PARERI DESPRE BG. MARINESCU ,DR. LA GIULESTI

PARERI DESPRE BG. MARINESCU ,DR. LA GIULESTI | Autor: iana_mari

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor eu sunt noua pe forum si vreau sa stiu niste opinii despre Bg.Marinescu.Am fost pacienta lui .Dupa o laparoscopie cu diagnostic ,,trompe cu proces de salpingita hipertrofica" mi-a zis ca pot ramane insarcinata .M-a plimbat 1 an de zile prin spital fara rezultate.In mai 2006 am fost la cabinetul particular si mi-a zis ca nu am nici o sansa,mentionez ca am deja un baiat de 13 ani. Mi-a dat indicatii FIV.Problema este ca nu sunt prea convinsa de el.Ce parere aveti sa mai consult si alt medic?Am 35 de ani si timpul este pretios.

s.m.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Draga Iana, eu una nu stiu amanunte despre Marinescu, dar iti scriu aici pentru ca aici te-am "prins".Desi esti tulceanca de-a mea,m-am suparat putin pe tine,pt.ca ai deschis subiectul"descurajare", la care am sarit mai multi sa-ti raspundem,iar tu nici n-ai mai dat pe acolo...macar pentru un "mersi de primire ".Esti noua pe forum,dar sa stii ca asa se procedeaza..cand fetele sar sa te ajute,chiar si numai cu un sfat!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

iana, eu am fost cam un an pacienta dr. Marinescu. Aveam o malformatie uterina si mi-a rezolvat-o cat de cat prin histeroscopie asistata laparoscopic. Se intampla intr-o luna de aprilie, mi-a zis ca in septembrie ma introc gravida. Intre timp m-a plimbat luna de luna pentru monitorizare, habar nu avea de la luna la luna ce probleme aveam. Am renuntat sa mai merg la el. Cert este ca la un an de la interventia facuta de el(pentru care ii multumesc f mult) am ramas insarcinata. Este un medic foarte bun, dar prea ocupat din pacate. Mergi si consulta si alti medici, parerea mea! Succes!

mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

iana_mari daca medicii ar vedea in noi ca intr-un glob de cristal probabil ca ne-ar rezolva din prima luna in care ne prezentam la ei. Ce sa-ti spun, eu la primul medic la care am fost am stat trei ani. Trei ani in care am facut analize, HSG, laparoscopie, tratamente de stimulare... Se puteau face mai repede? Poate da poate nu. Cert este ca la un moment dat mi-a zis ( si am apreciat asta) ca nu mai are ce sa-mi faca, ca mi-a facut tot ce a stat in putinta lui, si sa ma duc mai "sus" , adica in Bucuresti.
Nu inteleg de fapt care e nemultumirea ta. Ce-ai fi vrut sa-ti spuna omul?
E valabil pentru toti medicii, nu ii i-au apararea lui, sa nu ma intelegi gresit.
Ce am inteles eu din toti anii astia ( 5 la numar) de incercari in a face bb? Ei bine: numai organismul tau si DD stie cand vei ramane insarcinata. Eu spre exemplu am ramas insarcinata intr-o luna in care nu facusem stimulare, iar la echo dr. mi-a zis ca luna asta " nicio sansa"! Nu mai spun finalul, nu asta important.
Alegerea iti apartine, dar de fapt ce cauti stii?

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Andrruzza despre ce medici ai auzit ca ar fi buni?Ce crezi despre TUTUNARU?

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Iana , sa stii ca Tutunaru nu face FIV si nici IAS.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

draga iana_mari, se pare ca esti intr-o barca si mergi incotro bate vantul. Daca ai indicatie de FIV du-te si citeste la FIV + Szeged, i-a toate capitolele la puricat si apoi iti vei face o parere singura. Stii bine ca parerea celorlalti conteaza, dar intr-o destul de mica masura ( poate in a te hotari ce decizie sa iei). Trebuie sa cantaresti bine optiunile pe care le ai si sa alegi ce crezi tu ca ti se potriveste.

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Eu stiu ca dr.Tutunaru nu face FIV,dar ca sa fiu covinsa pt.asta am nevoie de a doua opinie

s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Gabiu este adevarat ce zici tu ,dar mie imi e greu sa cred acest diagnostic atata timp cat am facut un copil fara absolut nici un tratament.Este adevarat ca eram mai tanara.De aceea sunt asa dezorientata


Te pup Iana,




s.m.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Daca vrei sa mergi la un dr. bun dar care sa nu te ajute prea mult mai departe ( adica asa cum ti-a spus deja danap, dr.T nu face FIV si nici macar IA), il poti alege pe dr.T.
Iata si scenariul:
te va monitoriza 2-3 luni echografic dupa care ( daca nu ai o caseta video cu operatia laparoscopica) iti va indica sa faci laparo, pentru ca altfel nu poate vedea ce a vazut medicul tau. Din fericire, daca e ceva de rezolvat si se poate, te va rezolva in timpul operatiei. In rest, dupa laparo, dc e bine, vei mai face 1-2 luni de stimulare + monitorizare si apoi vei ajunge la cuplu Matei-Mihalache pentru inseminare. Despre asta s-a scris mult si te las pe tine sa citesti.
Apropos, asta ti-o spun din experienta, nu din ce am citit pe aici. Si faza cu laparoscopia e traita, mai facusem una in Constanta, e adevarat cu 2 ani in urma. Ce-i drept nu-mi pare rau pentru ca intre timp mi se infundase la loc trompa desfundata la laparo 1.
Orice vei face eu iti urez succes

gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

mersi Gabi pt. sfaturi si opinii.

s.m.

Mergi la inceput