Endometru,ovulatie,monitorizari,temperaturi-80

Endometru,ovulatie,monitorizari,temperaturi-80 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topis.asp?TOPIC_ID=62213" target="_blank">Cap.79
Graviduta lunii August 2005 este:

Catrinel 17 - Cap. 49

Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:

CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62

Gravidutele lunii noiembrie 2005:


Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

sunt prima?? Asi, sa dea Domnul sa ai super mana la capitolul asta si sa plece cat mai multe fete la gravidoase.

Nunta noastra
Cununie civila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Mai fetelor,
Da harnicute mai sunteti. Nu mai poate tine lumea pasul cu voi.
M OANA, a fost ok in week- end?
DANA P imi pare rau ca este extrauterina, dar atata timp cat mai este speranta trebuie sa nu te dai batuta.
Pai bine mai, acum imi dau eu seama de unde fac candida. De pe DC!!!!!! Cu esta va laudati voi?
AMELY, cum te-ai distrat de ziua ta? Sper ca a fost bine.
INGERAS26A vreo vreste buna?


catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Doamne ajuta sa fie cat mai multe la capitolul asta ca prea e goala lista.




Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Lachione..
Oana miniirigatorul pe care-l folosesc eu se numeste "Confident" si arata ca un tub...partea care se introduce in Dl Vagin ,arata ca un creion cu 2 orificii in virf si este dintr-un plastic neted care nu-ti face terci nimic...l-am cumparat acum citiva ani dintr-o farmacie de cartier...dar tu ce irigator ai de esti asa terorizata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

La capitolul asta, vreau sa vin si io, macar cu un diagnostic concret! Sunt in stare sa stau si-n cap, pt. asta! Bai, iou va iubesc mult si nu v-am mai spus-o de mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Pe al meu scrie MEV-PLASTIC SRL si arata ca o pompita cu armonica si un creion cu mai multe orificii in varf. Plasticul insa este ordinar, din cale afara, cu multe striatii nedorite pe el.......
E cel recomandat de catre HelpNet, dar acum mai trag o tura pe la farmacii, sa vad ce gasesc..........
Ziua de 21 noiembrie 2005 am dedicat-o candidei in exclusivitate....
De maine nu mai vreau sa aud de aceasta ciuperca, dar azi tre' sa gasesc cel mai bun plan de atac, mai ales ca nu are 24 de ore de cand s-a activat vulcanul asta pe care il credeam stins.............

Simonette e reciproc sentimentul , asa cum vad ca e si candida, reciproca cu noi toate........... Azi numai candidoze vad in fata ochilor.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

Diciule stiu ca barbatii in general sint purtatori...la sotul meu nu s-a manifestat niciodata...
Simonette ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Bine v-am gasit si aici!
Sa fie cu noroc de noul subiect, pentru noi toate!
Mai fetelor, se pare ca s-a trezit afurisita asta de candida sa ne strice ploile...eu una de vreo cateva zile constat scurgeri albicioase si destul de abundente, dar inca nu am dovezi certe ca ar fi candida, de obicei mie asta mi se intampla la cateva zile dupa ovulatie...si ma tine pana aproape de CM... Dar m-ati bagat la banuieli...cred incep sa monitorizez mai atent tot ce se intampla... si va tin la curent.

Catty, din pacate "distractia" nu a fost tocmai la maxim, din motivele pe care poate ai reusit sa citesti la cap. precedent, chiar dimpotriva...dar acum a trecut si totul e OK. M-au ajutat si fetele astea minunate cu sustinerea moralului.

DanaP sunt convinsa ca profesorul iti va salva trompele si ca vei mai ramane insarcinata. Incearca sa nu te gandesti la rau si va fi totul cum trebuie, ai sa vezi. Curaj!

Oana, am inteles eu bine sau te batea gandul de stimulari? sincer eu nu cred ca tu ai avea nevoie de asa ceva, mai ales ca ovulezi natural (si bine!), iar efectele secundare ale stimularii ovariene nu-s din cele mai placute... Parerea mea e ca daca nu e absolut necesar ar fi pacat sa te supui unui tratament relativ dur, care oricum nu-ti garanteaza reusita... Iar cu candida, nu te stresa ca nu-i chiar asa grav, in fond a aparut dupa inseminare, cand deja ajunsesera unde trebuie. Totusi trebuie sa te imprietenesti cumva cu irigatorul ala, sau eventual cu altul mai "bland", fiindca sunt bune spalaturile respective, eu doar cu ovule n-am reusit sa scap de nici o culoare... A, nu mai zic ca de cand am avut probleme cu candida, am invatat ca bumbacul in materie de chilotei e...sfant, asa ca lenjeria mea "de ceremonie" cum ii zice mama, adica tanga cu dantelute, fanfrelute etc a ajuns undeva intr-un colt de sertar neutilizat. Pai da, pentru binele familiei, o fac si p-asta.



"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Amely nu ma stimulez iubita mea, decat in cazul in care ajung la FIV, adica ratez inca vreo 4-5 inseminari........, dar sa fie inseminari fara incidente nedorite, adica inseminari PERFECTE......
Imi puneam doar problema, acum cateva zile, de a imbunatati endometrul cu niste estrofem, dar nu a mai fost cazul, iar tincturile Carmecitei au fost la fix.
Cat despre subiectul zilei la mine , candida, repede se enerveaza flora mea vaginala si la fel de repede ii trece, mai ales ca o tratez imediat, cam de la primele semne.......
Ce ai tu este mucus postovulatoriu, nu cred ca e vorba de candida noastra....
Aaaa, chiar dupa prima spalatura cu bicarbonat ma simt ca noua........, cu toate striatiile irigatorului meu.... Iar cand luam ovule, din prima zi ma simteam vindecata, dar faceam tot tratamentul........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Oana ce insemna inseminare perfecta?


Familia mea
Razvan

Mergi la inceput