Vaccinul RhoGAM

Vaccinul RhoGAM | Autor: martha78

Link direct la acest mesaj

Buna dragelor!
Am nevoie sa cumpar vaccinul Rhogam si nu stiu de unde il pot procura. Dintre fetele care au Rh negativ, voi vi l-ati cumparat? Eu am inteles ca trebuie sa il avem in caz ca apar probleme, mai ales ca e greu de gasit si trebuie facut si in timp de 48 de ore daca apare o sangerare
Chiar ieri am vorbit cu cineva care are Rh-ul negativ si in timpul sarcinii i-au aparut anticorpi pe la 5 luni si nu i s-a facut vaccinul nici atunci, nici mai tarziu si nici dupa nastere, spunandu-i-se ca nu are rost sa il faca daca a mai pierdut o sarcina inainte si nu l-a facut nici atunci problema e ca la o zi sau 2 dupa ce a nascut copilul a murit

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Palina spune:

vaccinul se gaseste sau se poate comanda in farmacii.Se face obligatoriu in interval de 72 ore de la nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Merci Palina, eu am mai intrebat in farmacii dar nu aveau, voi mai incerca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Buna.
Daca nu il gasesti in farmacie, comanda-l. Dar am inteles ca este foarte scump (vreo 5 mil).

nunta mea

Maria si Razvan Mihai in burtica (29 saptamani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

La Help Net ai cautat?Eu am gasit asta pe net.Poate dai un telefon inainte.

Denumire articol Producator Farmacie Pret Pret card
RHOGAM ANTI D 300MG X 1FI J&J SUA HELP NET FARMA - CAROL 389.68 370.20
RHOGAM ANTI D 300MG X 1FI J&J SUA HELP NET FARMA - COCOR 389.68 370.20
RHOGAM ANTI D 300MG X 1FI J&J SUA HELP NET FARMA - D-NA GHICA 389.68 370.20
RHOGAM ANTI D 300MG X 1FI J&J SUA HELP NET FARMA - GARA DE NORD 389.68 370.20
RHOGAM ANTI D 300MG X 1FI J&J SUA HELP NET FARMA - ION MIHALACHE 389.68 370.20
RHOGAM ANTI D 300MG X 1FI J&J SUA HELP NET FARMA - MOGHIOROS 389.68 370.20
RHOGAM ANTI D 300MG X 1FI J&J SUA HELP NET FARMA - UNIRII 389.68 370.20


Multa sanatate




Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

La help net n-am incercat, o sa ma interesez
Multumesc de informatii, Laureta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstamate spune:

Buna, Martha78
Uite, pot sa-ti spun eu unde gasesti RhoGAM mai ieftin- 3 milioane. Eu l-am facut in saptamana 28 de sarcina. Nu e obligatoriu sa-l faci decat dupa nastere daca bb are Rh pozitiv, insa intre 28-30 de saptamani de sarcina e bine sa-l faci, preventiv, ca sa eviti o posibila contaminare din ultimele luni.
Vaccinul e mai ieftin la importator- firma ROTEST. Suni la nr. de telefon 242.44.77 si iti spun ei cand poti sa vii. Programul e 9-17 si au adresa undeva pe Intrarea Glucozei.
Sper ca informatiile mele nu vin prea tarziu.
Succes si sanatate maxima la burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Crisstamate, ti-am trimis un mail.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisstamate spune:

martha78
Unde mi-ai trimis mail? Scuza-ma, sunt destul de noua pe forum si nu cunosc detalii prea multe. Pe adresa mea de yahoo? Nu am primit nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Crisstamate, ti-am trimis mail pe adresa pe care o ai setata aici in forum, nu stiu daca e yahoo..incearca sa-ti activezi si PM, eu mai incerc sa-ti trimit o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 160784 spune:

fetelor am gasit vaccinul rhogam(imunoglobulina anti d)pt cine e interesat are la farmacia 2na din str:sf.viner,nr24,este in spatele mag.unirea si costa 640ron.tel de la farmacie 021.314.29.75.grabiti-va ca e limitat si se gaseste greu eu am cautat o gramada pana l-am gasit.va urez noroc si sarcina usoara si bb-i sanatosi

Mergi la inceput