Cu dragoste, din Iasi (24)

Cu dragoste, din Iasi (24) | Autor: palmyrah2002

Link direct la acest mesaj

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

reiau:

buna dimineata - la amiaza!
azi sunt si eu acasa cu Vlad, ca a avut bona o problema...

am vazut ca vorbiti despre patuturi.
eu am avut (si inca mai am) si de lemn si tarc - nu e din panza, ci dintr-un fel de fash, l-am luat de la TCM.

cat era Vlad mic am folosit patutul de lemn, dar de cand a inceput sa se rasuceasca ma trezea din somn cand ardea cate un picior in tablie, se aude si cu mama aparatorilor, asa ca eu sunt fan tarc!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are ... un an, patru luni si 23 de zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Hai mai Cristina, eu am postat dincolo un raspuns pt Nora.
La patuturile din lemn stiu ca la un mom dat vazusem aparatori din panza parca...cu desene frumoase , sa nu se loveasca BB de margini sau gratii. Si eu eram stresata..daca isi prinde un picior printre gratii, daca da cu gurita de ele...Cate griji isi face o mamica.
Pupici,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Palmyrah2002: multumim pt. urari La fel va doresc si voua, sa aveti strumfeii sanatosi si sa va distrati de poznele facute.
Gabriela G: multumim pt. informatie Vazusem site-ul dar nu stiam ca au depozit in Harlau. E interesant pt. ca au si dulapioare iar patuturile vad ca au protectie pe laterale. Nu trebuie sa te mai deranjez pt. numar ca au toate datele de contact pe site.
La camera nu e de la acumulator? Ca asa stiu ca fac daca este dus acumulatorul, nu mai tine.
Dana, stiu ca pt. bebe tb. iarba de mare, trebuie sa fie si in Iasi. Multumim pt. sfat
Nora: cat e mic sta papusica dar credeam ca se loveste cand e mai maricel. Aha, deci nu face lupte cu patutul, se protejeaza singur, e bine atunci
Dar daca aduc niste paie, sa-l pun direct pe paie nu e bine, ca un purcelus?
Ralu: pai la al II-lea ma gandesc de prin tineretile mele Nu vreau sa fie singur, vreau sa aiba un fratior sau o surioara.
L Carmen: LA MULTI ANI! sarbatoritului si insanatosire grabnica
Hera: multumim pt. pont
Nu ziceam eu ca sunt mai bune paiele, nu se loveste de nimic si sunt ecologice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by aime

O zi frumoasa tuturor si CASA DE PIATRA Norei!

Si o rugaminte Cristinei (palmyrah): stiu ca esti fan briose, ai o reteta pe care o faci si ...poti sa mi-o impartasesti

--------------------------------------------------------------------------------



Abia in dimineata asta am vazut mesajul si iti promit ca miine aduc retele de acasa si le scriu(sper ca nu e tirziu).Eu folosesc apoximativ aceeasi baza la care adaug ce-mi trece prin cap.Am descoperit cam de 1 an,faina care creste singura si briosele ies foarte pufoase !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palmyrah2002 spune:

Gabi,te-am transferat :

"Nora, eu ma gandeam pt WK-endul viitor, cred ca pe 25 cade.
Filmuletul asa sa ne distram. Am si eu o camera video...dar a incepout sa faca figuri...incepe sa filmeze, dupa aia nu mai vede nimic, se intrerupe asa aiurea ...nu stiu care o fi pb.
Pupici,
Gabriela si baietii"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

Nora, poti vedea felicitarile si martisoarele jos, la "photos".


photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Bonjour!

Cristina, nu e o graba cu briosele, dar mi-am adus aminte si vreau sa-i fac lui Vladi, cand ai timp.

Nora, m-am apucat si dupa 3-3-3 am scapat de 2 kg , acum mananc disociat pe mese, dar ce e f important, in astea 9 zile, am reusit sa-mi disciplinez oarecum portiile si sa ma auto disciplinez in ceea ce priveste dulciurile si rontaitul aiurea. Multumesc ptr suport!

Ralnied si tie merci ptr suport!

Darria au dreptate fetele, la magazinul din Bularga sunt patuturi de lemn, noi am dat atunci 5 mil, cu tot cu relaxa, salteaua era 1.2 mil. Din punctul meu de vedere e mai bine relaxa, ca eu am crescut pe plapumioara si am o tinuta nu tocmai dreapta...mereu tre sa ma corectez

Gabriela multumim de aprecieri, e un scump, ca-i al meu , eu am nascut in nov 2004...sa-ti traiasca si tie finutul, da mare a mai fost , Vladi al meu a avut doar 2.800, da acu' e ditai flacaul . Daca e in w-e, si la o ora care sa permita programul lui Vladut, conteaza si pe noi. Tare mult vreau sa va cunosc.

iou oll

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanamaria_luiza spune:

Fetelor, multumesc pentru cuvintele frumoase.

Palmyrah, astept si eu reteta de briose, mai ales cand e vorba de faina care creste singura pe care eu inca nu am descoperit-o

Herra, am zambit amar cand am citit ca nu ti-a dat voie nenea de la usa primariei sa intri inauntru...era paznicul sau alta persoana atotstiutoare? sau poate ca intre timp exista birou de informatii la intrarea in primaria iesana?

...noroc cu voi ca vorbiti de martisoare, mi-am amintit si eu...sa cumpar niste felicitari sa trimit mamei soacrei si nasei. Aici nu se serbeaza martisorul, nici 8 martie iar eu de multe ori uit

Oana si Rares(14.04.2005)

poz(n)ici decembrie

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=66292" target="_blank">Rares, "os domnesc"

varsta lui Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by oanamaria_luiza
Herra, am zambit amar cand am citit ca nu ti-a dat voie nenea de la usa primariei sa intri inauntru...era paznicul sau alta persoana atotstiutoare?



da, si eu uitasem ca paznicii - mai nou body-guards-ii sau cum se scrie stiu tot!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68270&whichpage=1" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62868" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Never underestimate the power of human stupidity. - A. Einstein

Cristina & Vladwww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">cel mai iubit dintre pamanteni are ... un an, patru luni si 23 de zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena I. spune:

GabiG, acvi, Nora, Cristina, mirinda2000, Carmen, Dana, Adi, (scuze daca am uitat pe cineva) multumesc mult pentru felicitarile transmise Ericai!
in zilele dinaintea aniversarii a facut micuta o viroza, apoi ne-am molipsit cu totii. dar tot am sarbatorit si am suflat in luminarile de pe tort.
la 2 ai, Erica e o dulceata (asa zic toate mamele despre copiii lor). vorbeste foarte bine, spune chiar si bucati de poezioare si cintecele, povesteste dupa imagini, cere sa i se spuna povesti, deseneaza peretii, face si desface lego (ea zice ca roboti), incearca sa manince singura, se catara pe mobile si nu vrea sa fie tinuta si protejata, suge degetelul si face alea-alea tot in pampers.
aici poze http://www.kodakgallery.com/PhotoView.jsp?collid=142159013105.845136223305.1140074582594&photoid=165136223305&
E adevarat ca nu am mai dat pe-aici pentru ca nu imi gasesc timp sa mai intru pe forum. acum am reinceput si serviciul, trebuie sa-mi intru din nou in ritm. io-s cam moale de felul meu si vin de multe ori stoarsa ca o lamiie/ sau ca o mita lesinata/ de a scoala. dar nu pot decit sa sper ca ma voi reacomoda cit mai curind.

Cristina, felicitari pentru terminarea sesiunii!
Carmen, sa-ti traiasca baiatul multi ani si sa fie sanatos!!!
Nora, casa de piatra!
spuneti-mi si mie, cum se sarbatoreste nunta de poliamida (ca ma asteapta anul asta). drept sa va spun, nici nu stiu ce-i aia poliamida, trebuie sa ma uit in dictionar. am fost foarte dezamagita cind am citit ca aniversarea de 10 ani se cheama asa, nu suna deloc romantic.
Raluca, mai esti in Iasi?
ralnied1, imi place initiativa ta de a semnala evenimentele culturale din Iasi.
lilanda, si eu sint de acord cu actiunea de a stopa proiectul Palas in centrul istoric al Iasului!
Numai bine tuturor,
Elena.

Mergi la inceput