Fetele din Austria(17)

Fetele din Austria(17) | Autor: Flaflo

Link direct la acest mesaj

Fetele, si acum mai sint inca balonata de la potolul de
aseara!!Dar a meritat ca ne-am simtit tare bine! Pacat ca nu ne-am adunat mai multe...poate data viitoare!? Am stat pina pe la miezul noptii, ne-am "birfit" barbatii si nici nu stiu cum a trecut timpul asa de repede!! Am sofat gravidele pina acasa, ca dragutele nu s-au gindit ca ne intindem asa si au venit perpedes!
Carolada, Viktoria, Raalucutza, alexa22 v-am dus dorul... Raalucutza, pe unde stai de nu ai putut veni?
Ce-o fi cu simmypo de n-a mai intrat de atita vreme?
Eu l-am pasaportat pe ai mei la mama si m-am montat in fata computerului sa-mi scot pirleala, ca de vreo saptamina nu am mai intrat. Bianca face mai nou crize cind ma asez la tastatura!!
Ar trebui sa ma apuc de curatenie, da' mie o lene......
M-am hotarit sa nu fac nimic azi, asa ca intru in greva!!!

Pupici si un weekend placut la (ne)mamici, burtici si pitici!

Flavia

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

,va salut pe toate;deranjez?Si eu sunt din Austria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Melutzica bine ai venit

Flavia chiar ca ne-am simtit bine si am mancat ca doua burticoase de gemeam pe la 2 ca avem burtile pline, copilasii loveau ca nu mai aveau loc si noi nu puteam dormi.La Alina a fost mai rau dar a trecut.
Saptamana viitoare e 8 Martie facem iar figura??Numai salata vreau sa mananc, sa nu mai vad alte chestii ca ma iau durerile instantaneu.

Si faza ca am avut aparatul la mine si am uitat sa fac poze(cred ca de la berea aia intarziata mi se trage).

Fug sa beau apa si astept fetele pe aici

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Gabriela, burtica si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Acum am citit si din capitolul trecut.

Caro imi pare rau si sper sa rezolvi probleme cat mai repede.Stii ca nu iti trebuie invitatie speciala si esti asteptata cu drag oricand

Raalucutza lasa ca is buni si 10 euro,pana la urma aici nu se pastreaza traditia ca in Romania.Si ceva simbolic sa fie si tu vei sti ca a fost martisor
Acum 2 ani in Mai ne-am intalnit la..Linz si poate reusim sa mai facem "figura" oriunde va este voua usor.In ultimul timp s-a cam spart gasca, bine ca au ramas telefoanele

Alina cum esti, cum ai ajuns ca eu nu mai sun ca mi-e ca da Heli ochii peste cap cand m-aude (iar aia??).
Week-end palcut tuturor

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Gabriela, burtica si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:


saliu
in sfarsit am trecut hopu(cap.16)ca tare greu l am mai terminatsper sa tinem legatura.hai fetele mobilizaaaaaarea!
melutzicahai indrazneste!bine ai venit si zi de unde esti(adica unde stai in austria)ca eu tot sper sa fie si cineva mai aproape de mine
babeestai linistita ca nu i nica grav,probleme minore si stres,dar le rezolva baba pe toatema bucur ca v ati distrat.poate aterizez si eu anu asta pe la viena.
flaflolasa boalii curatenia,fa cand ai chef
alinahsper ca te simti bine de la copanele alea
raalucutzais buni 10 euroi(decat deloc).si eu i am zis barbatului de ale noastre obiceiuri in ro,ca e musai sa primesc cadou de 8 martie si el cica "ce vrei?".of,mi as dori si eu sa vad un cadou -surpriza de la el dar ti ai gasit ,cica "daca nu ti place?"asa ca mi aleg eu ceva si cu asta basta
fetelor iar is studenta,sper sa am loc la germana ca mereu e problema.luni iau treaba de coada,abia astept.
hai ca m am lungit
va


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Caro na bine ca nu e altceva.Succes la scoala si sa ne corectezi curand pe toate(ma apuc si eu de luni de un curs ca sa-mi dau apoi un atestat)Mama ca ma ia ametela cand ma gandesc ca buchisesc iar cartile alea.
Nani bun fetele si vorba Adrianei:mai dati si pe aici

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Gabriela, burtica si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Buna fetelor! Am avut o insomnie de toata frumusetea azi noapte!Pe le 3 dimineata inca ma mai intretineam cu soramea. Si dimineata nu m-a apucat nici ora 7 dormind!
Mielutzicabine ai venit, ne bucuram ca ni te-ai alaturat!
Povesteste-ne ceva despre tine!
Noi am fost cam puturoase la scris in ultima vreme, dar se pare ca am iesit din hibernare; nici nu am deschis bine subiectul si 5 postari!!! Record!
Carote asteptam oricind la Viena, ca noi oricum ne vom prezenta la camping cind se mai incalzeste un pic...
Babee zici tu acum ca vei minca numai salata, sa vedem peste citeva zile... Eu am intrat oficial la cura (Monti) ca nu se mai poate!
Alinah, cum te simti?
Raalucutza, unde locuiesti de nu ai putut veni? Poate data viitoare?
Ma car fetelor ca m-a lovit un somn......

Pupici la toata lumea!

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos

Flavia si Bianca



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melutzica spune:

Buna dimineata.Ce frumos ningeSa va zic ceva despre mine ziceti.
Am 27 de ani,si sunt in Austria de 3 ani si jumatate.Am venit aici ,deoarece sotul meu care este tot roman,locuieste cu familia lui aici de 18 ani.
Din septembrie anul trecut,locuiesc in St.Poelten,am reusit sa ne luam o casuta din asta in rand(cum se spune aici),si suntem tare mandrii de realizarea noastra.
De profesie,am terminat in tara medicina recuperatorie,dar aici nu-mi este recunoscuta diploma,si pt recunoastere as mai avea f mult de mers la facultate.Insa,mi s-a recunoscut ca si physioterapeut si lucrez de 3 ani aici in St Poelten.
Dorinta noastra cea mai mare acum este sa avem un bebe
Cam atat despre mine;sper ca nu v-am plictisit, si mi-ar face tare mare placere daca as reusi sa mai cunosc si eu pe cineva pt,ca sunt cam singurica pe aici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:

Aici sunt toate foiletoanele noastre:



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=14004&whichpage=1" target="_blank"> 1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=18532" target="_blank"> 2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=20275" target="_blank"> 3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=21654" target="_blank"> 4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=23000" target="_blank"> 5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=23997" target="_blank"> 6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=25336" target="_blank"> 7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=26118" target="_blank"> 8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=27201" target="_blank"> 9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=28423" target="_blank"> 10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=29731" target="_blank"> 11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33609" target="_blank"> 12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39794" target="_blank"> 13 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44654" target="_blank"> 14 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48044" target="_blank"> 15 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51527" target="_blank"> 16

Clubul Austria. (Daca apasati pe numele din lista va va duce in profilul fiecareia)
36 de mandre cosanzene, trecute si prezente :


1. MonicaGj, 34 ani, 1 fetita, Amstetten
2. Babee, 28 ani, 1 baietel si 1 fetita, Wien
3. Toria, 36 ani, 1 fetita si 1 baietel, Salzburg
4. Alina, 31 ani, 2 baietei, ~Linz
5. Anto, 39 ani, 1 fata, ~Graz
6. Nelke, fara copii, Salzburg
7. Alexagandi22, 24 ani, 1 baietel, ~Salzburg
8. Klavier, 25 ani, 1 fetita si 1 baietel, ~Wien
9. Cat, 30 ani, 1 fetita, Bayern(Deutschland)
10. Carolada, 35 ani, fara copii, ~Salzburg
11. Viktoria, 30 ani, 2 fetite, Baden NÖ
12. Ddeisl, 25 ani, fara copii, Wien
13. Cricri, 1 fetita, Graz
14. Amelia, 31 ani, 1 fetita, Wien
15. Loredanaiascu, 23 ani, 1 fetita, ~Linz
16. Madutzu, 24 ani, 1 fetita si 1 baietel, Wien
17. Andreeacc, 29 ani, 1 baietel, Wien
18. Tanja, 22 ani, 1 baietel, ~Graz
19. Justasmallkiss, 1 fetita, Wien
20. Chesh, 30 ani, fara copii, Wien
21. SchusterLaura, 2 baietei, Mistelbach NÖ
22. Nikomiko, 27 ani, fara copii, Wien
23. Angelina, 23 ani, fara copii, Wien
24. ClaudiaH,1 baiatel, Wien/Iasi
25. Primel, 27 ani, fara copii, Innsbruck
26. Adjadyn, 1 fetita, Lienz
27. Flaflo, 1 fetita, Wien
28. Simmypo, 1 fetita, Wien
29. Malina85, 20 ani, fara copii, Graz
30. Violeta, 1 baietel si 1 fetita
31. Raalucutza, 23 ani, 1 baietel ~Linz
32. Melutzica, 27 ani, aspiranta, St. Pölten
33. Ingeras_rebel22, 25 ani, aspiranta, Wien
34. Adinag, 1 fetita, Wien
35. Camiserb , 1 baietel, Salzburg
36. Cristinabarz, 28 ani, 1 fetita, Viena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Neata!
Alinus actualizeaza mai lista aia ca am mai imbatranit intre timp si baga si burtocu ca e si fata prezenta, nu??(ca munci omu deh)

Melutica deci esti aproape de noi p-aci, puteai veni lejer la mancare.Super meserie si cu speranta va veni si bebe.

Fla te vazui azi noapte poate dormi.

Noi ne pregatim de plimbare si ne tot gandim pana la urma unde sa mergem ca a cam nins si ii e omului frica sa nu ne inzapezim pe undeva.
Duminica faina si la cat mai multe mesaje

-----------------------------
'Babies come into the world holding joy in their hands and when they open those small fingers, the whole world's supply is replenished.'

Gabriela, burtica si Phillip (6.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flaflo spune:

Alinah, ce studioasa esti de dimineata!!!! Nici nu stiam ca sint atit de multe fete din Austria, ce pacat ca nu mai intra multe....
Babee, unde ati plecat frate pe vrenea asta? Ai mei dorm inca, ce bine de ei....Iti dai seama ca nu m-am mai culcat!
Mielutzica deci nu esti departe, ai putea sa ne vizitezi, ca esti mai flexibila fara codita dupa tine (inca)!
Ma duc sa dau pe git 3-4 cafelute sa-mi revin!!

Dumineca placuta!

Flavia si Bianca

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/fersedif/my_photos



Mergi la inceput