Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-72

Endometru,ovulatie,temperaturi,monitorizari-72 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Un nou capitol!

Graviduta lunii August 2005 este:

Catrinel 17 - Cap. 49

Gravidutele lunii Septembrie 2005 sunt:

CamiM - Cap. 58
Virgi - Cap. 61
Shoricutza - Cap. 62


Familia mea
Razvan

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Sper ca acest capitol sa fie de bun augur pentru toate si sa vina numai vesti buneetc


Familia mea
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Marrina, Madanutza, sigur ca ii transmit pupicii lui Catty, numai sa ne vedem, acum am nr. ei de tel., ramane doar sa stabilim cand si unde...

Fetelor...va pup dulce pe toate, week-end placut! ne auzim luni si sper din tot sufletul sa aud de cel putin 3 graviduze...Doamne-ajuta!



"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Buna fetelor,
Catty, imi pare rau...nu stiu de ce dar eram aproape sigura ca esti gravi, iti si intarziase si toate simptomele...offf Doamne parca cu cat ne dorim mai mult cu atat vine mai greu!

Eu acum ma rog la Dumnezeu sa-mi vina, ca tebuia sa vina azi, a 28-a zi si nu a aparut nimic decat o minuscula pata maro pe chilotel. Poate imi vine la noapte sau maine dimineata, ca tare mi-e frica de extrauterina!

Ieri am carat ca nebuna 30 de kilograme nu pe distanta mare, dar oricum...asta de dimineata si spre seara m-a apucat o durere crancena de spate in partea stanga si de burtica tot in stanga, dar tare de ziceai ca-s la ciclu; am crezut ca o sa-mi vina "in forta" si am pus un sup. cu diclofenac am luat si un paracetamol si m-au lasat durerile, am si adormit. Durerile nu m-au mai apucat dar nici nu a venit. M-a mai intepat azi putin in stanga in burta, dar ciclu ioc.

Sper sa-mi intarzie si sa-mi vina maine. Mie nu imi intarzie niciodata, dar cine stie de la fiv, m-oi fi dereglat.
Cred ca v-am facut capul calendar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Buna !
va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine
stati linistite ca eu nu cad am vrut eu sa fiu PRIMA din PRIMA da n-a mers...asta e...poate ca asa a fost sa fie..poate ca...,
acum astept...
Bugnar ma alatur si eu cu ziua a 2-a
simo,oana va tin pumnii si ma rog sa fie cu ochisori la voi si binenteles pentru toate fetele..da voi 2 sunteti mai speciale pentru mine....stai babutzo nu te supara ca tu esti mea..

si sa nu va suparati ca nu v-am enumerat pe toate..da nu vreau sa va uit cumva pe vreuna..asa deci va pupacesc pe toate si va multumesc



olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

lachione ma mai tii minte??
am vorbit noi intr-o seara pe chat cu laureta.


olteanca


Liana

"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Buna fetelor,ce vesti-povesti ne aduceti la capitol nou?

Marrina multumesc pentru urari si pentru felicitarile pentru stelutza...E frumusica,nu? Poate e stelutza mea norocoasa,cine stie?
Cristinna sa te auda Dumnezeu,tare m-as bucura sa fie asa...
Iepurasule drag,si eu pe tine!
Miro pe unde o fi? Ca nu a mai aparut de mult....
Catty fruntea sus,azi e o noua zi,maine poate va fi mai bine decat azi...Poate ca si sotzul tau isi da seama prin ce treci dar nu se pricepe sa se exprime (bine ar fi sa gaseasca totusi o cale....)
Adelamaria iti tin pumnii pentru luni,sa fie cu noroc!
Amely orice imbratisare prinde bine,indiferent pe ce cale e venita! Multumesc pentru gandurile tale,intotdeauna le simt tare...calde!

Andicutz scumpa,ce dor imi e de tine,imi lipsesti cand nu intri dar cu atat ma bucur mai tare cand te "vad"

Haideti fetelor,la capitol nou cine sparge gheatza? MOana,ai legatura....

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M Oana spune:

Mishule multumesc cu respect scumpa mea pentru legatura!
La mine ziua 28 se incheie cu acelasi sindrom gravidual, care se manifesta preponderent la nivelul bustului, in rest totul este ca in orice alta zi a lunii si tare imi doresc sa continui sa ma simt ca in orice alta zi a lunii.
Perioada asta de sfarsit de luna, atrage sindromul tiganesc si tare mult ma feresc de starile astea....

M-am hotarat sa fac test luni (daca mai e cazul ), caci nu e pericol de lipsa de progesteron si nici nu vreau sa-mi stric weekend-ul cu liniute singuratice pe lume....

Predau legatura.............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Am preluat legatura,transmitem in direct de la "Comitetul de Sustinere" infiintat pentru Oana sa treaca week-endul fara "evenimente" nedorite si sa avem luni un test cu 2 II incredibil de clare! Oana?....

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Doamnelor...va pup si eu pe ziua de azi, cu oftica de rigoare, ca o fac asa de tarziu!

MOana, ce te-ai gandit tu... sa ne fierbi o zi in plus! Fie si luni, dar cum rezisti atat? Esti rabdarea intruchipata! Doamne ajuta ca asteptarea ta si a noastra, sa te rasplateasca asa cum se cuvine, cu cel putzin un Si de unde pana unde ti-a venit ideea cu inecatu' la mal Cred ca nici daca te-ar baga cineva cu forta la fund, nu te-ai ineca! Ca esti fata desteapta...prea desteapta!!!

Bugnar! Te invidiez pt naturaletea si calmul cu care ai acceptat venirea scarbelor Lasa scumpa mea, ca fiecare dintre noi, va avea momentul ei de glorie, cand le va rade-n fata monstrilor rosii care vor fi neputinciosi vreo 12
luni

Doamne! Milostiveste-te de noi si da-ne numai vesti bune la capitolul asta!!!

Va inca o data pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristinna spune:

Buna seara fetelor.
Am intrat doar sa va doresc un week-end placut si linistit.
OanaM ma alatur "comitetului de sustinere" infiintat si sper din tot sufletul sa ai parte de miracolul pe care il asteptam toate.
Va pe TOATE
Cristinna

Mergi la inceput