FIV 51

FIV 51 | Autor: Kariris

Link direct la acest mesaj

Haideti fetelor sa-i asteptam pe Mos Nicolae si pe Mos Craciun care vor veni cu cele mai frumoase daruri , la un nou capitol!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Imi doresc sa fie un capitol in care sa citim numai de reusite si sa fim in

Romaniaau ma bucur ca a mers bine. Din cele 8 ovocite cu siguranta vor iesi cativa embrioni numai buni de transferat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Crinuta LA MULTI ANI! si tot ce iti doresti sa se implineasca.
Eu stiu ca sagetatoarele sunt curajoase si perseverente. Si eu sunt sagetatoare nascuta cu o zi dupa tine de Sf andrei.
Lachioane activa esti fato, felicitari ca ti-a trecut de plecat de pe la noi.
Mihnea si monica
Cami , minie asteptam vesti bune de la voi.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

Buna seara fetelor! Va iubesc nespus de mult!
In sfarsit am reusit sa intru pe net, nu de acasa de la mine dar de la un cafe. Cel mai mult m-a durut faptul ca inca de la punctie nu am mai putut sa vorbesc cu voi si mi-ati lipsit mult. Multumesc pentru urari, am aflat de la prietenele mele care sunt membre DC. Eu nu am reusit sa recuperez la citit tot ce ati scris de atunci si pana acum dar am simtit ca sunteti alaturi de mine!
Mie Mos Nicolae sper sa-mi dea o veste buna pentru ca tocmai pe 6 dec am prima ecografie. Sper sa ma conectez la net acasa pana atunci.
Vreau sa va multumesc pentru sprijinul vostru de-a lungul celor 2 ani de cand corespondez pe Dc. Fara incurajarile si sfaturile voastre nu ajungeam sa-mi vad visul implinit. Voi ramane alaturi de voi pentru ca sunt datoare sa fac acest lucru. Nu uitati: NU VA DATI BATUTE!!!

mishi
.............
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Cecilia Multumesc mult de tot pentru gandurile bune! In ce priveste "meritul " ... eu nu consider ca as merita mai mult decat alte fete, cred ca fiecare dintre noi avem sansa noastra, numai sa credem in ea si mai cred ca numai Bunul Dumnezeu stie cat de mult meritam acest dar, fiecare dintre noi! Probabil ca toate incercarile astea au un sens, pe care noi nu-l intelegem!
Minnie parca azi urma sa primesti rezultatul, nu-i asa?! Sper sa nu fie ce incep sa cred eu, dat fiind ca nu ai scris pana acum ... Iti tin pumnii in continuare sa fie bine!
Crinuta La Multi Ani si iti doresc sa devii cat mai repede mamica!
Cristinici La Multi Ani! Esti nascuta in zi de sarbatoare si se spune ca cei nascuti in asemenea zile sunt norocosi! Uite eu sunt nascuta de sf. Maria ( 15 august ) si am fost norocoasa toata viata! Sper ca noul an sa-ti aduca ceea ce-ti doresti mai mult!
Romaniaau Doamne ajuta sa-ti mearga si in continuare la fel de bine si sa reusesti din prima! Voi fi alaturi de tine miercuri!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galinarodica spune:

Cristinici La multi ani si tie pentru Sf Andrei si sa ti se implineasca toate visele.
Mishilica sa fii sanatoasa si sa ai bebeu frumos si sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

fetelor,vreau sa va spun in cateva cuvinte cam ce s-a intamplat cu mine de la punctie si pana acum. ati fi fost la curent cu toate astea daca nu ramaneam fara net.
11 nov- punctia in urma careia am obtinut 20 foliculi. am ramas socata cand am aflat pentru stie toata lumea ca am incercat sa ma feresc de hiperstimulare. eram deja speriata. m-am simtit binisor pana seara cand a inceput "distractia" cu dureri ingrozitoare de burta, de ficat si alte organe dar imi invatasem lectia si nimeni nu stia mai bine ca mine ca trebuie sa beau multa apa. pana la ET am baut 4l de apa zilnic. eram scarbita de apa, nu o mai suportam.
12 nov - sun la spital si aflu ca 14 foliculi au fost maturi. deja ma simteam mai bine dar buricul meu era vinetiu in continuare sis asa a fost pana la ET.
14 nov- ET la care am intrat foarte tarziu, mai exact la ora 15. mi-a fost rau toata dimineata, chiar am vomitat inainte cu 2 ore de ET. Burta mai scazuse dar nu de tot. m-a chemat dr. cocei si mi-a dat "raportul": DOAR 4 EMBRIONI DEZVOLTATI FAVORABIL. va vine sa credeti ca din multitudinea de foliculi am ramas cu 4 embrioni? 2 de 8 celule si 2 de 6. atunci am hotarat: TOTUL SAU NIMIC. am spus ca vreau sa transfer 4 si asta a fost. mai erau cativa care aveau doar 4 celule dar experienta anterioara m-a determinat sa nu mai congelez nimic.
TE a fost nedureros. am plecat seara acasa destul de optimista. M-am progranat la betaHCG la 10 zile dupa ET, nu aveam rabdare sa stau 14.
22 nov- pete maronii, rozalii. atunci totul s-a daramat in jurul meu, simteam nevoia acuta sa vorbesc cu voi si nu aveam cum. am stat in pat 10 zile. eram convinsa ca dupa aceste pete va veni CM, asa am eu CM luna de luna, pete maronii,apoi rushii. am plans o noapte intreaga si m-am resemnat adoua zi.
24nov- testul de sange. cand am sunat la ora 14 si am aflat aproape ca nu am crezut. am plans in hohote. petele au trecut si ma simt foarte bine.
Asta a fost povestea fara amanunte.


mishi
.............
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Cami.
LACHI;
Cristinici [size=4]LA MULTI ANI [/size=4] si cat mai re^pede sa ai parte de cel mai frumos cadou posibil-bebe mic.
Mishi multa bafta la eco!

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishi spune:

zisacami, n-am uitat de tine cand am suflat in lumanare!
va tin pumnii la toate.

mishi
.............
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Mishi FELICITARI inca o data! Ma bucur din tot sufletul ca ai reusit ... de fapt, am presimtit asta!
Hai ca abia te asteptam cu detalii! Cum a fost totul, ai facut hiperstimulare, cati embrioni ai transferat, la cate zile ai facut ET-ul, dupa ET ai stat la pat, la cate zile ai aflat ca esti insarcinata? Hai ca te-am bombardat cu intrebarile! Doamne ajuta sa fie bine si in continuare!

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Mishi mi-ai luat-o inainte!
Multumesc mult ca te-ai gandit la mine de ziua ta! Sper sa fiu si eu la fel de norocoasa ca si tine, dar nu vreau sa-mi fac iluzii prea mari! Am observat ca si RH a avut sangerare de la implantare, de fapt am observat ca multe fete care au reusit au avut asa ceva!
Eu nu am nici un simptom ...

Cami

Mergi la inceput