Cu dragoste... din IASI (19)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Gabriela,
Vrem jocul Mecano... Te roaga un copilas mititel de 2 anisori si 3 luni si mamica lui si taticul lui si bunica lui si mai pot adauga cateva rude si vecini daca vrei...
Jocul pe care i l-a cumparat mama lui - eu adica - a fost "subtilizat" de un copilas mai mare si mai smecher -in fine, era ziua lui si i l-am dat iar a doua zi cand a ajuns sotul meu la targ nu a mai gasit...
Alex, Carmen &co

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Buna iasi!
Nu am mai scris de mult pe aici din lipsa de timp,ca fetita mea e f dependenta de mine si nu sta deloc singura....
Vroiam sa va intreb cine stie unde pot spala si eu mochetele din casa?
Ca ea umbla numai pe jos,si parca nu face fata aspiratul meu.Iar de frecat eu,le as curata dar am incercat dar tot murdare raman....
Va rog mult daca stie cineva sa ma ajute si pe mine.e scump tare?

dana nu am reusit sa ne vedem,poate incercam ca am ramas curioasa la cartile tale...


Paula si minunea mica Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tessy spune:

Nu stie cineva unde as putea gasi aparatori pt. priza? Ca bb nu vrea deloc sa le lase in pace
Diana si bb Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Gabrielaaa?
Cat costa la tine un Mos Craciun?daca se poate sa fie si hatru...(adica glumet si vorbaret..)

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danna_36 spune:

quote:
Originally posted by alipiticot

dana nu am reusit sa ne vedem,poate incercam ca am ramas curioasa la cartile tale...


Paula si minunea mica Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005)

poze
http://pg.photos.yahoo.com/ph/paula_paduraru/my_photos



Buna Paula,

Si eu vreau sa ne vedem sa iti arat cartile.

In legatura cu mochetele, am zarit odata in ziar: sunt unii care vin acasa cu un aparat si iti spala si usuca covoarele pe loc, fara sa le misti de jos.Imi amintesc ca nu era scump, dar amanunte nu mai retin.Cred ca gasesti daca iei un Evenimentul...


Vizitati bazarul de la umanitare.Puteti astfel cumpara lucruri frumoase si ieftine si in acelasi timp sa ajutati un copil in suferinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:

Mochetele poti sa le duci la curatatoria de langa tribunal,in spate la hotelul Orizont(in gang).Le curata-spala repede si nu foarte scump.

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

Carmen am dat comanda de Mecano...tre sa aduca de la Bucuresti...te anunt in timp util.
Adriana, Mosul e la 700 mii juma de ora, e hatru, e pe faza, stie ce sa raspunda intrebarilor "nevinovate" ale copiilor, stie o poveste pe care o spune, etc...Vine acasa...etc
In rest suntem bine...Am ramas cu un gust amar in cazul cu Silviu in care si eu si Magda si Carmen si Adusca si Buli si Veronica si alte fete s-au implicat...
Otto a fost azi la scoala, de main eiar e greva...Matei merge in continuare, invata poezii, cantecele si a facut o gramada de chestii pe la gradi, lipitur, din plastilina. Era acoilo o plansa numita "cartoful hazliu"...la Matei si inca la cineva, gura era lipita cu colturile in jos...asta il caracterizeaza...e vesnic suparat si nemultumit.
Si sa va mai povestesc o discutie intre baietii mei, de fapt Matei vorbea..."Ce faci domnule POC"(adica prost..in traducere)...il intreaba pe Otto. Otto zice: "Mama, Matei ma face prost", Matei, nu-i frumos, zic si eu si Otto."Dar am spus "Domnule", nu e asa ca e frumos? Nu e asa mami?" Mda...e urat, dar e frumos...
Asta e Matei..si mereu se tanguie, mereu vrea ceva, ce sa mai spun...
Maine avem programare la dr...sa ne ascultam la plamani ca suntem tusitori.
Pupici cu lipici la toata lumea,
Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

si pe mine ma intereseaza aparatori pentru priza - daca ati vazut pe undeva.

PS: iar ati deschis capitol nou fara sa anuntati in cel vechi.
da' m-am prins eu!

Gabriela - de ce gust amar?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62432" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=61761" target="_blank">Alex, un bb de 1 an, diabetic, are nevoie de noi!!!




Nu exista decat un singur copil perfect in lumea aceasta si fiecare mama il are!

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004) - www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59172" target="_blank">copilul meu de cristal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Nu mai tin minte exact dar stiu ca acum 2 ani aparatori(din alea cu cheita) pt. priza erau in Podu Ros la un magazin de electrice(erau de la Chicco - parca asa se scrie). Daca nu, ar trebui sa fie la orice magazin de electrice mai mare care se respecta sau la magazinele mai mari pt. copii. Imi pare rau ca nu am cum sa obtin aceasta inf. in seara aceasta, ca sa spun exact unde sunt, dar poate revin zilele acestea, daca aflu.

Gabriela, tare comic e cel mic

Revenire: nu din Podu Ros ci din Billa au fost luate si nu acum 2 ani ci anul trecut. Fiind un magazin aprovizionat cred ca sunt si acum. Nu mai tineam bin minte.



la purtator
noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaan spune:

dr Nechita Aurelian care are cabinetul la policlinica stomatologica din Podu Ros... voi ce ziceti?????

Mergi la inceput