Totul despre INOT:

Totul despre INOT: | Autor: Gabbriela

Link direct la acest mesaj


Caut loc curat de inot pt copii
Germina

Stie cineva in Bucuresti o piscina unde sa-mi pot duce linistita copii la scaldat?
Cel mic are 1 an si 10 luni...


Claujro
Stiu ca s-a mai discutat de locuri de inotat (piscine) pt copii. Pe V.Oltului, in Dr. Taberei e o piscina dragutza, daca nu e prea departe de tine.
PS. Editeaza si titlul


Germina
Multumesc!
E bine in Drumul Taberei. Un mijloc de transport, sau un alt punct de reper...
in privinta titlului, asta e un subiect mutat, si poate de-aia nu apare. Sau nu ma pricep.


Julia23
Clau,unde anume pe valea oltului?Imi poti da si mie detalii?Ca eu stau pe prel ghencea.
Ms mult


Denis
In alta parte mai stiti...?
Eu stau in Colentina..deci as prefera ceva mai central sau Balta Alba...sau..stiu si eu, dar nu asa departe.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:


Casca de inot ptr copii
miha

Fetelor unde gasesc si eu o casca de baie ptr copii?
Si care sunt mai bune: latex sau silicon? Am vazut niste poze pe net!...si habar n-am care e mai comoda.
Am auzit ca preturile variaza f. tare de la 80.000 la 500.000!!!


ana-oana
sotzu a gasit la iancului (magazinu classsport, e pe coltz vis a vis de intermacedonia cumva) de silicon speedo cu vreo 600 mii. asta intra cam greu pe cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:



inot ptr bebelusi - help!!!
madau

Buna mamici ( sau tatici )!
Am si eu o bebelina de 6 luni si as vrea sa o duc undeva la inot. Am vazut pe net un centru din asta super sofisticat, dar aveau si niste preturi pe masura . Ma intereseaza ceva accesibil ca pret, curat, conditii bune ptr bebelusi. Nu neaparat foarte ieftin, dar cel mai bun raport calitate/pret. Ma poate ajuta cineva?


akella
Da search pe google - passion club.

Ceea ce nu ne ucide ne face mai puternici.


Luna75
Madau,Eu zic ca mai poti astepta cu inotul.Eu de ex.am incercat sa o duc la inot cand avea 11 luni si pur si simplu a refuzat contactul cu apa.
Am incercat din nou,peste 5 luni si a acceptat-acum ar sta in bazin toata ziua.


canuta-om-sucit
Si eu sunt de parere ca trebuie sa mai astepti. Dusul la inot, implica si colectivitate, iar bebelusii nostri nu sunt inca pregatiti. In perioada asta 6-8 luni, anticorpii din viata intrauterina nu prea mai sunt, si acum ei sunt foarte sensibili. Pluc ca mai trebuie sa te gandesti ca apa din bazinul ala nu e tratata decat cu clor, pus in cantitati industriale, iar bacteriile ce se dezvolta in acel mediu sunt imune la el.

parerea mea


anastasia13
fetitza mea are acum 8 luni jumate si face inot d la 4 zile...la inceput a facut in cada mare din baie iar de la 4-6 luni si la bazin ....poti sa o duci linistita , nu e mica deloc...e tocmai bine.
noi mergem la micii campioni si sunt f multumita d tot ce se intampla aici.intra pe site www.miciicampioni.ro
Bafta!


Noe
si noi o sa mergem aici de la 4 luni..adica in curand


Tonnia
Eu nu vad preturile pe site-ul miciicampioni. Spuneti-mi si mie cum sta treaba, va rog!


madau
O sa vb si cu pediatra ei sa vad ce zice apropo de apa, colectiv, etc. Deocamdata sunt inca in faza de research, ei ii place apa tare mult, deja facem baitza cu cada mare plina si n-ar mai iesi de acolo.
Ma gandeam ca acolo unde se face inot ptr bebelusi conditiile sunt diferite decat la alte bazine, nu? Adica sunt adaptate ptr ei.
Anastasia poti sa-mi dai si mie niste preturi de acolo? Macar orientativ ca sa stiu la ce sa ma astept.
Si inca ceva, parintii stau cu micutzii in bazin nu? Sau cum?
Pupicei fetelor ptr sfaturi, sunteti niste dragutze


nadina
Nici eu nu vad preturi pe site-ul de la micii campioni.
Ne poate da cineva detalii?
Mai exista si alte locuri civilizate si care sa nu ne goleasca bugetul?
Daca ar fi si pe aproape de Berceni sau zona Unirii ar fi minunat.
Carina-mandarina are 3 ani si 9 luni.


arleena
whow super fain..si eu vreau sa-l dau la innot dar la cluj nu iau copilasi asa mici, al meu are 6 saptamani si ii place in apa de numa(ar dormi daca l-as lasa)....
off topic.....intrebare..de ce se zice ca nu e bine sa le intre apa in ureci la bebei??/cand ii fac baita stau f atenta sa nu intre apa(ca asa mi-a zis medicul)dar am uitat sa intreb ce are daca ii intra???
anastasia13 ai nascut in apa??sau cum de ti-ai bagat bebelina la 4 zile asa in apa??si eu m-am gandit sa-i fac baita in vana ca deja nu prea mai incape in vanita , dar sotul cand aude face crize ca el e antitalent la innot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:


inot in bucuresti
mami1

as vrea sa-mi duc copilul sa inoate putin...adica sa se balaceasca (are 2 ani si 2 luni)si habar n-am unde. cine ma ajuta sa gasesc locuri de balaceala civilizate in bucuresti?


akella
Passion Club - da un search pe google si gasesti mai multe detalii acolo. E chiar langa casa mea si de aceea stiu despre el.


miris_
important! varsta copil peste 4 ani.


Hermis
www.miciicampioni.ro - de mult tot imi propun sa ajung pe acolo sa vad ce si cum, dar nu am reusit pina acum. Daca ajungi, da-mi si mie plizz date despre preturi si abonamente...Sint primiti copii de la citeva luni..


ocu
in functie de buget, Tenis Club, Parc, Majestic.


miria_cristina
Tare mi-ar placea sa pot s-o dau la inot si chiar la mai multe activitati sportice ca sa se dezvolte armonios. Dar preturile sunt exagerat de piperate!


catrinelteodoru
Miramar pe bulevardul Chisinau ... abonamentul pt adulti era 1600000 lei ... nu stiu pt copii, dar uita-te www.clubmiramar.ro/invatamant.htm" target="_blank">pe-aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:


casca de inot
nepotzica

buna!

unde se gasesc in bucuresti casti de cauciuc din alea speciale pentru inot?? de adulti am tot gasit, dar pentru copii, mai ales mititei, de gradinita nu stiu unde as putea cumpara asemenea articol.
nu are nimeni copil care sa mearga la bazin, la inot??????????


iileana
Am aceeasi nedumerire ca si tine.
Raspunsurile primite au fost:
1. la magazinele de articole sportive.
2. chiar la bazin, cica poti cumpara de acolo.
(n-am verificat inca nici una dintre sugestiile astea


anya
Eu am copilu' la bazin si am imprumutat de la cineva casca. Bine am facut, pt ca instructorul ne-a recomandat sa nu folosim, pe motiv ca retine apa si incomodeaza. Asta probabil pt cei mici care invata sa inoate. La performata e altceva....
Dar m-am interesat cum e cu cumparatul. Se gasesc la magazinele cu articole sportive (ex. cel de la Piata Iancului ) si costa 2-3-500.000. E bine sa fie din latex. AAA, nu cautati neaparat casca de copil, desi al meu are 3 ani, am folosit casca de adult si si asa abia reuseam sa i-o pun pe cap.

Eu zic sa duci copilul la bazin si dupa prima lectie vorbeste cu antrenorul.


RalucaCostiurin
Si eu tot la Class Sport la Piata Iancului am vazut si casti, si ochelari de inot pt. pitici.
Zic si eu ca Anya, casca nu e super-necesara - decat eventual daca e fetita si are cozi, ca sa nu atarne si sa nu incomodeze. Altfel, rolul de protectie nu prea exista, apa intra oricum sau daca nu, oricum transpira capul abundent inauntru deci de spalat pe cap/udat tot nu scapi. In schimb e si destul de incomoda, te strange, aluneca etc.
In schimb eu votez pt. ochelarii de inot, mai ales la cei cu ochi albastri, mai sensibili de felul lor. Nu ca e ceva cu apa, la cat clor se pune acolo, dar de la clor se irita ochiul si te faci elefant in cires. testul daca e bun ochelarul de inot se face incercand sa prinzi fara elastic ochelarul: sta, inseamna ca se face vidul acela si e bun; nu sta, e prea mare/mic sau nu are forma potrivita pt orbita.
Cam asta.
Succes


Hermis
Cind eram mica, imi aduc aminte ca aveam casca. Nu prea folosea la mare lucru, pentru ca tot ma udam. Ma rog, ramanea uscat varful capului. Parerea mea e ca e inutila.


ocu
La magazinele cu articole sportive, eu am luat din Unirii aripa Calarasi, mai e un mag si in Big Berceni, castile sunt marime unica, sunt f. elstice, fica mea a purtat de la 5 ani, e mai bine sa nu cautati in magazinele speciale pt copii pt ca sunt mai scumpe.(sau poate ma insel).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:


Vesta gonflabila cu chilot!
Krys

Buna,

Caut un fel de vesta cu chilot, gonflabila pentru bb de 1 an care in curand va face cunostiinta cu piscina socrilor mei. Am cautat pe internet vreo 2 ore, fara nici un rezultat, daca ma poate ajuta cineva, raman datoare.

Multumesc


corinadana
De ce nu incerci cu aripioare sau cum le o zice.


akella
Fii-mea are o vesta gonflabila fara chilot; are un sistem de inchidere foarte bun, nu exista riscul sa-i iasa aiurea, peste cap. Oricum nu o las singura in apa, in permanenta e cineva langa ea.


kittie
mmm... erau niste aripioare pe la mothercare... Si la carrefour (din seria vesta gonflabila si colac de prima varsta) ... Noi n-am incercat inca aripioarele si vesta il face sa planga numa cand il pun in ea


roxanaz
vestuta cu chilot cam greu. ori ii iei aripioare, ori aripioare si vestuta, ori colacel cu chilot. vesta si aripioare de exemplu sunt si la metro, dar tre sa cauti ceva ptr ca sunt numai de la 4-5 ani in sus (ca-s pe marimi).


sinziana72
www.vertbaudet.fr/web/bouee-brassiere-swimtrainer-de-fred-swim-academy.aspx?t=p&id_produit=3000013475069y5e&sh=DADBDADFDADADDDGGEGBDCDIDDGEGDDHCNDBGGGDGDCNDEGGDHDFCNDJDFGCDECNDGGBDGDADDDCDDDGDDDHDCDADADADADBDDDADADADDGNGFHCDADADADEDADADADADADADADBDFDADADADBDADADADBDAHGGFHCHEECGBHFGEGFHEDADADADADADADADBDADADADADDGNGFHCDADADADBDB" target="_blank">Colac pt bebei

Noi avem colacul de mai sus care merge de la 3 luni la 4 ani. E colac cu vesta, dar cum vesta se umfla il tine bine, nu aluneca din el. Noi l-am incercat la 10 luni la mare si la 12 luni la piscina. La sfarsitul lui iunie mergem la mare si il vom incerca din nou.

Site-ul pe care ti l-am dat este unul frantuzesc, dar poate se gaseste si pe alte site-uri. Din cate stiu produsul e nemtesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:


Vreau sa invete sa inoateee!!!!
Anamaria-Livia

Are 4 ani si o luna. L-am dus doua zile la bazin la Lia Manoliu (bazinul olimpic), a treia zi nu a mai fost posibil. Desi se ocupa de el o instructoare super-draguta si plina de rabdare cu copiii (o cheama Loredana Niculescu) urla si spune ca ii este frica de apa adānca... Are colac, nu se poate scufunda, fata are grija de el oricum, insa nu-i chip. Am auzit ca, cel putin pe vremuri, la Tineretului (lānga Sofitel), cursurile pentru incepatori se tineau in bazinul cu adāncime intre 30 si 150 cm, deci mai putin stresant pentru copil (probabil si fara colac). As vrea sa-mi spuneti daca stiti unde s-ar tine cursuri in maniera asta, cred ca ar putea sa-i fie mai usor. Inclin sa cred ca numai la stranduri se poate insa ce te faci cu apa din bazin.
Va multumim anticipat!


sinzi_ana
Si David, 3 ani, merge la inot de 2 saptamani...
Ii pune intr-un bazin adanc (pt ca nu ar invata sa inoate intr-unul mic, ar incerca sa fie mereu cu picioarele pe fund) si doar la sfarsit le da un colac (foarte mic si foarte subtire) le imprastie jucarii prin bazin si ei trebuie sa adune cat mai multe!!!

In prima faza ii invata sa supravietuiasca in apa, adica sa faca pluta si sa se ridice singuri pe marginea bazinului...si mereu ii tine cate o instructoare...

Eu am inceput inotul pe la 5 ani, si imi aduc aminte ca ne arunca in bazinul mare si noi trebuia sa ne tinem de o pluta si sa o impingem pe culoarul bazinului...nicidecum la apa mica!!!


mariana_1976
La baieteii de virsta lui le plac in general scufundarile si jocurile acvatice.
Daca aveti posibilitatea,luati-l mai des la bazin impreuna cu voi.Eu ma bagam la inceput cu copiii unde era bazinul foarte jos si ma jucam cu ei acolo.In felul acesta nu le-a fost frica de apa si cereau mereu sa mergem la innot.E o idee buna sa il duci impreuna cu un prieten de-al lui de aceeasi virsta.Am observat de asemenea ca taticii stiu sa ii antreneze foarte bine pe pitici la jocuri acvatice.
succes!!


filofteia
Eu spun sa mai amani un an...
Adi are 5 ani si am incercat si noi inotul... in bazinul mic. Primele trei zile a fost super... atat antrenorul cat si el foarte incantati...
Apoi dezastru... a sasea zi nu a mai stat decat 30 de minute si mi-a repetat tot timpul pana am iesit din cladirea bazinului ca el nu mai vrea sa vina... De altfel si antrenorul ne-a spus ca ar fi bine sa-l mai lasam un an...
Daca nu ar fi mers din septembrie la canto si s-ar fi tinut de ore, as fi spus ca este fuga de greu, dar la muzica merge, ii place si clar este mai greu decat la inot...
Asa de inversunat este incat daca inainte statea o ora in baie acum face doar un dus si gata...
Asta este experienta noastra si am hotarat deja sa-l lasam pentru la anul...
Si apropo... eu inot forte bine, am facut trei ani inot si am inceput la 10 ani... deci mai este timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:


Copiii vostri inoata?
miris_

Stiti cumva cam pe unde pot sa il duc pe pitic la inot? Vreau sa faca un curs si apoi sa il duc in fiecare saptamana, cam de 2 ori. La Steaua nu mai au natatie, poate la National. Daca stiti un hotel, un club sa pot ajunge relativ usor din Dr. Taberei, tinand cont de faptul ca nu am masina, va rog, spuneti-mi. Multumesc.


clau2toma
Si eu vreau sa-l duc pe al mic la inot si o sa incerc la Tineretului .Acum sa vad daca mi-l primeste sub 3 ani .


luciana12
Exista. "La Passion" este un hotel de 3 stele, cu restaurant si piscina, in drumul taberei, intre Valea Argesului si Valea Ialomitei (unde era "campul" candva...).


akella
Eu tot Passion Club iti recomand (stau foarte aproape de el). Adresa este str. Valea Oltului nr. 117a, sector 6, iar tel. este 444 36 67. Au si cursuri de inot, kinetoterapie, aquagim, sauna etc.


miris_
Va multumesc mult de tot. Am sunat, mi-au dat tel instructoarei, ramane sa il programez si sa incepem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:


inot pentru copii
cgaby

am un baiat de 2 ani si 9 luni si as fi vrut sa-l dau la inot. nu ma intereseaza performanta, vreau doar sa se dezvolte frumos si sa invete sa inoate. unde as putea sa-l duc???? stie cineva?
multumesc anticipat.


boo lina
in functie de buget bazinul 23 august sau world class bucuresti(pe cel din urma l-as recomanda, tinand cont de varsta lui stefan dar pretul este mare)


amik
boo lina, ce inseamna pret mare?ma intereseaza si pe mine sa imi duc fetita, colega de generatie cu stefan, la inot!spune-mi te rog ce scoruri au la world class bucuresti si, btw, unde sunt astia


joker
Bazinul de la Stadionul natoinal...10 sedinte 600.000...

Mai e si Clubul Micii Campioni din Bucurestii Noi condus de Dna Georgeta Sultana, au si site miciicapmioni....E insa mai scump dar acorda o atentie deosebita si permite accesul de la varste foarte mici


anca tanasica
pai ieri am vb io cu un prof.de inot, care mi-e vecin si prieten despre acelasi sub...mi-a yis ca vb dupa 5 ani...ca atunci e cel mai bine...cica pana la 5 ani nu invata cu adev.sa inoate, ca e mai mult instinctul de conservare...dupa 5 ani invata ca lumea (el a yis ca in 2 ore invata un copil de 5 ani sa inoate bine...cu respiratie cu tot...ca respiratia e cea mai necesara sa o invete din prima bine...=


cgaby
boo lina - m-ar interesa. stii mai multe despre world class???
o sa ma interesez si la micii campioni.
multumesc de raspunsuri.
pupici si sanatate!


anastasia13
iti recomand cu caldura clubul micii campioni....fetitza mea face programul dnei georgeta sultana(zisa si mami geti)de la 4 zile , nici nu ii cazuse buricul :-) si acum are 7 luni si ii place la nebunie sa o scufunde sub apa...in plus se dezvolta armonios si eu sunt fff multumita.


lacri
noi suntem din iasi si Fabian va face inot la gradinita pe timpul verii.
Fabian are 3 ani si 9 luni si eu sunt tare incantata de cursul asta de inot totusi sper sa invete ceva.


bebestrumfitza
Si eu il duc pe Matei la MiciiCampioni si-i merge foarte bine.....
ah!...si pot invata sa inoate pana la 5 ani!....


anya
Eu l-am dat pe al meu la 23 august. Are 3 ani si 4 luni. E adevarat ca sunt f. multi copii in bazin si vestiarele nu sunt un lux, dar cotizez 1 milion/luna=12 sedinte. Scorurile la celelalte 2 locatii de care ziceati.... mi se par aberante. Dar acum depinde de buget.
Oricum vine vara si se pot face cursuri si la Dinamo, Tineretului, ar mai fi si Floreasca sau vis a vis de ea la fostul Club Nastase - nu stiu cum ii zice acum. Sau la Hotel Parc. Peste tot unde sunt bazine sunt si profesori.
Eu am ales Nationalul pt ca stau aproape.


maria2mami
Anya....ma gandesc si eu pentru la vara pentru fetita mea Maria (3 ani)sa o duc la bazin.
Imi poti da mai multe detalii....eu stau la Stadionul National...si imi este aproape bazin-ul.
Ma intereseaza de cat timp ati inceput cursul si daca se vede vreun rezultat.


anya
Mmiha, teoretic primesc copii de peste 5 ani, dar cum al meu e mare de soiul lui, nu m-a intrebat nimeni cati ani are. Ideea e sa coopereze cat de cat cu antrenorul. Noi avem 5 sedinte pana acum si deja a prins curaj si se arunca singur in apa. Evident ca nu inoata ca unpeste, dar la cat era de fricos anul trecut... e o realizare. Eu sunt impotriva variantei "luat copilu' si aruncat in apa ca se invata el". Prefer "cu binisorul". Asa ca am ales o instructoare tinerica si draguta (sfatuita de alte mamici din carier care aveau copilul la ea). Oricum nu e un singur instructor cu ei, ci mai multi (se mai gaseste cate unul sa vrea pipi si trebuie sa-l duca la toaleta ).

Ieri bagau apa si in bazinul de afara, asa ca in curand se pare ca ii scot la aer.

Daca mai vrei amanunte...intreaba-ma.


maria2mami
Sarumana muuuuult de tot ...asa am vb si eu cu o mamica din fata blocului si mi-a zis ca-si duce fetita din vara, desi are 2 ani jum dar daca antrenorul reuseste sa coopereze cu ea...e oki.
Sa inteleg ca pana acum s-au facut orele in bazinul acoperit si de acum afara?

Ce sa te mai intreb....unde sa ma interesez, ce-mi trebuie...ceva analize, acte...., nu stiu...poate ai un numar de tel sau numele domnisoarei dragute sa mergem direct la ea


grati.ela
La antrenorul Ozanei am vazut copilasi care au inceput la 3 anisori in bazinul descoperit (asta vara) si acum dupa aproape un an inoata fara colac (nu stiu cat de bine dar voi vedea ca in curand ies afara). Sunt copilasi mici f. multi (nu-mi dau seama daca si sub 3 anisori)aici la 23 August. Totusi apa nu e calda (in bazinul acoperit are in jur de 27 de grade - apa buna de inotat avand cam 29 de grade).
Eu am vazut initiere si la www.passionclub.ro
Tariful la 23 August este de 1 mil/12 sedinte.


maria2mami
Grati.ela la clubul ala mi se par super scumpe preturile / curs ...e dublu fata de bazin-ul national......oricum ma intereseaza programul de la bazin, daca stii cumva....si cat dureaza o sedinta, si ce-mi trebuie sa o inscriu si un numar de telefon....sa ma interesez, sau sa ma duc direct acolo....da' macar sa fiu informata plsss
Nu mai e nimeni pe aici ......sa ma lamuriti si pe mine


cgaby
la passion club primesc copii peste 4 ani, asa ca noi o sarim...dar e copilul si antrenorul.
mai caut...sa vedem unde ne primeste...


anya
Te duci direct la National. Cursurile incep la 6.30PM si tin pana la 8.00PM. Seria la care e piticul meu. O cauti pe d-ra Denisa si vorbesti cu ea sa ti-l ia o sedinta sa vezi cum se comporta. Sunt copii care nu vor sa intre pt ca mami nu poate sta cu ei. Daca la sfarsit zice ca "merge" platesti abonament, daca nu te duci si platesti o ora si mai incerci cand mai creste. Ai grija ca la vestiare se fura, asa ca tine hainele copilului la tine. Analize nu iti trebuie. Iei copilu' de mana, papuci,slip,halat,prosop si eventual casca si te prezinti la bazin


Hermis
Intrebare - cam cat costa la Micii Campioni? M-ar interesa cat este un abonament pentru un bb de 9 luni si pentru un "urias" de 6 ani? Difera preturile pe categorie? Am intrat pe site si nu am vazut nimic de preturi...


ancutza74
Oricit ar fi de frumos sa-ti privesti copilul inotind la trei ani sfatul meu e sa stati linistite. Cum s-a mai spus mai sus la aceasta virsta sint prea mici si nu sint inca pregatiti sa-si coordoneze miscarile. Ia stati bine si ginditi-va citi dinte copii de virsta 2 ani si jumatate pe care ii stiti dau la pedale la bicicleta.Unii din ei deabea au renuntat la pampersul de noapte! Ii supuneti la un efort mult prea mare si va asumati niste riscuri inutile.Eu cred ca 4-5 ani e o virsta optima.


Cristina_C
Nu-mi inchipui ca instructorii de inot forteaza lucrurile cand e vorba de copii! Isi dau seama care-i pregatit fizic si care inca nu si nu-i expun la nici un risc.
Aici se ofera pentru copii de 3 ani cursuri pregatitoare - de "pre"inot unde copii sunt pusi sa faca multe lucruri interesante si amuzante: ex. sarit de pe trambulina, dat pe topogan direct in bazin si cei mai curajosi se scufunda chiar- 2-3 secunde stau cu capul sub apa. Toate exercitiile si tehnicile de la acest curs au ca scop sa-i pregateasca pe micuti pentru cursul de inot propriu-zis, de la 4 ani.

Intre 0 si 3 ani sunt cursuri de inot pentru mame si bebelusi/copii -mai mult o familizare cu apa, in felul asta celor mici nu le mai este frica de apa si cred ca este una dintre cele mai placute activitati pe care le poti face cu un copilas


anya
Fie vorba intre noi, n-am renuntat la pampersul de noapte! Si totusi atata timp cat ii place la bazin si antrenorul zice ca a inceput sa asculte si sa faca ce i se zice - il trimit. Nu mi-am propus sa fac din el cine stie ce mare sportiv. Astazi, la a 6-a lectie a avut curajul sa sara singur de pe marginea bazinului in apa. Evident acolo era antrenorul si l-a prins. Nimeni nu-l forteaza cu nimic.


maria2mami
Anya sar'na muuult de tot , era programat sa ne ducem azi de dim dar am lasat-o pe maine pe la 16.00.

Oare o gasesc pe d-ra Denisa maine...stii daca are maine program la ora asta... si io' sunt prea de tot....mura in gura daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Lectii de inot

paula2003
Trimis la - 30/07/2006 : 07:19:34
--------------------------------------------------------------------------------

Va rog sa-mi dati si mie o adresa, mai multe unde pot merge cu printesa mea la inot. As dori si niste preturi, telefoane, program...
Multumesc mult de tot.



Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003

Cary
Trimise - 30/07/2006 : 13:52:24
--------------------------------------------------------------------------------

La Club TENNIS 2000, este pe Uverturii aproape de Apusului si Cimitirul Militari, programul nu-l stiu, dar respectivul curs se intinde la 10 sedinte, timp de o ora si costa 800.000 lei sau 80 RON.

O alta locatie mai aproape de tine este in respectivul cartier ANL, pe Valea Oltului, parca se numeste PASION CLUB, cred ca au si site,nu prea stiu amanunte aici, dar cu siguranta sunt mai scumpi.
Succes!



paula2003
Trimise - 30/07/2006 : 17:18:10
--------------------------------------------------------------------------------

Multumesc.
Cei de langa mine sunt cam scumpi, peste 350.000 lei pe ora si fac doar daca sunt mai multi copii.

Paula cu Paul 03.01.2006 & Alexandra 13.12.2003


roxanae
Trimise - 30/07/2006 : 17:32:45
--------------------------------------------------------------------------------



Paula as avea si eu o intrebare.Am o fetita de 4 ani si noi ne-am gandit sa o dam la inot, insa cineva ne-a spus ca pt. fetite nu este bine ca se dezvolta aiurea.Tu ce stii referitor la acest lucru? Care au fost motivele ce te-au determinat sa alegi acest sport?

Roxana + Diana (8.05.2002)+



paula2003
Trimise - 30/07/2006 : 23:10:31
--------------------------------------------------------------------------------

Daca faci inot foarte mult(de performanta ...) ai sansa sa se dezvolte umerii mai mari decat normal. Eu l-am ales pentru ca este cel mai bun sport, cel mai complex, solicita toti muschii corpului si creste copilul armonios si foarte frumos. De preferat nu mai mult de 2 sedinte pe saptaman. Eu am facut 4 ani de zile si pot spune ca m-am simtit extraordinar. Acum as mai vrea sa fac dar nu am unde si sunt si altele prioritatile.
Te mentine in forma, nu te ingrasi si nici nu simti efortul cum l-ai simti la o sala de sport.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cursuri de inot pentru copii mici

irinush
Trimis la - 21/08/2006 : 12:34:35
--------------------------------------------------------------------------------

Buna ziua tuturor!
Sunt noua aici, in sensul ca e prima data cand scriu, de citit va citesc de multi ani si de cand am ramas insarcinata (acum 2 ani) postarile voastre mi-au fost de un real ajutor.
Nu am postat niciodata pana acum nu stiu exact de ce, lipsa de timp e la mine scuza valabila in orice caz

Acum insa am zis sa imi fac timp si sa va intreb ceva pe mamicile cu experienta mai multa ca mine: baietelul meu are un an si o luna si ii place ff mult apa, eu sunt hotarata sa il dau la cursuri de inot, dar peste tot unde am gasit asa ceva nu sunt primiti decat copii cu varsta de minim 3-4 ani ... aveti idee de vreo piscina sau bazin unde se primesc si copii de un an?

Va multumesc si o zi buna tuturor!

Mergi la inceput