Oltencele, poftiti la povesti! (13)

Oltencele, poftiti la povesti! (13) | Autor: bertha

Link direct la acest mesaj

Continuare la www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62381&whichpage=10" target="_blank">Oltencele-poftiti la povesti(12)







Oltence
Intilniri oltence 2005

Drobeta Turnu Severin

Carmen So si Mara
LadyC
Salmida
Nedda si Lara 07 aprilie 2004


Craiova

Andatudor si Andrei Mario 15 august 2005
Andrina si Andrada Natalia 3 septembrie 2005
Anghelada
Bertha si Darius 08 iunie 2004
Camelia72 cuGeorgiana Gabriela 4 mai 1999 si Mihai Daniel 23 iulie 2004
Corneliaa si Ioana Alexandra 01 februarie 2005 ora 10.25
Ciuf si Luca 11 noiembrie 2003
Davidutza si David 11 octombrie 2003
Deeapui si Alex www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=14571&cid=13631" target="_blank">

Klaus29 si Andrei

Lavv si Alex

Liana30

Lorellay si Armand Codrin 15 februarie 2005
Neliana si Oana 29 ianuarie 2004
Mandela si Alexandru 10 decembrie 2002
Oana0204 si Andrew Justin 1 septembrie 2005
Onuta96 cu Anca 1 an si 10 luni si Oana 8 ani
Pistachio si Alex 10 februarie 2004
Rodica P si Stefan Daniel 21 august 2003
Simsimona cu Bogdan si Tudor
Sirod cu Irina 10 mai 2005 si Oti
Smmiha si David Andrei 18 martie 2005 www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=5245&cid=3523" target="_blank">

Stoichitescu Cristina si Robert Cristian 24 martie 2002
Zozela www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album principal&mid=14651&cid=14861" target="_blank">

Slatina

Cristina1

Georgi75 si Stefania 8 febraurie 2004


Ramnicu Vilcea

Chatonel
lorena andreianu si Miron Radu 06 octombrie 2004





Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:


o zi buna va doresc...


da ce faceti oltencelor sunteti asa ocupate de nu mai apareti odata ca tare mii dor de voi

bertha

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Rodicuta, sa nu ma bati prea rau ca ti-am furat meseria, dar am o scuza: Liana m-a corupt, te rog s-o consideri complicea mea!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:


paracioasoooooo
nu te lasasi pana nu spusasi

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Asa, asa...sa se stie cine e capul rautatilor... Eu sunt o biata inocenta, usor coruptibila...

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

auuuuuuuuu nu dati mey chiar asa rau ca si asa ma doare capuuuu de nu mai pot

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia72 spune:

Am intrat sa va salut si sa va urez un weekend placut si ceva mai caldutz!
Doamne,saracii oameni,cei ce sufera din cauza acelor explozii...ce cumplit poate sa fie...!

Camelia mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)
POZE

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63105" target="_blank">"Teledon" de suflet-5 euro pt.o viata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidutza spune:

BUNA,

Azi mi-am facut ceva timp sa va salut.
Liana m-a tras de maneca ca trec cam rar pe aici,si fiindca m-am simtit cu musca pe caciula m-am hotarit sa sa scriu mai des.
Si acum sa va iau la rand:
Rodica insista cu Stefan sa scapati de pampers(spune-i ca David e mai mic si nu mai face pe el sau poti sa il dai exemplu si pe Darius care a facut progrese cu olica)
Mihaela ti-am trimis un mesaj de sarbatori apoi am gasit un mesaj de la tine in care imi spuneai noul numar asa ca sigur nu l-ai primit.Oricum pupici lui David
Doris te vad mereu pe mesenger dar mai mult prin bucatarie stai sau esti ocupata.Ce fac printesele tale.Irina mai e cumintica sau s-a facut nazdravana?
Pe cele care nu v-am amintit va salut .

De David va spun ca e pasionat de carti in continuare,toata ziua sta cu nasul il ele.Orice fel de carte de povesti,cu imagini,reviste pentru copii cu poezii....Mi-ar placea si peste cativa ani sa va spun acelasi lucru.A invatat mai multe poezii si cantecele.A invatat cifrele sa le identifice daca i le desenez eu, insa cand numara mai sare cate una.


Mariana si nazdravanul David(2 ani si 3 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare, fetele cochetele
Fusei si eu la doctor de imi facura analizele si totul a iesit bine, numai ca azi trebuie sa ma duc sa fac o injectiuta pentru RH-ul neg.
Da mai fetelor, referitor la explozia din lapus, ma suna ieri o prietena din USA sa ma intrebe daca ai mei sunt ok ca a auzit de la maica-sa de explozia din Craiova. M-am ... pe mine cand am auzit. Habar n-aveam. Ca la TV, la Rom. Int. nu am loc de fiu-meu ca ma tampeste cu filmele lui, ba cu Dalmatienii, ba cu Cartea Junglei, ba cu filmele lui cu bb si uite asa nu apucam sa vedem nimic la TV de jos.
Si i-am sunat panicata pe ai mei sa aflu despre ce era vorba. Numai ca ai mei erau haimanale, ca de obicei. Le-am lasat mesaj sa ma sune cum ajung acasa.
Intre timp am aflat de la Oana0204 care a fost treaba.
Mai fetelor a fost dezastru. Bine ca nu au fost victime multe.
E vreuna din voi in apropierea punctului termic? A patit ceva?
Doamne ajuta!
Davidutza, fiu-meu le sare si el la numaratoare. Deja am realizat ca am fost atat de pisaloaga cu aceasta numaratoare, ca poate am sanse mai mari sa-l invat in engleza. Ca daca ma aude in rom. fuge rapid de langa mine, doar-doar sa tac.
V-am pupat si va doresc un we placut



Ciuf (28+) si Luca (11.11.2003)
Camera lui Luca/Finding Nemo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Davidutza ma bucur ca am reusit


hai sa va zic ...am luat ex...

olteanca


Gabitza

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Salutare!
Fetelor, pe unde ati disparut? Hai, curaj, mai scrieti despre voi si pitici!

Noi am mai prins curaj, de cand cu vremea frumoasa si am facut plimbari putin mai lungi, am mai alungat plictiseala.
Cu olita merge bine, am mai avut vreo 3 accidente. Cu unul a fost o faza haioasa: ii dadeam sa manance, cand aud "pic!pic!". Ma uit sub scaunul lui... se forma o balta frumusica Il intreb "de ce n-ai spus, mami, ca faci pipi ca sa mergem la olita?" La care el s-a uitat putin stresat la mine si mi-a zis: "papaaaaaaaaa", adica, vezi-Doamne!, era baiatul la masa si nu se putea deranja sa stea pe olita! De 2 zile e f mandru de chiloteii lui ca a vazut intr-o oferta Metro un tip care avea niste chiloti albi cu eticheta, asemanatori cu ai lui.

Va pup!
Pa!

Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004)


poze

Mergi la inceput