Endometru,ovulatie,monitorizari,temperaturi-75

Endometru,ovulatie,monitorizari,temperaturi-75 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topis.asp?TOPIC_ID=61455" target="_blank">Cap.74
Graviduta lunii August 2005 este:

Catrinel 17 - Cap. 49

Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:

CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62

Gravidutele lunii noiembrie 2005:


Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

piccaflor am prins balonul uite l-am si inchitit

si acum sa incepem galeria
////////
-----------


feteleeeeeeeeeeee
hai mama veniti incoa'...ca vin la voi si va dau o mama de bataie la de numa'..numa...
ce inseamna asta...hai la apel..pai se poate..m-ati vazut pe mine ce voioasa am fost ???????aati vazut ce fericita am intampinat????
uite am luat-o de la capat..iar..iar..din nou..din nou..
maine sunt la Giulesti..la 8.30..la noapte plec...
asa ca atunci cand ma intorc daca nu va gasesc in verva vin cu
la voi..
va pupacec pe toate

ps>>>>>>babutzoooooo ce se intampla cu tine????????vezi ca vin cu


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piccaflor spune:

LIANA...bafta maine la Giulesti!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanya spune:

Seara buna tuturor!
Cami nu mai fi suparata, asa sunt barbatii mai insensibili , crezi ca al meu e mai breaz? De exemplu mi-a zis aseara ca sunt infirma, ce pot sa-i fac? daca as pune la suflet tot ce-mi zice as ajunge la spitalul de nebuni . Eu in locul tau sa fi fost cu foliculul cat casa-n mine nu-l iertam, cu forta .

Liana cu ce pleci noaptea din Craiova? sper ca nu pleci singura. Bafta maine la Giulesti.

Amely dr nu mi-a zis concret ce se va intampla daca imi ies toate analizele bine, dar mi-a zis ca trebuie sa le fac pt ca sunt in stransa legatura cu bolile inflamatorii pelvine, asa ca mai asteapta putintel si-l intreb data aviatoare ce si cum .
PUP toate fetele.

Nu avem dreptul de a consuma fericirea fara a o produce

Tanya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

multumesc piccaflor esti o dulce

doamneeeee...si cata nevoie aveam de incurajarile voastre..offff....babutzoooocata nevoie aveam de tine acum..deja absenta ta ma face sa ..si eu nu bocesc asa usor..

da asta eeeeeeeeeee..daca voi nu vreti sa apareti ce sa va mai fac eu muica...ca cu paru am venit si nu am rezolvat nimic..vreti sa vin cu tancul???????..da..da..asa sunt eu acum..cand plec cu tancul


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Tanya cu masina plec ,,dehhh masina nu e disponibila..,,nu,,nu,,singura...... cu berbantu...cu mascatuuu...aaaaaaaaaa..multam'
si plec mai spre dimineata cred ca pe la 3..4


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Liana chiar daca am multa treaba, am introdus un ochi pe forum sa iau pulsul si vazand ca pleci spre capitala mi-am zis ca-i musai sa intru sa-ti urez baftaaaa, mai ales ca Piccaflor a dus dorul cuplului nostru valceano-craiovean astazi.............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaishappy spune:

O salutare tuturor fetelor! Traiesc si eu alaturi de voi ,cu sperante si bucurii si tristeti , si chiar daca nu prea scriu tin pumnii stransi mereu pentru fiecare dintre voi!
Am intrat sa va spun si eu povestea mea de luna asta ,am nevoie de voi pentru ca sunt intr-o situatie total de neinchipuit pentru mine,o poveste pe care mi-o doresc cu final fericit si sper asta din tot sufletul, dar daca......
Deci prima zi de ciclu 24 octombrie,un ciclu care la mine de obicei este de 25 zile.In ziua a 9 a am dureri specifice ovulatiei,de obicei se intampla asta,si temperatura creste de la 36.4 la 36.6 plus mucus egg ,mucus pe care la viata mea nu l-am avut decat de vreo 2 ori.Deci ma gandesc eu gata am ovulat.In ziua 11 ma prezint frumos la monitorizare si nu se vad decat foliculi pe dreapta dar mititei in jur de 12.8 reguala la mine fiind foliculi de ziua 7 sau 8 in jur de 14.Raman eu un pic dezamagita de masuratorile zilei a 11 a si sigur m-am gandit ca luna asta la revedere ovulatiei si ca ce am simtit eu in ziua a 9a o fi fost doar o inchipuire mai ales ca ff nu mi-a dat ovulatie la data respectiva.Deci imi i-au de o grija luna asta.Numai ca in ziua a 16 a ma trezesc cu pete maronii si dupa primul soc ma gandesc ca asa e la cicluri anovulatorii vine mai devreme.Dar uite ca treaba asta nu inceteaza si mai pe seara in a 17 a zi ma apuca o mare durere de burta si zic gata acu' imi vine pe bune!Ti-ai gasit durere suportabila vreo ora dupa care imi dau seama ca mai mult pe dreapta ma doare si durere durere , i-au un nurofen si gata m-a lasat pot sa dorm.Dimineata ma asteptam la invazie dar nu, aceleasi treburii maronii si uite cum imi dau seama ca nu e gluma si intru la idei.Imi fac eu calcul ca doctorita este la cabinet dupa amiaza si zic sigur trebuie sa merg ca nu-i a buna! In drum spre casa ma i-au de omu' meu ca de ce s-a parfumat, ca-i prea tare mirosul si el ramane masca zice ca-s nebuna,doar asa face in fiecare zi si niciodata nu m-am gasit eu sa-i spun ceva!In fine .. aproape de casa imi vine mie asa , sa opresc la farmacie si zic sa-mi cumpar un test sa fiu sigura ca poate ma baga doc. pe antibiotic ,ma gandeam eu la vreo anexita si sa fiu sigura.Nu-i spun lui de test ajung acasa si il fac asa intr-o doara si imi iese din prima 2 linii rosiiiiii!!!M-am socat bine ,am inceput bocetele,cainele s-a ascuns si nu m-am mai oprit decat sa sun la cabinet!Nimeni nu m-a inteles de la inceput de ce in loc sa ma bucur eu plang de-mi sare camasa de pe mine!Voi v-ati dat seama nu?
Ma-m gandit si inca nu sunt sigura ca sarcina asta pe care o astept de 3 ani este unde trebuie.La cabinet bineinteles ca nu s-a vazut nimic, doc spunindu-mi de la inceput ca e prea mica si trebuie sa mai asteptam.Am facut un pregnyl de 5000 si nos-pa + buscopan injectabil.Acum stau si astept ziua de luni sa vedem ce o mai fi.Petele nu se opresc sunt putine cantitativ dar nu le pot neglija , durere nu am mai avut de nici un fel, burta din cand in cand cu intermitente un pic balonata!Doamne!Stau si ma rog sa fie bine!O fi sarcina obtinuta luna asta? sau poate luna trecuta si este peste un ciclu? Dar daca ar fi asa nu ar fi trebuit sa-mi scada temperatura la 36.4, nu?Eu temperatura am luat-o in fiecare dimineata timp de 3 ani si deci nu am cum sa fiu insarcinata de luna trecuta.Iar daca e o sarcina obtinuta luna asta cu ovulatia asa devreme sa-mi iasa un asa test puternic pozitiv la o perioada atat de scurta , cand la unele fete nici dupa multe zile de intarziere nu iese si totusi sunt insarcinate?Si durerea de la ce putea fi?Oare corpul galben, care la eco s-a si vazut?nu vreau sa ma gandesc la trompa nici in ruptul capului!!dar petele?
Va rog dati-va o parere si in cazul meu chiar daca nu am mai vorbit pana acum,contez pe voi !
Un gand bun si tin pumnii stransi tare tare , pentru tine Dana p,of ce emotii mi-ai creat de cand am citit despre tine ,mai ales ca noi am mai vorbit,da Doamne sa fie bine!Si uite acum si eu sunt ca tine cu nervii la pamant , si mai am si destul de asteptat!
M-am intins cam mult la vorba , sper sa nu va suparati pe mine si ma iertati pentru un spatiul ocupat!

Lucrurile bune se intampla celor care stiu sa astepte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Lianaaaa!!! Dumnezeu fie cu tine, maine la Giulesti! Sper din tot sufletul, ca vei avea parte de vesti dintre cele mai incurajatoare!Pup fata, ca sa-i poarte noroc!Bafta multa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Mirela hai sa vedem cum te putem ajuta.........
Pai, daca spui ca ai avut CM pe 24 octombrie, azi esti in ziua 19, deci test pozitiv de la acest ultim CM mie mi se pare cam exclus. Daca acest CM de pe 24 octombrie a fost peste sarcina, iar acum esti undeva prin saptamana 6, atunci se poate pozitiva testul.
Tu vorbesti si despre pregnyl. Vezi ca de la pregnyl testele de sarcina ies pozitive cam 10 zile...............
Dar spui ca ai facut pregnyl dupa ce s-a pozitivat testul (asa a spus doctorul/doctora????), deci......
Pe testele de sarcina scrie ca ies pozitive la 10 zile de la ovulatie, poate este si acest caz......

Simonette cum te mai simti, caci intarzierea e fooooooarte de bine?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Mirela!Bine ai venit! Sa dea Domnul sa fie asa cum trebuie! Adica sa fie bb, si sa fie la locul lui! Dar eu chiar nu am inteles?! Cand ai avut ultimul CM? Si cand ai facut testul? Ca e ciudat rau! Iar in cazul in care ai ramas luna trecuta, de ce nu s-a vazut la echo???Pupici!

Mergi la inceput