maternitatea polizu

maternitatea polizu | Autor: arsenie

Link direct la acest mesaj

cine a nascut de curind la polizu si poate sa ma ajute si pe mine sa imi spuna ce scoruri sunt si conditile de acolo.
si de dr dima cornelia a auzit cineva de dansa trebuie sa nasc la sf luni iulie sau cel tirziu 6 august mie tare frica dar asta este nuuu.
multumesc.


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Buna!
Am deschis si eu un subiect la nasteri cu aceiasi intrebare si nu prea mi s-a raspuns. Daca chiar esti interesata sau mergi de mult timp la docotrita ar trebui sa discuti cu ea. Eu am discutat despre toate aspectele mai putin exact de bani. Dar daca ai ceva bani in jur la 1000 euro o sa fie tare bine. Vei sta intr-un salon cat de cat decent. Este important sa te ajute doctora. despre docotra nu stiu nimic. doar am vazut numele ei pe acolo.

Ioana 30+ si

Nunta: http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Eu si burtik: http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=548837585&security=BdpmCE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dananita spune:

conditii ok daca faci rost de o rezerva unde sa stai singurica
esti pe maini foarte bune la dna dr! sa ai incredere in ea pt ca e cea mai buna dintre toate doctoritele din polizu. cu scorurile nu te pot ajuta, desi am nascut de curand.
Nastere usoara si un bebelush vioi si mancacios!

Dana & Alexandru
POZE cu DANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

1000 de euro????!!! Cam exagerat, nu???? Eu am nascut la Giulesti dar banuiesc ca preturile nu difera prea mult (tot nastere e pana la urma)... Insa in sapt dinainte de nastere am deschis subiectul "bani" si dansa mi-a spus cat tb sa dau moasei, anestezistului, neonatologuli etc. si "tariful" ei (150 de euro)... Mi se pare cel mai cinstit asa.

mamica de baietel 2,5 ani si de fetita 8,5 luni
Poze Mara si Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Si mie mi se pare tare exagerat 1,000 euro. In ce lume traim? Nu cred sa se ajunga la o suma atat de fabuloasa, iar daca s-ar ajunge, atunci e strigator la cer.
Eu la Polizu il cunosc pe medicul Benedict Ancar, care este un super om si super medic!

Nana Motoc
Nunta noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arsenie spune:

pt.dananita iti multumesc de raspuns ma impresionat mult pozele tale sa iti traiasca baietelul tare gingasi este chiar si asa micut.
am incredere deplina in dr dima dar stii cum este....pina la urma ne lasam in voia sortii eu am o fetita si sunt tare nerabdatoare sa vina aceea clipa sa ne cunoastem.
tu ai stat intr-o rezerva cit ai platit?
ai vorb dinainte cu dr.?
iti multumesc de raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ICorina spune:

Buna!Am nascut in data de 12 mai 2005 la Polizu si a fost ok.Am stat singura intr-o rezerva cu plata, cea de la Medicover, pe care am platit 60 euro pe zi, parca.Cu puiul in permanenta linga mine, si taticul lui asemenea.Rezerva are patul tau, al lauzei, si o canapea extensibila, pe care a dormit tati.ai baia ta, televizor, telefon, aer conditionat....E ok.Trebuie sa vorbesti din timp cu doc despre rezerva, si trebuie sa ai noroc pentru ca este batalie pe ele....eu am asteptat pana s-a eliberat, a doua zi dupa operatie.Iar dupa mine astepta altcineva.Multa bafta si sanatate maxima!

Corina si Mihai Alexandru (12.05.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anateo2004 spune:

eu am nascut acum doi ani cu dr.maior.am stat intr-o rezerva de doua locuri si bebelusii cu noi.a fost foarte bine.toate fetele care au nascut in acea perioada la dr-a mea au stat in rezerve.cele de doua locuri nu costa nimic.
de bani nu stiu per ansamblu cat a fost pt ca de asta s-au ocupat sotul si mama,dar 1000euro e exagerat.stiu ca ei i-am dat 150.
asistentele sunt mai nasoale,unele au niste aere...
acum astept al doilea bebeu si tot acolo o sa nasc.eu recomand polizu pt faptul ca stai cu copilul in camera.e minunat si se creaza o legatura imediat,il poti alapta cand vrei,imbraca cu hainutele tale,schima,dragalasi cand vrei.
foarte de treaba a fost si neonatologul,te ajuta cu sfaturi si incurajeaza alaptatul.eu am stat o noapte la reanimare(am facut cezariama),dar copiilor nu li se da biberon ci doar glucoza cu seringa pana a doua zi,asa incat accepta sanul usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicapredescu spune:

Eu am nascut acum doi ani la Polizu, cu dna doctor Monica Tataru. Acum astept al doilea copil, si il voi naste tot acolo. Nu am platit pentru a sta separat, am stat si cu alte mamici. Doamnei doctor i-am facut un cadou consistent dupa nastere pentru ca nu a vrut sa primeasca bani (in valoare de aproximativ 4 milioane). In rest am mai dat pe la asistente (inclusiv la asistenta sefa) sume nu prea mari, care s-au purtat foarte bine cu toti cel putin din salonul unde eram eu. Conditiile sunt bunicele. La dusuri era groaznic, dar dc nu ai nevoie.. e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicapredescu spune:

Am uitat sa precizez. Am nascut natural, fara anestezie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyboy spune:

si eu tot la polizu voi naste pe la inceputul lui octombrie.
am citit de conditii groaznice la dusuri?!
in urma cu 7 ani am nascut tot la Polizu...am stat intr-o rezerva de 2 paturi (cu baia in camera).
a fost acceptabil! de atunci nu am mai intrat in acel spital.
credeam ca l-au renovat dar se pare ca nu

Mergi la inceput