Miresele anului 2005 (29)

Miresele anului 2005 (29) | Autor: Freia

Link direct la acest mesaj

... continuati ...

Freia si Alexa


Intram in legalitate


www.afsolutions.ro/help-ema/despre.php" target="_blank">Sa ajutam la terapia pentru Ema

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Multumim Freia, pt. noul capitol, dar iar ne-ai lasat fara listuta
Am fost ieri la nunta, la Casa Universitarilor si am fost cam dezamagita...nu ne-a placut papica...
Acu' sunt obosita moarta si mai am o gramada de umblat. Noroc ca mi-am luat o zi libera.

26+
I wish I were an angel...

Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
Varsta comoricii noastre
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


Aci sunt!
Fetelor am avut o saptamana asa de agitata.....Si ma tem ca si asta o sa fie cam la fel..
Va anuntz ca nici luna asta nu ne-a vizitat barza..Si poate ca e mai bine asa..Ni se deschid noi orizonturi si cred ca proiectul o sa fie amanat..Cred..Ni s-a facut o oferta de a parasi tzara si..cred ca o sa ma concentrez pe chestia asta..Nu stiu..Sunt derutata..Mi s-a cerut sa ma hotarasc rpd....Si am acceptat..Off..Nu va pot povesti mai multe acum ca-s prea tulburata..Oricum o sa dureze ceva..
Nusha fata pe sa treaca raul!Hai-curaj gaina!!
Fetelor-va si va imbratisez pe toate!!


Nunta noastra-26.06.2005
Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi
Am fost ieri la nunta, la Casa Universitarilor si am fost cam dezamagita...nu ne-a placut papica...


Ma jicneshti!!!
Zi si tu mai multe: in care saloane, cate feluri, de care etc...
Si mai bine te-ai hodini decat sa umbli fleaura!

Zozeeee, pleaca, soro, nu mai sta pe ganduri!!! Las ca bebe poa sa vie si pe alte meleaguri!

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna miresici scumpici!
Eu-s cam obosita, strabat drum lung, pat-wc-pat-calculator-pat-wc-pat si asa mai departe. Parca stie organismul ce-l asteapta. Offffff!
Anangel nasol cu mancarea, e f imp pt gravidute, bine ca nu prea ai papat ca poate nu proaspata. La nunta la care am fost mancarea a fost super tare, am mancat tot de la fiecare fel. In viata mea nu am fost asa gurmanda ca in sarcina .
Zoze baga fata o strainatate, il faci pe bebe strain de tara asta . Super tare ca ai acceptat. Felicitari. Sa ne zici mai multe adica in ce tara, cand, o sa ia net oare sa mai vii pe la noi?
Olgutza la fata scumpa. Tot la Casa Universitarilor ai facut nunta?
Eu vineri cu sefu pe terasa la Casa Universitarilor am mancat si iar papa bun de tot ca am mancat iar tot din farfurie. Mai aveam putin si o lingeam, dar sa ma vedeti ce delicata eram si ce incet papam, daca eram acasa rupeam tot intr-o secunda.
Am vorbit atat de mancare ca ma duc sa bag o shaorma nu mai pot de pofta. Sper ca maine sa nu cotcodacesc prin casa. Dar nu cred cu gripa asta gainoasa . IMI E POFTA RAU!
Am plecat la shaorma


Ioana 33+ si

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;28/st/20060730/dt/9/k/ff80/preg.png

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

zozela, du-te linistita! bebe va veni atunci cand il va da Dumnezeu.

12+

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by Ioana81
Olgutza la fata scumpa. Tot la Casa Universitarilor ai facut nunta?
Eu vineri cu sefu pe terasa la Casa Universitarilor am mancat si iar papa bun de tot ca am mancat iar tot din farfurie. Mai aveam putin si o lingeam, dar sa ma vedeti ce delicata eram si ce incet papam, daca eram acasa rupeam tot intr-o secunda.


Da, acolo am facut, d-aia m-a socat sa aflu ca nu fu mancarea buna...Mergem destul de des pe-acolo, mai ales vara la terasa, si niciodata n-am patit-o...Acu depinde si de ce meniu alesesera mirii, da tot e ciudat...
In fine, acu m-apuca foamea cu noaptea-n cap! Da bag o tigara si-o cafea si-mi trece .

Duamnele!


Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by olguttza

quote:
Originally posted by anangel_lexi
Am fost ieri la nunta, la Casa Universitarilor si am fost cam dezamagita...nu ne-a placut papica...


Ma jicneshti!!!


Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...



Olguttza, chiar nu vreau sa te supar, stiam ca si tu ai facut nunta tot acolo si chiar ma gandeam la tine in timpul nuntii ca tu ai fost super incantata iar eu am fost super dezamagita
Salonul era cel de sus, cum urci pe scari pe stanga si cel de alaturi. Problema cea mai mare a fost aperitivul format din 4 chestii: ciuperci gratinate (care mi-au placut), bulete de cascaval, 2 mici si ficatei. Ficatei n-am mancat ca-s contraindicati in sarcina, dar in rest am mancat tot, ca mi-era foame rau. Ceea ce m-a socat insa au fost micii. Pe dinafara pareau facuti, dar cand sa mananc...mai fetelor erau complet CRUZI pe dinauntru, era carnea exact asa cum o cumperi de la magazin... In plus, eu inteleg prin aperitiv cu totul altceva fata de ce au servit ei. Eu la aperitiv ma astept la salam, sunca, cascaval, masline, rosii, etc In fine...
Pestele...6 oameni cati am fost la masa n-am reusit sa ne dam seama ce fel de peste e, desi erau 3 barbati acolo, toti 3 pescari inraiti (unul din ei era si sotul) Nu avea absolut nici un gust.
Sarmalele au fost OK, dar pe Cristi l-a socat culoarea carnii: un rosu aprins.
Cat despre friptura cu chiu cu vai am reusit sa mananc jumatate din ea, asta dupa ce am facut febra musculara incercand s-o tai.
Ma doare sufletul sa scriu toate astea mai ales ca s-a intamplat tocmai la nunta prietenei mele celei mai bune si mai ales ca auzisem numai lucruri bune despre acest restaurant. Olguttza, chiar nu vreau sa te superi pe mine, cred ca pur si simplu prietenii nostri au avut ghinion rau de tot, de-asta zic ca ma doare sufletul...
Zozela, mai stai pe ganduri??? Eu as pleca si AZI!!! Cu bebe cu tot. Nici n-as mai sta pe ganduri.
Ioana tu cum te mai simti? Am facut si eu cunostinta cu primele contractii zilele trecute, desi cred ca au fost mai curand niste pareri de contractii, daca iau in calcul intensitatea durerii.

26+
I wish I were an angel...

Poze diverse
Poze cu bebe si burtica
Varsta comoricii noastre
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev256pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Neata gagicoasele!
Sa va zic ceva...dorm ca o purcica . Nu stiu de unde atat somn dar merge super.
Anangel eu mananc ficat dar rar si e tare bun sunt fan ficatei nu pot rezista. Nu cred ca nu ai voie deloc. In fine. Fetelor ce a mers shaorma aia de aseara. Baleam dupa ea. Am mancat mare pentru prima data in viata. Si am mancat-o pe toata si Cristi radea de mine ca tare mai zambeam cu toate falcile pline . asta sunt.
Duminica ne-am uitat pe pozele de acum un an doi ani si ce credeti ca mi-a zis barbatu? "Mama ce femeie buna am avut cica atunci nu isi dadea seama si cumnatu a zis sa se uite la pozele de peste 2 ani sa zica ca acum sunt buna . Faceau astia un misto de mine....dar le arat eu dupa ce nasc . Pai ce ei cred ca raman asa cu burta??????
Am si eu niste probleme acum ca nu stiu cum sa nasc nat sau ceza. Chiar imi este greu sa ma decid.Offffff!
Hai ca v-am aburit indestul.
Va pe toate si sa aveti o zi buna....si mai scrieti si voi mirese de 2005.
Ps: Olguttza mi-ai facut pofta de tigara si cafea promit ca nu cad in ispita. Ca deh tigari nu am, dar.....de abia astept sa nasc sa bag o tigara. Asta a fost cel mai greu in sarcina. Abtinerea de la . Offfffffffffffffffff din nou


Ioana 33+ si

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;28/st/20060730/dt/9/k/ff80/preg.png

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by anangel_lexi
Olguttza, chiar nu vreau sa te supar, stiam ca si tu ai facut nunta tot acolo si chiar ma gandeam la tine in timpul nuntii ca tu ai fost super incantata iar eu am fost super dezamagita
Salonul era cel de sus, cum urci pe scari pe stanga si cel de alaturi. Problema cea mai mare a fost aperitivul format din 4 chestii: ciuperci gratinate (care mi-au placut), bulete de cascaval, 2 mici si ficatei. Ficatei n-am mancat ca-s contraindicati in sarcina, dar in rest am mancat tot, ca mi-era foame rau. Ceea ce m-a socat insa au fost micii. Pe dinafara pareau facuti, dar cand sa mananc...mai fetelor erau complet CRUZI pe dinauntru, era carnea exact asa cum o cumperi de la magazin... In plus, eu inteleg prin aperitiv cu totul altceva fata de ce au servit ei. Eu la aperitiv ma astept la salam, sunca, cascaval, masline, rosii, etc In fine...
Pestele...6 oameni cati am fost la masa n-am reusit sa ne dam seama ce fel de peste e, desi erau 3 barbati acolo, toti 3 pescari inraiti (unul din ei era si sotul) Nu avea absolut nici un gust.
Sarmalele au fost OK, dar pe Cristi l-a socat culoarea carnii: un rosu aprins.
Cat despre friptura cu chiu cu vai am reusit sa mananc jumatate din ea, asta dupa ce am facut febra musculara incercand s-o tai.
Ma doare sufletul sa scriu toate astea mai ales ca s-a intamplat tocmai la nunta prietenei mele celei mai bune si mai ales ca auzisem numai lucruri bune despre acest restaurant. Olguttza, chiar nu vreau sa te superi pe mine, cred ca pur si simplu prietenii nostri au avut ghinion rau de tot, de-asta zic ca ma doare sufletul...


Am glumit, Alexandra!
Mai, faza cu aperitivul, este in primul rand vina mirilor! Au vrut probabil ceva ieftinior (desi, mai ieftin ca acolo nu cred sa mai fie pe undeva). Noi am hotarat meniul, gramajul pentru fiecare "ingredient", am cerut chiar sa vad cat inseamna "n" grame de-aia si de-ailalta si cum arata o portie de aperitiv si de gustare calda; am vorbit inclusiv cu bucatarul, caruia i-am spus cate sarmale vreau si cat de mari sa fie, si cu care am stabilit sa stea pana spre dimineata (contra-cost, evident), ca sa am friptura proaspat facuta. N-am avut peste, ci gustare calda, dar n-am vrut mici in ruptul capului, pentru ca, se stie clar, vara trebuie evitata tocatura (cu exceptia sarmalelor) si am ales frigarui si alte cele. Tin minte ca i-am stresat de "nshpe" ori pe zi ba cu vizite, ba cu telefoane. Totul a fost brici!! Despre carnea de sarmale si aia de friptura, ma gandesc c-o fi fost de vita (si rosie si tare) sau ceva amestec cu curcan... Off....d-aia as vrea io sa ma fac maestru de ceremonii!

Ioana, mama, daca statusi pana acu fara tiutiun, mai rabda nitel, ca n-o fi foc! Io fumam ultra lights menthol cat am fost gravida, ca nu m-am putut lasa de tot .

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

As trage un fum de la orice marca Olguttza ca sa imi satisfac placerea . Dar mai rabd ca nu vreau sa-l afum pe fimiu. Eu nu am mai fumat de cand am aflat de bebe. Ba chiar cu vreo 2 saptamani inainte nu intelegeam de ce nu intra tigara. Trageam 2 fumuri si o stingeam.

Ioana 33+ si

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;28/st/20060730/dt/9/k/ff80/preg.png

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput