Patuturi si tarcuri

Patuturi si tarcuri | Autor: dienutagraviduta

Link direct la acest mesaj

luca are 4 luni si jumatate si il iau in carucior de cate ori trebuie sa stau prin bucatarie. acum mai nou se invarte in carucior precum un titirez, asa ca m-am gandit sa-i iau un tarc.nu vreau neaprat nou, si oricum ma orientez spre variantele mai ieftine, asa ca n-ar fi o suma prea mare; l-am putea folosi si pe post de patut de voiaj pentru plecarile la tara sau in concediu.
ce parere aveti, e utila investitia sau ba ?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Parerea mea e ca e tare util. Asta e parerea unei mamici care si-ar fi dorit sa aibe tarc, sa nu mai alerge prin casa sa vada ce face bb in patut cat ea era in alta camera, sa nu doarma cu bb intr-un pat mizerabil de mic in concediu, sa nu stea cu sufletul la gura ca ii cade bb din carut in timp ce intinde rufe...

Eu votez pentru !

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu inca mai folosesc tarcul... cand imi fac dus, de ex., n-am curaj s-o las prin casa... o pun in tarc... ii dau niste jucarii si sta 10-15 minute cuminte. Sau cand plecam de acasa cateva zile... mandra mea nu doarme decat la ea in patut, asa ca in deplasari avem nevoie de tarc.

Nici eu nu l-mm luat din magazin, si am dat 1 mil. pe el ... si a fost ca si nou pt ca cine-l vindea nu l-a folosit deloc, pt. ca bb n-a stat in el.

Cand era mica-mica (6 luni) o puneam in tarc dupa ce se trezea, ii dadeam jucarelele, si, uneori, adorma jucandu-se...

Parerea mea ... ia un tarc din acela cu cadru metalic... care se strange pe verticala... nu din ala care se strange si se face mic... Conteaza foarte mult ca partea de jos, pe care sta cu picioarele sa fie tare. Pentru va creste si in tarc va invata sa se ridice in picioare... Daca nu este tare isi va pierde repede echilibrul.



www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babirusa spune:

e bun, daca nu te astepti sa stea cuminte acolo mult timp, Alex vroia sa iasa, se simtea ca intr-o inchisoare, zgaltaia tarcul si maraia sa o las afara....dar e f. bun in calatorii

babirusa si Alexandra(14 oct.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

Si eu votez pentru.
Am avut tarc si l-am folosit pana la aproape 2 ani.
Il poti lasa in tarc fara sa stai cu teama ca se poate lovi ca in patut.Noi chiar l-am folosit si pe post de patut.
L-am luat cu noi in concediu sau la tara.E f.f. practic.

Sfatul meu, daca te hotarasti sa-l iei e sa-l iei cat mai repede pentru ca s-ar putea sa ai surpriza sa nu vrea sa stea in el.Deja s-a invatzat cu tine in pat.Dar cred ca se va obisnui.E inca mic.


Zambeste!Maine poate fi mai rau.

Georgiana-mami de Stefania(2,2 ani)

Avem siPOZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

noi din start am cumparat patutz pliant care poate fi transformat si in tzarc,e foarte util...



anca @ alex.bb


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">Asa s-a nascut o mare iubire ...
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

...viatza e doar o iluzie a simtzurilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Si eu am tarc si il folosesc de mult timp deja, mi s-a parut foarte util.

Am si patut pliant dar pe patut il tin in dormitor si tarcul e in sufragerie.

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

Poze de la Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Noi deja am strans tarcul si l-am pus la naftalina. Nu l-am folosit decat atunci cand am fost plecati,in rest nu.

Miha si Robert (18 nov 2004)



Omuletul pentru care se merita sa incerc sa fiu un om mai bun


Cand viata iti ofera lamai,fa-ti o limonada!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Eu nu i-am luat tarc ca am considerat ca sunt bani aruncati pe fereastra si bine am facut. Dupa 4 luni i-am luat scaun de masa din ala cu 3 pozitii de reglare, asa ca in bucatarie il tineam cu mine in acest scaun (pina atunci il tinusem in scoica. Cind s-a mai marit l-am lasat pur si simplu in 4 labe pe jos.
E drept ca tarcul l-am fi putut poate folosi in concedii ca sa doarma, dar pina acum in toate concediile in care am fost au avut la fata locului patut pentru copii, asa ca l-am fi carat degeaba!
Prin urmare consider in continuare ca tarcul nu mi-ar fi folosit la nimic...

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

eu i-am cumparat ,dar n-a stat mai mult de 15 minute puse cap la cap.
depinde de copil!


,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Alx spune:

nu mi-a folosit...pai daca o puneam in tarc si ma duceam sa fac dus ,pai lesina de plans...statea numai daca ma vedea pe mine acolo,si nici atunci nu prea mult ca strica
in fine la mine nu a fost de nici un folos
acum depinde f mult si de copil...unii stau, unii nu stau..depine daca al tau e cumintel si sta intr-un loc singurel o perioada de 10 ,15 minute e posibil sa il poti folosi cu succes.

Mergi la inceput