Simptome !!!!! - 2

Simptome !!!!! - 2 | Autor: Tabitha

Link direct la acest mesaj

Hai ca cap. 2. Eu nu am nici un simptom, ca asa sunt eu si oricum sanse de gravideala ioc. Dar va sustin pe voi si va doresc ca toate simptomele sa se adevereasca si sa fiti insarcinate.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anutza_26 spune:

Am scris in prima parte.. azi e ziua 26.. mi-e rau din ziua 13 sau 14 nu mai stiu.. azi am facut testul de sange.. si scrie ca electrochemiluminiscenta e <0.1 mUI/mL adica.. e mica tare.. e ciudata cifra.. si ciudat e si ce mi se intampla.. eu am in continuare aceleasi simptome.. de la ce? Daca nu sunt gravida.. nu inteleg.. de ce imi e asa de rau? nu se presupune ca acest test nu da gres? ca iti spune dinainte de ziua 28?
Va rog.. spuneti-mi a mai patit cineva ca mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Hop si eu! Tabitha, suntem aproape luna asta, eu sunt ziua 10 dupa ovulatie. Spre deosebire de lunile precedente, nu m-au mai durut sanii din ziua 4 DPO, vad ca abia azi sunt putini sensibili si mariti, dar nu ma dor. Altceva ciudat, eu tot de prin ziua 4 aveam simptome mama-mama, acum vad ca nu prea am. Doar ca de vreo 2 zile fac pipi mai des (eu care stau uneori si 6 ore fara sa vizitez toaleta, azi noapte chiar m-am trezit pt asta). Simt o jena mica la burtica, ceva insesisabil, asa cam ca la ovulatie... Huacin zicea ceva de catel, si pe mine a cam inceput sa ma miroasa cainele, caraghioasa situatie!
Sa vedem ce va fi... va tin la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Anutza, eu am patit asa asta-vara... aveam niste simptome!!! eram convinsa ca am ramas, asa ca in ziua 14 dupa ovulatie am fugit repede sa fac testul de sange, si nu pot sa-ti spun ce m-am dezumflat cand am vazut pe buletinul de analiza 0! Si dupa 3 zile a venit ciclul... Nu stiu de la ce ar putea fi simptomele, eu banuiesc ca imi doream atat de mult sa raman , incat mi le-am indus singura...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

ce bine de mine ca n-am simtome nici daca vreau sa mi le fabric...
Avalon tre' sa ne luam de mana la faza cu durutul sanilor dupa ovulatie pana vin rushii.. am constatat ca mi se intampla la fel in CM-urile ovulatorii...
ziceam si la endometre.. ca sunt in 8 DPO si nu am nici un simptom.. Eu n-am simptome nici cand imi vine CM-ul asa ca va dati seama ce nesimti....toare sunt:)
Daca imi aduc eu aminte acu o mie de ani cand am ramas eu gravi si... nu-mi doream sarcina, n-am avut nici un simptom in afara de intarzierea rushilor. Bine ar fi sa fiu eu nesimtitoare in continuare da' sa nu mai vina uratzii aia.

pozelemele



cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Cami, eu nu am experimentat pana acum (de cand ma tot monitorizez) ciclu anovulator, desi sunt sunt tare speriata de asta (varsta, deh!). Luna asta am avut de exemplu 2 foliculi mari si am facut si pregnyl, nu inteleg de ce nu ma dor sanii ca alta data... sunt fermi si sensibili, dar nu ma dor. De fapt, ceea ce ma deruteaza pe mine in toata istoria asta a simptomelor , e ca seamana tare mult simptomele din faza luteala (dupa ovulatie) cu cele de sarcina... somnolenta, pofta de mancare, usoara greata, ameteli. De aceea imi este atat de greu luna de luna... Sa vedem, se schimba oare cursul evenimentelor luna asta?
Va tin pumnii, tuturor care sunteti in asteptare! Mai avem cateva zile in care sa ne cautam de simptome... dulce speranta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:


Eu nu cred ca sunt ,astept CM Vineri...Simptome am tot avut,dar mai am si 2 teste negative...Sa vedem...Subscriu pt.durerea de sani care debuteaza in ziua 3-4DPO..


Nunta noastra-26.06.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana spune:

Multumesc pentru felicitari fetelor!
Deseara ma duc la dr. daca nu cumva o fi prea devreme! Imi este teama sa ma bucur prea devreme, dupa doua sarcini pierdute, o spermograma "deteriorata" intre timp...
Vreau sa va spun ca luna trecuta a fost prima luna de tratament pe baza de vitamine si naturiste pentru mine si sotul meu. Chiar sa fi avut efect tratamentul sau sa fie o coincidenta?
Va spun deseara ce mi-a spus medicul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anutza_26 spune:

Nu stiu ce sa zic cu indusul simptomelor.. Teoretic e posibil.. dar practic.. mi-e greu sa cred ca tot raul asta este doar in imaginatia mea.. cred ca daca nu sunt gravida.. sigur am ceva, ori la fiere ori la ficat.. de ex aseara mi-a fost rau la fel ca pana acum.. si deja stiam ca nu-i BB.. si acum dimineata tot cu stomacul "intors" m-am trezit...
Ma duc zilele astea la doctor sa imi fac un set de analize.. poate am ceva.. pana atunci astept sa vina nenorocitul ala de CM.. si o sa astept BB luna viitoare.. samd.. poate vine intr-o zi..




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Draga Anutza 26, imi pare tare rau ca nu a iesit bb la analiza... Si eu am avut in primavara stari de greata si am crezut ca sunt gravida dar nu eram. Am fost la medic (mi-am facut si analizele sa nu cumva sa fie vreo hepatita) si mi-a zis ca am facut colecistita, o inflamatie a vezicii biliare (ceva de genul...). Am primit mai mult zile injectii du ampicilina si mi-a trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Scuze pt greselile de ortografie... Graba...

Mergi la inceput