Sarcina la 6 luni dupa cezariana?

Sarcina la 6 luni dupa cezariana? | Autor: blueeyes2003

Link direct la acest mesaj


Credeti ca este in regula o sarcina la 6 luni dupa cezariana?
Presupun ca sunt fete care au ramas insarcinate la 6 luni sau poate mai devreme si le rog frumos sa-mi spuna si mie cum a decurs sarcina?
Conteaza cumva daca cezariana a fost facuta la 6 luni si nu la 9?
Va multumesc!

Mirela I.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Eu zic ca poti duce sarcina la termen daca esti monitorizata permanent si daca ai grija de tine.
Eu am ramas la 7 luni si l-as fi pastrat, bineinteles, dar nu a fost sa fie... A fost o sarcina molara (ou clar, fara embrion) si am suferit un avort spontan.
Si acum ma gandesc cum si ce ar fi fost...
Stiu persoane care au ramas si la 4 luni dupa si au dus sarcina la termen, cu copii sanatosi.
Nu-l omori pe bb, te rog.



Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
http://83.103.236.3/Andrei/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

britney spears a ramas gravida la 3 sau 4 luni de la nasterea primului copil prin cezariana

Michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Nu conteaza daca a fost facuta la 6 sau la 9 luni, taietura e aceeasi..cred ca depinde si de fiecare organism cum si cat de repede se reface

26 sapt cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Va multumesc pentru raspunsuri!
RaluD inca nu sunt insarcinata dar imi doresc foarte mult un copil si de aceea vroiam sa stiu daca sunt fete care au ramas insarcinate mai devreme de 6 luni sau chiar la 6 luni.Medicul mi-a spus ca este ok dupa 6 luni.

Mirela I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Sa dea Dumnezeu sa ramai cat mai curand.



Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Ajutati-l pe Andrei sa traiasca!
http://83.103.236.3/Andrei/index.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Ai incredere in ce ti-a spus medicul, el stie ce a facut acolo si cat "tine" uterul tau. Si mie mi s-a spus la fel, 6 luni, au fost putin mai multe din intamplare dar, iti spun asta ca sa iti certific ca e o perioada corecta, dr are dreptate.
Iti urez un bb cat mai repede!


Ioana cu Serghei (2 mai 2006) si Katja (30 martie 2004)

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Va multumesc din suflet pentru raspunsuri.Am foarte mare incredere in medicul meu dar dorinta de a avea un copil este atat de mare incat 6 luni mi se pare foarte mult.
Inaioana am mare incredere in medicul meu cu atat mai mult cu cat acesta este dr.Nayel(stiu ca tu ai nascut cu dansul),si tot el mi-a facut prima cezariana pentru o sarcina oprita in evolutie,din nefericire,la 6 luni si jumatate.
Oricum cred ca cel mai bine este sa urmez sfaturile dansului pt. ca am certitudinea ca sunt pe maini bune.

MIRELA I.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiska spune:

Blueeyes prietena mea cea mai buna a ramas la 3 luni dupa cezariana si nu a avut probleme de nici un fel.A fost monitorizata foarte atent si a nascut un bebe sanatos.In general se recomanda 6 luni, dar daca ai doar o singura cezariana, nu-ti face griji.
multa sanatate si un bebe atunci cind il vei dori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bits spune:

offf draga de tine!sper din tot sufletul sa ramai din nou insarcinata si sa-ti tii puiul in brate dupa cele 9 luni.asculta-ti doctorul caci stie el ce te sfatuieste.cel mai important e ca orgaismul tau sa-si revina dupa schimbarea care a suferit-o.multa bafta si sanatate!

octy6+,KENZO(1nov 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Va multumesc din tot sufletul pentru gandurile bune!
Abia astept sa treaca cele 3 luni care au mai ramas sa pot ramane din nou insarcinata pentru ca asta imi doresc din tot sufletul!

Mergi la inceput