In cate zile dispare Pregnylul?

In cate zile dispare Pregnylul? | Autor: annaa

Link direct la acest mesaj


Situatia se prezinta astfel>
Ziua 19-a eco -folicul 17mm, endometru 9mm
Ziua 21-Pregnyl 10.000UI
Ziua 22+dupa care 10zile utrogestan 2/Zi
Dupa ziua 23-a munca 12-14h/zi+nici un simptom de sarcina sau CM.
Utrogestan am luat de-a lungul timpului vre-o 16luni si de fiecare data la cca 1-2 zile dupa ce terminam veneu rushi.
Astazi sunt in ziua a 36-a, deci 5zile de la utrogestan, si 16zile de la Pregnyl.
De aseara am o durere de spate (sale+zona feselor)cu fierbinteala mare- de zici ca ma rup in doua, ca abia am putut dormi cateva ore asta noapte.
Tot aseara aveam un test in casa caseta Beby si cam la 3min a aparut o a doua liniuta cam palida.

Dimineata ma duc la farmacie, cer Nospa pentru spate (ca ma doare groaznic in continuare) si un test banda-Barza si ma gandesc sa trec pe la Synevo sa fac un test de BetaHCG, din pacate nu se mai face la SV si dureaza 7zile.
In drum spre serviciu trec pe la alta farmacie si iau un ClareBlu.
Nerbdatoare cum am ajuns le-am si facut si surpriza, pe amandoua se vede o a doua liniuta foarte pala , pe unul roz si ClearBlu -albastru foarte deschis.
Mai demult am facut un experiment si dupa ce am facut Pregnyl am facut mai multe teste de sarcina, si din ziua a 13-a testul era clar negativ.

Concluzia ?
-fara sini intariti sau durerosi
-fara mucus deosebit
-fara dureri de burta
-fara greata sau dureri de cap
-o mare durere de spate care nu cedeaza nici la nospa
-somnolenta -dar din cauza spatelui ca nu dorm bine (cred)


Ce sa mai cred?
Fetele care ati facut Pregnyl ati mai patit sa fie testul pozitiv de la Pregnyl dupa 15zile?




Ana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

Efectul pregnylului trece in 10 zile de la administrare, deci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Dupa 15 zile este exclus sa mai fie pregnyl in sange (chiar si 10000 ui). Mai mult ca sigur esti insarcinata, mai ales ca nu am auzit clear blue care sa se pozitiveze daca nu e sarcina. Mai repeta si maine sau poimaine testul. Cat despre durerea de spate, am mai auzit gravidute care spuneau ca unul din simptome a fost durerea de spate in perioada de implantare a embrionului. Asa ca: FELICITARI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

Astazi dupa inca o zi, rushi nu au venit,a 17-a dupa Pregnyl si a 6-a dupa utrogestan,temperatura 36.8 (ridicate pentru mine de la 36.2, dar se poate si din cauza durerilor de spate), nu am rezistat si am mai facut un test(euromedica parca) - tot slab pozitiv a iesit.
Spatele ma doare in contunuare, dar nu am nici un alt simptom ca ar fi sarcina, asa ca nu mai inteleg nimic .
Am incercat sa gasesc un laborator care sa faca analiza de sange sau urina, si nu face nimeni aici la SV, toti ma trimeteau la farmacie.
Este posibil sa nu se fi eliminat pregnylul din sange, de 17zile, si pentru ca in aceasta perioada am muncit ff mult, si am slabit vre-o 5kg?



Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Anaa, ce vesti ne dai? Eu una astept vestea cea mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Pregnylul se elimina in 10 zile.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

fetelor,eu am facut pregnyl marti seara,acum e joi seara si ma cam doare pe jos,am o durere usoara.eu am prestatmiercuri noapte pe la 1,30 si joi dupa-amiaza pe la 5.intrebarea mea este.cat trebuie sa mai prestez?Ma cam doare pe jos,si daca prestez si in seara asta imi e cam frica sa nu ma doara.e prima data cand fac pregnyl.am zis sa incerc si varianta asta,asa ca am fost la doctor si mi-a zis sa fac stimulare 3 luni si dupa mai vedem ce facem.Astept raspunsurile voastre.PUPICI!

Mergi la inceput