu ma insel, Lara era numele unei lotiuni antiacneice prin anii '80.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iubika spune:

quote:
Originally posted by Georgia2

Mie imi place Lara foarte mult. asociam numele mereu cu Lara din Doctor Zhivago dar de cind cu Lara Croft... Plus ca daca nu ma insel, Lara era numele unei lotiuni antiacneice prin anii '80.



Lotiunea inca se fabrica.... se gaseste si in Metro

*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
I could give up chocolate but I'm not a quitter...
Click aici pentru a primi zilnic bancuri in casuta de mail!!

Mergi la inceput