Endometru,ovulatie,monitorizari,temperaturi-83

Endometru,ovulatie,monitorizari,temperaturi-83 | Autor: cami30

Link direct la acest mesaj

Graviduta lunii August 2005 este:

Catrinel 17 - Cap. 49

Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:

CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62

Gravidutele lunii noiembrie 2005:
iube2001 cap.83



cami



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Asa, fiindca tot am deschis subiect nou hai sa dau raportu si aici ca mi-a fost dor de voi, da' singura solutie de a-mi pastra sanatatea mintala intreaga si a nu-mi periclita relatia cu certuri, masuratori si sex controlat este sa stau departe de voi pe cat posibil...
Asa ca sunt in CM 5, am inceput stimularea cu clostilbegyt, zilele 3-7, si ma plangeam si pe la aspirante ( astept un raspuns de unde o veni el), ca deja simt o revolutie in ovarele mele si abia sunt la a 2-a pastila. Ma intzeapa, pulseaza, dureri cu ecou in tot corpul. Eu care nu simteam nimic niciodata, nici cea mai mica activitate a ovarelor, acu' parca am un alien in burtica. Ma intreb ce s-o intampla mai tarziu daca de la a doua pastila au inceput sa faca asa urat. Si la monitorizare ma duc abia la sf saptamanii..
VOi care ati facut stimulare tot asa ati patit? In ce moment ati facut voi pregnylul? Pe la ce dimensiuni ale foliculului?

Asa.. si ce suport pentru endometru luati voi? adicatelea sa creasca un pic?

cami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Simonette, PREZENT!! Fetelor, iaca, ziua 13 DPO si ma pregatesc sa ma duc la Medsana pentru HCG, asa ca diseara am confirmarea a ceea ce am spus de la inseminare, adica . Oricum fac analiza doar pentru a fi mai catolica decat Papa. Altfel spus, simptome de ciclu prin burtica (de vreo 2 zile), dureri de mijloc din ziua 5 DPO, si de sambata un PMS de jurai ca sunt cel putin sora lui Hitler, cred ca asta a fost asa ca o compensare ca luna asta am fost calma ca un crocodil la soare. A! De ieri seara au inceput si sanii sa-mi aduca aminte ca sunt inca atasati la persoana mea, deci privim cu incredere spre viitorul rosu! Intru mai pe seara sa va spun cum arata un 0,0 pe buletinul de analize.

Aaaaah, ce era sa uit: l-am convins pe al meu sa incepem si noi demersurile pentru obtinerea atestatului de adoptator...just in case. A marait putin, ca el credea ca daca avem atestatul, musai sa luam si copilul, dar s-a lamurit si acum vrea...sau, ma rog, accepta.. Copil adoptat isi doreste doar dupa vreo 2-3 FIV-uri nereusite, dar se pare ca e si sindromul premenstrual bun la ceva: sa convinga sotzi
O zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Cami30eu sunt in ziua 11 a cm si sunt si eu duypa stimulare cu clostilbegyt. Spre deosebire de tine eu am luat in zilele 2-6 ale ciclului 1 patila/zi.Ceea ce am simtit eu in timpul stimularii a fost o tensiune la ovare..unele intepaturi, dar nu mari si senzatia ca ovarele lucreaza de zori. Eu nu am avut nici o durere acuta sau stari de greata si ameteala. Probabil fiecare corp reactioneaza altfel. In ziua 9 am fost la echo si stateam foarte bine dupa stimulare: ovar drept 1 folicul de 15mm , iar pe oavrul stang 4 foliculi de 15 si chiar 17 mm. Azi ,ziua 11ma duc din nou la echo si in functie de dimensiunea foliculilor cred ca maine fac pregnyl si in ziua 14 prima mea ISA.
Eu iti tin pumnii sa fie bine si la tine
Cristinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Buna dimineata fetelor. Eu raportez ziua 3. Nu stiu ce am, dar aseara m-a cuprins asa o stare de optimism... Am zis ca nu are rost sa stau supi si sa le fac pe plac urataniilor alea de rusi asa ca... rusi pacatosi.
Eu o sa merg miercuri la dr sa vedem ce zice. Luna trecuta cand am fost la el mi-a zis ca sa iau de luna asta duphaston (in zilele 16-25)si nu mai stiu ce medicamente, si sa ma prezint la el la control in zilele 9-11 ptr instilatii. Intrebarea mea e (nu stiu daca v-am mai intrebat) Nu trebuia sa-mi dea ceva analize de facut inainte sa dea tratament? Sau macar sa astepte ceva timp pana sa zica de instilatii? Tin sa precizez ca luna trecuta am fost prima oara la el, deci nu stia decat ce-i spusesem eu (de sarcina pierduta in august si de situatia cu testele de luna trecuta). Plus ca nici macar nu mi-a facut o eco, decat pe ...masa.
Eu am zis ca ma duc sa fac acum un control (sper ca asa cum trebuie) si o ecografie ca sa vad cum m-am refacut dupa chiuretaj si sa-i spun sa o lase mai moale cu instilatiile, cel putin o vreme.
Voi ce ziceti sa fac??


Nunta noastra
Cununie civila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Buna dimineata!!! Va doresc o saptamana minunata!!!


Alexia, nu vreau sa ma leg de pesimismul tau, dar vreau sa-ti spun ca atunci cand am ramas eu, eram cat pe ce sa nu mai fac testul din cauza simptomelor de CM, pe care le aveam...dureri de burtica, de spate,... Uneori acestea sunt si simptome de sarcina! Eu tzin pumnii si astept sa ne dai vestea diseara, ca pe buletinul tau de analize, valoarea indica o sarcina in dezvoltare!
Kateryna, se pare ca vom numara impreuna, eu fiind de asemenea ziua 3. Imi place atitudinea ta, si, da cred ca dr. trebuia sa-ti dea niste analize de facut inainte de a incepe instilatiile!
Cristina, supre-foliculi ai tu de la stimulari! Bafta multa pt. IAS, tzin pumnii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Buna dimineata si un inceput de saptamana cat mai bun.

Harnicutze asa cum va stiu, si ptrecarete ca de obicei ...

Iube bravo iubita, esti . Abia astept sa ai si confirmarea din testul de sange, dar eu cred ca deja poti incepe sa amenajezi camera pt. .

Bugnar draga mea tu esti dovada vie ca "ce nu te omoara te face mai puternic".

Cristinnabafta prima ISA sa fie si ultima.





"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

CamiRo,este prima ta stimulare, nu-i asa? Am mai avut si eu asemenea dureri, ovarele sunt biciuite si asta e un fel de reactie! Eu faceam pregnylul cand foliculul avea o dimensiune corespunzatoare pt. a se sparge! Asta se stabileste de catre dr. la echo! Bafta multa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

cami30: ti-am scris la aspirante. LA mine e prima luna de stimulare cu clostilbegyt, dar numai in prima zi am avut o pofta de mancare mama -ama, dupa care totul normal. Azi e ziua 5 si ultima de pasteile (1 pastila / zi) si totul e OK. Poate ca nici nu ma stimulez, cine stie. Diseara merg la eco sa vad ce e prin burtica mea. In ceea ce priveste endometrul, MOana m-a sfatuit sa iau tinctura de lemn dulce si tinctura de marar. Asta e tot ce stiu.

cristinna: mama, da ce foliculi ai obtinut... Bravo tie si sa dea Domnul sa fie bine. Te felicit si iti tin pumnii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Lachioneeeee! Pe unde-mi umbli? Cum te mai simti?? Valentina, tu? Ai plecat cam brusc de la mine! Sper ca nu am zis ceva care te-a suparat?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madana spune:

Tocmai am aflat ca iubita unui coleg de servici este insarcinata in 3 luni. Cand mi-a zis colegul meu l-am felicitat din inima si chiar ma bucur pentru el. Dar acum m-a cuprins o tristete si simt ca ma nervozez de tristetea mea, ca n-ar trebui sa simt asta. Offffff, hai ca ma apuc de treaba sa nu ma mai gandesc la cat de fraiera sunt.

"Cei mai frumosi ghiocei prin maracini se gasesc"

Mergi la inceput