O nastere haioasa si surprinzatoare

O nastere haioasa si surprinzatoare | Autor: cristina1975

Link direct la acest mesaj

Am ezitat inainte de a scrie despre nasterea fetitei mele, am citit ce au scris mamicile pe forum si mi s-a parut extraordinar de interesant totul.O sa incerc sa fiu cat mai succinta pentru a nu va plictisi. In primul rand de ce surprinzatoare? Pentru ca nu m-am asteptat. O sa ziceti ca sunt nebuna, asa o fi, cand eram insarcinata o tineam una si buna ca eu n-o sa ma chinui sa nasc, o sa fac cezariana, eram tare mandra de decizia luata. Dar nu s-a nimerit, Dumnezeu a vrut sa nasc mai devreme cu 3 saptamani decat data stabilita initial, asa ca n-am apucat sa mai programez cezariana. M-am dus la spital crezand ca sunt balonata, cand colo asistenta mi-a spus ca o sa nasc in 2 ore. A fost foarte greu sa nasc fiindca nu stiam ce sa fac, nu-mi venea sa cred ce se intampla, nu eram pregatita psihic pentru asa ceva. Am avut insa noroc de un doctor extraordinar si de o moasa asemenea. De ce haios? In primul rand vorbeam numai prostii din cauza emotiilor, de fapt vorbeam continuu tot ce-mi trecea prin cap. La un moment dat il intreb pe doctor : ce a facut Dinamo? Va dati seama ce mutra a facut doctorul cand a auzit asa ceva ! A inceput sa rada, " A batut cu 2-0, Cupa Davis nu te intereseaza?". Apoi a aparut pe lume iubita mea, cel mai frumos copil din lume, rosie ca focul si cu plamani puternici, 3,5 kg, nota 10. A fost o seara extraordinara.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spic de grau spune:

Sa-ti traiasca puiul si sa va aduca numai bucurii!

Esti o norocoasa! 2h?! wow!

Refacere rapida!

Lumy- mamica lui www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=spic%20de%20grau" target="_blank">David Andréi (11 Martie 2004)



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34758" target="_blank">Povestea nasterii lui David


Yesterday was the past, tomorrow will be the future,but today is a gift, that’s why we call it PRESENT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andora spune:

Cristina bine ai venit pe forum! hihihi, se pare ca meciurile ne-au purtat noroc, si eu am nascut tot in 2 ore si tot la un meci m-au apucat contractiile (Cehia-Romania 9 oct 2004) si-n timp ce ma cosea ascultam fascinata si zapacita impresii despre meci intre sot si doctorul plin de sange... si evident haios.
Sa-ti traiasca fetita scumpa si sa fie sanatoasa si... dinamovista!!!!!!!!!!!!!!

Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes - Carl G. Jung www.andora.bravehost.com/" target="_blank">
site,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64304&whichpage=2" target="_blank">nunta,www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51645" target="_blank">nasterea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

FELICITARI!!!Sa-ti traiasca bebelina!!! Chiar ca ai nascut repede io 29+ cu Seby Poze mami si bebe
Poze noi burtica si hainute Seby Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gyna spune:

Felicitari!!! Sa-ti traiasca puiuta si sa te bucuri de ea!!
Citind randurile tale m-am amuzat copios, pentru ca am patit si eu la fel cu primul copil Trebuia sa nasc prin cezariana, asa a spus doctorul ,numai ca eu vroiam natural si la fel am nascut cu trei saptamani mai repede, doctorul nu a fost de gasit si am nascut cu o moasa grozava in jumatate de ora aproape fara dureri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VoichiV spune:

Felicitari pt. bebelina!!! sa creasca mare si frumoasa si sa-ti aduca numai bucurii.


VoichiV25+

poze burtica http://pg.photos.yahoo.com/ph/vvoichita/my_photos

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10054;104/st/20060603/dt/7/k/0029/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Felitari!
Chiar ca esti norocoasa! Si inca de 2 ori! 2 ore+ 1 bb de nota 10!

Sa traiti amandoua.



Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1975 spune:

Multumesc pentru mesaje, multumesc pentru urari, citind si vorbind cu alte mamici mi-am dat seama cat am fost de norocoasa, Dumnezeu a fost cu mine si in zilele ce au urmat pentru ca am facut complicatii la un picior (feblita) si nu m-am prea bucurat de cele 9 zile petrecute in spital. Poate odata o sa scriu si despre ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Yeiii! Ce frumos! Super ! Ma bucur pentru tine! i-ai inseninat ziua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

Sa-ti traiasca fetita!!
Pai asa....sa tot nasti!!

_Ella, Emma & Matei

Povestea nasterii lui Matei ;)
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58237

http://community.webshots.com/user/emmaandreea


Deschide bratele spre schimbare, dar nu-ti pierde din valorile tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana81 spune:

Felicitari Cristina pentru bebelina. Asa mi-as dori si eu o nastere.

Ioana 18+ si

http://community.webshots.com/album/450163392pPiNoV

Mergi la inceput