Baby Phone- de care?

Baby Phone- de care? | Autor: Qamar

Link direct la acest mesaj

Salutare!

fetita mea are 3 luni jumatate si de la 4 luni am vrea sa o mutam in camera ei (acu' doarme in patutu' ei dar cu noi in dormitor..)..Oricum eu nu vreau sa fac acest 'pas' pana nu luam un baby-phone (interfon bebe)..am cautat pe net, da' vad ca sunt zeci de oferte, care mai de care mai 'speciala'...Pretul nu e o problema foarte mare, insa as vrea sa iau unul intr-adevar bun, fara interferente, ca nu vreau sa ascult Radio Romania Actualitati la el

Aveti idee care sunt cele mai bune?

MULTUMESC!!!!!!!

Noe si Anne Bianca(14.03.2006)

Bebe Blog
Cooking for my baby

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

noi am gasit la Metro, firma Sigma parca, e ok.Bate cam 500m si pt apartament e bun , acum depinde de producator si de raza de acoperire.

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Noi avem un Philips mai vechi, nu mai am ambalajul, dar dupa poza www.consumer.philips.com/consumer/catalog/catalog.jsp?fhquery=fh_secondid%3Dskm3361nc_00_fr_consumer%26fh_view_size%3D26%26fh_location%3D%2F%2Fconsumer%2Ffr_FR%2Fcategories%3Ccatalog_fr_consumer%2Fcategories%3Cpersonal_care_gr_fr_consumer%2Fcategories%3Cbaby_care_ca_fr_consumer%26&productId=SKM3361NC_00_FR_CONSUMER&activeCategory=PERSONAL_CARE_GR_FR_CONSUMER&fredhopperpage=detail.jsp&language=fr&country=FR&catalogType=CONSUMER&proxybuster=XYPLNJGMBRBYJJ0RMRESHQNHKFSEKI5P" target="_blank">asta pare a fi, numai ca al nostru e pe mov.

Are numai 2 canale si nu risti deloc sa asculti radioul, decat daca nu potrivesti ambele aparate pe acelasi canal.

Noi si acum il folosim, cu toate ca il aud cand plange si fara, dar sa ma stiu eu linistita.

Ma gandesc ca daca il iei din magazin ai putea sa-l incerci totusi si eventual sa-l returnezi daca nu functioneaza cum trebuie...

Pupici.


Mami Ria si Miron Radu (06 oct. 2004)

Copilasi sept-oct 2004 1
Copilasi sept-oct 2004 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Nu stiu daca e exact ceea ce cauti si daca in RO gasesti asa ceva(desi cred ca da), iti recomand ce avem noi: http://cgi.ebay.de/BABY-UBERWACHUNGSKAMERA-FUNKTECHNIK-KAMERA-UND-MONITOR_W0QQitemZ200003332643QQihZ010QQcategoryZ28915QQrdZ1QQcmdZViewItem

Noi am fost foarte multumiti, si acum e in functiune uneori, desi copiii sint mai maricei.
Noi am avut unul de care vorbesti tu si fisiia ingrozitor, util n-a fost , nu puteam dormi cu el la cap!
toate cele bune
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Nico, merci mult pentru raspus...Problema cea mai mare nu ar fi cat de departe 'bate' , ci sa nu apara interferente si 'paraziti', ...am citit undeva pe net ca exact ala care vroiam sa il iau eu (casuta de la Chicco) ar avea astfel de probleme...Fir-ar!
oricum, numai bine tie si puiului tau!

Noe si Anne Bianca(14.03.2006)

Bebe Blog
Cooking for my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Lorena, ma mai indrumase cineva catre Philips..stiu ca au produse bune, insa nu prea am vazut la noi baby-phones pt copii de la ei..(ioi, ce incoerenta sunt!am motive, ca abia a adormit Bia de la caldura)...Faza e ca fiica-mea nu prea plange cand se trezeste si ii e foame, mai mult se foieste si se maraie de una singura, mai cearta un ursulet, o floare...plansul apare dupa muuuult timp, asa ca mi-ar fi f de folos sa o aud din timp

Merci mult

Noe si Anne Bianca(14.03.2006)

Bebe Blog
Cooking for my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

narcisa, vad ca asta e si video ...calitatea era buna?adica vedeai bine ce face bebelu' in patut?oricum, la cat sunt eu de maniaca, il conectez la Tv sau la monitor si stau si ma uit la 'film' la Bia cum doarme
am gasit si aici oferte de video-monitor, insa nu seamana cu ce ai tu...sunt mult mai....urite

Numai bine!

Noe si Anne Bianca(14.03.2006)

Bebe Blog
Cooking for my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Nu e nevoie sa-l conectezi la TV, desi se poate! Se vede si se aude perfect pe monitor si are si modus de noapte. Merge pe baterii si la curent, ambele aparate, camera video(noi o avem in coltul camerei sus si se vede tot in camera, a fixat-o tati) si cel cu monitor. Noi l-am luat cind am transferat-o pe bb2 in pat cu prichidelul, sarea peste ea sa se joace si imi era teama de altele....... Emisia e ff. buna, noi am dat acum vreo 2 ani 100€ pe el, poate totusi sint si in Supermarketurile din Bucuresti sau in magazine de profil!
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

quote:
Originally posted by narcisa

Nu e nevoie sa-l conectezi la TV, desi se poate! Se vede si se aude perfect pe monitor si are si modus de noapte. Merge pe baterii si la curent, ambele aparate, camera video(noi o avem in coltul camerei sus si se vede tot in camera, a fixat-o tati) si cel cu monitor. Noi l-am luat cind am transferat-o pe bb2 in pat cu prichidelul, sarea peste ea sa se joace si imi era teama de altele....... Emisia e ff. buna, noi am dat acum vreo 2 ani 100€ pe el, poate totusi sint si in Supermarketurile din Bucuresti sau in magazine de profil!
narcisa



100 euro?he he, oferta de aici la video monitor sare de 10 mil lei ..asa ca idee...

editez: am citit tot aici pe forum, ca unele mamici isi montau webcams sau alte tipuri de camere video cand incepeau serviciul si lasau bebele cu baby-sitter



Noe si Anne Bianca(14.03.2006)

Bebe Blog
Cooking for my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

io-te ca informatiile se cam bat cap in cap...undeva am citit ca Chicco nu sunt bune, insa o mamica imi zice ca ei au Chicco si sunt foarte multumiti...!!!!!!!!!!!!!

Noe si Anne Bianca(14.03.2006)

Bebe Blog- Cooking for my Baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:


Noe, interferente nu are,nici din cauza mobilului care e la incarcat sau a monitorului si radioului, are 2 canale si eu ma refeream la faptul ca e nemtesc ( si produs acolo ).Acum de conectat la Tv , nu merge dar eu cred ca nu ai nevoie decat daca ai in casa trepte ( sincera sa fiu, cu toata "mania" ta ). A fost in jur de 60-70 Ron .


succes in achizitionare !

Melania (14.01.2005) si mama Nico


poze

Mergi la inceput